Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nikon d60 +Tamron SP AF 28-75 mm f/2.8 XR Di LD Aspherical (IF) MACRO

    Cześć.
    W zasadzie zastanawiałem się czy nie wrzucić tego tematu do kategorii z aparatami ale jednak padło na optykę
    W najbliższym czasie mam zamiar wymienić całkowicie zawartość swojej torby fotograficznej. Aktualnie posiadam poczciwego Nikona d60 + kit + 1 zoom. W planach mam ochotę zakupić Nikona d7000 + w/w obiektyw tamrona i sukcesywnie dokupywać dodatkowe elementy. Problem w tym że zakup takiego zestawu wiąże się z wydaniem jednorazowo sporej sumki. Wpadłem na pomysł aby w pierwszej kolejności kupić obiektyw, a z czasem skupić się na body.
    Pytanie moje brzmi czy ten obiektyw ma wbudowany silnik i przy podłączeniu do staruszka d60 AF będzie działał? Producent wpadł na pomysł wykastrowania tego modelu i usuniecia z niego silnika.
    Ewentualnie zastanawiam się jeszcze nad sigmą 24-70 mm f/2.8 EX DG Macro, czy w tym wariancie by dało radę "celować"

    Pozdrawiam
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    może lepiej zostawić ten kit i dokupić stałkę z prawdziwego zdarzenia np. 50/1.8G czy 1.4G, bo z perspektywy czasu stwierdzam, że 28-75 to jednak półśrodek, a nie szkło na lata (główny zarzut to budowa i AF)... a zakres pod DX to już zupełnie mija się z celem

    a może zrób tak jak ja zrobiłem - do D40 poza 18-55 dokupiłem 35/1.8, więcej do szczęścia nie potrzebuję
    Ostatnio edytowane przez Toma ; 19-12-2012 o 01:24

  3. #3

    Domyślnie

    Co do stałek to o tym nie pisałem, ale mam 3 obiektywy manualne (35mm, 50mm, 135mm) z gwintem M42 od starych analogów i jestem nimi zachwycony. Plastyka zdjęć ma swój indywidualny klimat.
    Dlaczego tak upieram się na tego tamrona albo sigmę? Bo zależy mi na jakości zdjęć, ich ostrości, niestety kit mi tego nie zapewni, poza tym stałe jasne światło też się przyda. Jeżeli chodzi o przedział ogniskowych to w zupełności mi wystarczy. Przeanalizowałem zdjęcia jakie robiłem wcześniej i szerokiego konta raczej nie używałem więc płakał po nim nie będę

  4. #4

    Domyślnie

    no nie wiem, czy 28-75 pod DX to demon ostrości, ja na DXie miałem go 1 dzień...

  5. #5

    Domyślnie

    @Adameil
    Na Twoim miejscu zostawiłbym kita i manualne stałki i kupił w pierwszej kolejności D7000.
    Różnica na plus w zamianie body będzie większa niż przy dokupieniu T28-70.
    W D7000 będziesz miał lepszy wizjer, pomiar światła, wyższe używalne ISO, większą rozpiętość tonalną i wiele innych rzeczy,
    które znacząco przewyższą zalety tego zoma.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam i D60 i D7000 - różnica w jakości - na JPEG chyba D60 robi fajniejsze fotki (JPEG).
    Co do ostrości - różnica żadna. Natomiast RAWy z D7000 pozwalają na znacznie więcej, już nie mówiąc o szumach.

    T28-75/2.8 - na D7000 się nie sprawdził. Ma dość wyraźną aberrację, trochę mydlany do f/4, a miałem dobry egzemplarz. Ma teraz Tamron 35-105/2.8 (pierwsza wersja z 1994r) i nie wypada gorzej od 28-75/2.8.
    Poza tym, jak zabrakło szerokiego kąta, to okazał się potrzeby.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Mam D60 i Tamrona 28-75 . Użytkuję od blisko 4 lat. Powiem tak, za takie pieniądze nie będziesz miał lepszego zestawu. Tamron to najlepszy stosunek ceny do oferowanych możliwości. Oczywiście ma on swoje ograniczenia : autofocus nie jest demonem prędkości, nie będzie szeroko ani żyleciasto ostro. Będzie za to stałe światło, zakres ogniskowych od standardowego kąta do portretowego, ostrość na dobrym poziomie w całym zakresie zooma i przesłon, od F 3,2 bardzo dobra. Musisz tylko sprawdzić, czy wersja, którą chcesz kupić ma silniczek autofocusa. Sigma 24-70 DG Macro jeśli się nie mylę autofocus tylko na śrubokręt. Możesz jeszcze rozważyć Tamrona 17-50 . Ja wybrałem 28-75 i nie żałuję - po 4 latach użytkowania na dwóch aparatach nic mu nie jest.
    Pozdrawiam Alter

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •