Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Ilford ID-11

  1. #1

    Domyślnie Ilford ID-11

    Cześć

    Czy ktoś wie gdzie w Krakowie można kupić Ilford ID-11?
    Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem czy jeszcze się da, bo dawno mnie tam nie było, ale kiedyś się dało kupić na Łobzowskiej w Finiszstudio. Możesz też sprawdzić na Karmelickiej u Oleksego (ale nie wiem czy tam tylko Foma?).
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  3. #3

    Domyślnie

    To właściwie to samo co D76. Łatwiej kupić D76
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  4. #4

    Domyślnie

    Fakt, że niespecjalnie patrzyłem za Kodakiem, ale nigdy mi się w oczy nie rzuciło aby ktoś D76 w Krakowie handlował.


    Aha, jest jeszcze Podgórski Dom Fotografii na Limanowskiego, też mogą coś mieć.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie znam sklepów w Krakowie, ale jak nie jest strasznie na gwałt potrzebny to w sieci kupisz bez problemu.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  6. #6

    Domyślnie

    ID-11 i D-76 maja te sama formule, ale sa tacy co lubia jeden a inni drugi.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Nie są znane oficjalne receptury (skład) tych wywoływaczy. Ja naważam tak samo (te same ilosci tych samych składników). W dostepnej literaturze podawane są identyczne składy.
    Aczkolwiek.. czasami D76 ma inne ilości boraksu. Normalnie (w zdecydowanej większości przepisów na jakie sie idzie natknąć w literaturze i w internecie) podaje sie 2g (na litr), ale w innych (nielicznych) recepturach podaje się do 5g. D76 można regenerować i w regeneratorze (ma inny skład) jest duzo boraksu.
    Jest jeszcze jedna przesłanka - tabele czasów wołania filmów. W 99% czasy wołania są identyczne, więc to wskazuje na identyczność wywoływaczy. Ale .. no pozostaje ten 1 czy 2 filmy dla których podawany jest inny czas.
    Ja sądzę, że to to samo.
    Nie wiem dlaczego Ilford ceni wyżej (w złotówkach) wyżej swój wywoływacz. Może dlatego ludzie sądzą, że jest droższy to i lepszy, inny. Psychologia
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Od zaprzyjaźnionego właściciela labu też otrzymałem informacje, że ID-11 i D-76 to jest to samo.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Takich deklaracji nie można brać na 100%. Składów nikt nie zna, oprócz producenta, który otacza je tajemnicą. To jak z recepturą coca-coli
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Zasadniczo tak, ale tego co wiem, to oni sobie wszelką chemię do b&w sami robili, bo obecnie chyba zlecają, z odczynników. Nawet dostałem adres hurtowni gdzie się zaopatrują. Nie kupują gotowców.
    Kiedyś mi właściciel (kolega mojego taty), pokazywał nawet charakterystyki spektralne poszczególnych materiałów. Współpracują z polibudą jak czegoś nie są w stanie ogarnąć we własnym zakresie. To ostatni Q-lab we Wrocku i jedyny co nadal E-6 woła na maszynie ramowej.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •