Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Lampa od sony wyzwalana fotocelą - problem

    Witam.
    Przeszedłem niedawno na system Nikona i aparat D80. Z poprzedniego systemu pozostała mi lampa błyskowa HVL-F42AM. Póki nie nabędę oryginalnej lampy do Nikona chciałem używać bezprzewodowo tej z Sony. Zakupiłem dedykowaną do tej konkretnej lampy fotocelę http://allegro.pl/show_item.php?item=2864485105.
    Niestety ani przy automatycznym błysku lampy wbudowanej, ani na manualu aparat nie jestem w stanie wyzwolić fotoceli i błysnąć lampą. Lampa wbudowana błyska ale fotocela nie odpala lampy Sony. Wydaje się że powinna bez problemu a tu
    Czy o czymś nie wiem z ustawień aparatu, ew lampy, czy trafiłem na popsutą fotocelę.

  2. #2

    Domyślnie

    Głupie pytanie-jakie masz ustawienia na lampie Sony?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Głupie pytanie-jakie masz ustawienia na lampie Sony?
    Próbowałem na wielu ustawieniach.
    Lampa ma 3 główne: włączony błysk, wyłączony i bezprzewodowy. Na żadnym nie działa. Ustawienia mocy od 1/1 do 1/32, zoom

  4. #4

    Domyślnie

    Poszukaj "okienka" fotoceli w lampie i spróbuj błysnąć bezpośrednio w nie, lampę wbudowaną też ustaw na M (bo w trybach automatycznych przed błyskiem głównym wyzwalane są 'przedbłyski' pomiarowe).

    Czy się wyzwala obserwuj za pomocą oczów swych a nie na zdjęciu.

  5. #5

    Unhappy

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Poszukaj "okienka" fotoceli w lampie i spróbuj błysnąć bezpośrednio w nie, lampę wbudowaną też ustaw na M (bo w trybach automatycznych przed błyskiem głównym wyzwalane są 'przedbłyski' pomiarowe).

    Czy się wyzwala obserwuj za pomocą oczów swych a nie na zdjęciu.
    Fotocela nie jest w lampie tylko jest do niej podpięta, a wszystko to było już robione i sprawdzane stąd moje pytanie do Was

  6. #6

    Domyślnie

    Aaaa, a sama fotocela działa poprawnie?
    Błyskając 'czymś innym' się wyzwala?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Aaaa, a sama fotocela działa poprawnie?
    Błyskając 'czymś innym' się wyzwala?
    Błyskając czymś innym w fotocele podpietą do lampy też lampy nie odpala.
    Nie wiem czy sama fotocela działa poprawnie...bo jak to sprawdzić ?....lampy nie wyzwala

  8. #8
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Lampa sterująca ( wtym wypadku wbudowana - w trybie M, "redukcja czerwonych oczu" i inne przedbłyski muszą być wyłączone). Lampa z zamontowaną fotocelą również w trybie M. Fotocela musi widzieć błysk lampy sterującej, w zależności od czułości fotoceli może działać pod różnym kątem i na różnej odległości; na potrzeby testu najlepiej błysnąć bezpośrednio w fotocelę.
    MZ fotocela jest uszkodzona i trzeba ją odesłać.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Lampa sterująca ( wtym wypadku wbudowana - w trybie M, "redukcja czerwonych oczu" i inne przedbłyski muszą być wyłączone). Lampa z zamontowaną fotocelą również w trybie M. Fotocela musi widzieć błysk lampy sterującej, w zależności od czułości fotoceli może działać pod różnym kątem i na różnej odległości; na potrzeby testu najlepiej błysnąć bezpośrednio w fotocelę.
    MZ fotocela jest uszkodzona i trzeba ją odesłać.
    Też tak podejrzewam...albo ta lampa nie zadziała z fotocelą, szczególnie że inni sprzedawcy na alle podkeślają że fotocela nie wyzwala tej lampy. Ponadto na forum Sony otrzymałem taką odpowiedź:
    "Problem leży w lampie. Coś w sofcie sprawia, że zanim 42'ka będzie mogła być wyzwolona, musi być "aktywowana" przez wsunięcie jej w sanki aparatu".
    Ostatnio edytowane przez krystian186 ; 02-01-2013 o 13:50

  10. #10

    Domyślnie

    inni sprzedawcy podkreślają, że fotocela nie wyzwala lampy, Sony Ci pisze, że tej lampy nie da się wyzwolić a Ty jeszcze na wszelki wypadek pytasz?

    No proszę Cię!...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •