Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 17-55, Tamron 17-50 dlaczego pełna klatka?

    Dość dziwne pytanie. Otóż jakiś czas temu zakupiłem tamrona 17-50 i przypadkiem wybrałem się do miejscowego fotografa, który długo długo zajmuje się pstrykaniem zdjęć. Ten, co mnie zadziwiło, spytał mnie dlaczego kupiłem obiektyw pod pełną klatkę ? Z czasem sprzedałem tamiego i zakupiłem Nikkora 17-55. Sytuacja się powtórzyła przy wizycie fotograf stwierdził..." po co kupiujesz obiektywy pod pełną klatkę". Jak dla mnie amatora to oba są DX i oba do tego właśnie formatu. Jak wy sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Może i ten fotograf długo zajmuje się pstrykaniem, ale o sprzęcie ma widać małe pojęcie. Zarówno Tamron 17-50 jak i Nikkor 17-55 to szkiełka typowo DX, nie kryją pełnej klatki.
    to be a rock and not to roll

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie stąd moje pytanie. Dzięki za info. Musiałem spytać przez ciekawość.

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie to w ogóle dziwi, czemu wcześniej nie sprawdziłeś chociażby w google, co to za obiektywy i pod jaki typ body. I jedna porada, nie każdy fotograf musi się znać na sprzęcie, czy obróbce. Stąd lepiej pytać u wielu, a nie sugerować się wypowiedzią jednej osoby.
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  5. #5

    Domyślnie

    Tak trudno przeczytać oznaczenie na obiektywie? Obiektywy APS-C od Tamrona mają oznaczenie Di, od Sigmy DC, od Nikona DX, a od Canona EF-S.
    A ten Twój znajomy to jakiś idiota najwyraźniej.
    "Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykasz ich na każdym kroku."

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dla mnie amatora to oba są DX i oba do tego właśnie formatu. Jak wy sądzicie?
    A co tu jest do sądzenia. Wystarczy pierwsza lepsza strona o obiektywach i wszystko jasne.
    Dziwny post, dziwne pytanie fotografa.
    Po pierwsze pomylił FX i DX. A po drugie, wiele osób mając puszki DX kupuje szkła pod pełną klatkę - z myślą o późniejszej zmianie puszki.
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  7. #7

    Domyślnie

    Zgadza się. Ja wiem co to DX a co FX natomiast fotograf swoim stwierdzeniem zachwiał moją wiedzę amatora. Z góry przełożyłem jego większe doświadczenie na wiedzę. Kupując obiektyw brałem pod format DX bo na nim pracuje i będę pracował, więc nie muszę sprawdzać w google co i jak bo to podstawowa sprawa. Nurtowało mnie jedynie stwierdzenie fotografa...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •