Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie Plecak w góry i...

    Witam.
    Szukam plecaka, który pomieści: D3100 z zapiętym N 70-300mm + obiektywy 18-105mm i stałka 35mm.
    Chciałbym do plecaka zmieściła się jakaś kurtka i drobnostki.
    Jakaś boczna kieszonka na wodę.
    Nie potrzebuję miejsca na laptopa - ale jeśli będzie to nie przeszkadza.
    Plecak przede wszystkim na wycieczki w góry - fajnie by plecy były wentylowane.
    Nie chce kupować plecaka "na zaś" - i nie chcę tachać zbyt wielkiego plecaka.

    Może istnieje taki plecak by pomieścił to wszystko i przeszedł jako bagaż podręczny na lotnisku....
    Choć to już nie jest super konieczne

    Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam Marek
    NIKON D3100, N 18-105 VR, N 70-300 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Zobacz na Lowepro Fastpack 250 - 2 komory, sprzęt się pomieści, pas biodrowy, miejsce na butelkę z wodą z boku, jedyne czego nie ma to wentylacji pleców.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Dzierżoniów/Dolny Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    A ja polecę Vanguard UpRise 45. Mieści d60 z podpiętym 55-300 z osłoną, 18-55, 35, sb700 i zostaje miejsce na dwa obiektywy. Górna komora jest dość pojemna, a wodę można wróżyć do 'worka' na statyw. Dostęp do sprzętu od tyłu i boku, coś na kształt wentylowanych pleców. Ale polecam zobaczyć samemu
    Nikon D7100 | D60 | S10-20/4-5.6 | S17-50/2.8 | N18-105/3.5-5.6 VR | N55-300/4.5-5.6 VR | SB-700 | i inne

  4. #4

    Domyślnie

    sprawdź sobie DAKINE SEQUENCE

  5. #5

    Domyślnie

    Lowepro Photo Sport AW http://www.lowepro.com/photosport - nic lepszego nie ma nikt w ofercie, co by bardziej przypominało dobry plecak wspinsczkowo-turystyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Teraz jeszcze lowepro ma w swej ofercie nową linię placków flipside o nazwie sport ,wyglądają bardzo ciekawie,podobnie jak photo sport

    Wysłano z GT-I9100 z użyciem Tapatalk
    Małe zmiany ... trochę C i do tego L ale i tak dalej tu zostaje

  7. #7

    Domyślnie

    że w góry często gonię z aparatem i czasem są to tzw niedzielne spacerki a czasem wypad na 4dni to potrzebuję kilku plecaków o różnych pojemnościach i różnych zastosowaniach. Żaden plecak foto nie da Ci takiej wygody jak górski plecak, tak więc polecam moje rozwiązanie: na aparat ze szkłem kabura, a na szkiełka osobne futerały. wszystko w plecaku organizujesz jak Ci pasuje a plecak też dobierasz wg potrzeb

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek_902 Zobacz posta
    Teraz jeszcze lowepro ma w swej ofercie nową linię placków flipside o nazwie sport ,wyglądają bardzo ciekawie,podobnie jak photo sport

    Wysłano z GT-I9100 z użyciem Tapatalk
    Plecak w góry nie ma wyglądać a być funkcjonalny i wygodny. Sam mam parę plecaków w góry od wspinacznkowych po transportowe. Seria Pro Sport jest jedyna ktora w całkiem ciekawy sposób łączy wygodę i porecznosc dobrego plecaka górskiego i przyzwoitego foto. Ale mam swój patent, dobry plecak górski a do niego wsadzam mała torbę foto z aparatem.

  9. #9

    Domyślnie

    Ostatnie wakacje spędziłem z dwoma plecakami: Lowepro Photo Sport 200 AW i chyba McKinley Cougar 35z Intersportu.
    Zalety Lowepro:
    - jaskrawy kolor
    - osobna komora na sprzęt fotograficzny
    - komora fotograficzna nie dzieli plecaka na dwie części; jest przymocowana w środku do pleców, ale z przodu, boku i pod nią można coś włożyć: pod wkładałem zwinięte spodnie, przed - złożoną na płasko kurtkę i co się dało z boku
    - możliwość stosowania pojemnika na wodę
    - wąski
    - mimo małych rozmiarów całkiem pakowny (zmieściły mi się w nim dodatkowe spodnie i kurtka, kanapki, termos i sporo innych rzeczy)
    - kieszeń na przodzie na np. mapę
    - kieszeń w środku na dokumenty, klucze, itp.
    - kieszeń w klapie
    - kieszenie w pasie biodrowym (dodatkowy akumulator, karty pamięci, pieniądze, coś co powinno być pod ręką)
    - pokrowiec przeciwdeszczowy
    - jasnoszary w środku
    - paski pod plecakiem - można coś przypiąć

    Wady:
    - komora na aparat nie jest zbyt duża; ja w niej zmieściłem d90 bez uchwytu z podpiętą Sigmą 10-20 (starsza wersja) i dodatkowo Nikkora 70-300 4,5-5,6G
    - do wyciągnięcia aparatu trzeba zdjąć plecak
    - plecy nie są zbyt dobrze wentylowane. Tu z pomocą przychodzi pojemnik na wodę - chłodzi plecy, niemniej jednak ma porównania z plecakiem górskim z siateczką
    - może być za mały - raczej trudno byłoby się spakować na wycieczki dłuższe niż jednodniowa. Przy pewnej dozie samozaparcia, najnowszych ultracienkich, lekkich ubraniach i nocowaniu w schronisku mogłoby się udać na dwa dni. Wykluczone zimą i na dłużej. Sądzę, że wersja 250 byłaby lepsza.
    - kieszenie w pasie biodrowym uniemożliwiają zawieszenie czegokolwiek na tym pasie
    - pokrowiec jest na stałe przymocowany do plecaka (odciąłem)
    - mimo, że producent deklaruje, że do plecaka zmieści się bukłak o pojemności 2 l, to raczej to niemożliwe - mam jakiś 2 l bukłak z decathlonu (jakaś izraelska firma), wlewam 1,5 litra i więcej się nie zmieści
    - zamki w kieszeni na aparat mają tendencję do lekkiego zacinania się na rogach podczas zamykania. Zwłaszcza gdy próbowałem to robić nie ściągając do końca plecaka
    - brak kieszonki na karty w klapie komory na aparat
    - nie jest niewygodny, ale po całym dniu noszenia trochę bolały ramiona

    Zalety plecaka McKinley Cougar 35z:
    - wyprofilowana siatka na plecach z możliwością regulacji
    - pojemny
    - wygodny
    - ma w środku kieszeń na bukłak
    - pokrowiec przeciwdeszczowy
    - kieszenie po bokach i w klapie

    Wady (z punktu widzenia fotografa):
    - brak komory na sprzęt fotograficzny
    - kieszeń a bukłak nie jest odseparowana od komory wewnętrznej
    - ciemny w środku.

    Kiedy zabierałem ze sobą plecak McKinley'a, to w kaburze z Lowepro Offtrail 1 zawieszonej na pasie biodrowym nosiłem d90 z Sigmą. Na pasie z drugiej strony wisiał pokrowiec z lornetką (z Photo Sport 200 AW tak się niestety nie da). Na początku trochę irytuje konieczność szerszego rozkładania rąk podczas chodzenia (mam zdjęcie, na którym wyglądam jak rewolwerowiec), ale szybko można się przyzwyczaić. Kabura na pasku daje szybki dostęp do aparatu ale jeśli chciałem zmienić obiektyw, to musiałem albo prosić kogoś o pomoc, albo odpiąć kaburę, ściągnąć plecak uważając by pokrowiec na lornetkę nie zsunął się z paska, wyciągnąć obiektyw z klapy uważając by drugi nie wypadł, wyjąć z reklamówki (osłona przeciwdeszczowa), zmienić obiektyw, włożyć do reklamówki, włożyć do klapy, założyć kaburę i założyć plecak ponownie uważając na zsuwający się korowiec na lornetkę. Mimo, że Lowepro też raczej trzeba zdejmować do zmiany obiektywu (choć można i bez całkowitego zdejmowania), to jest to wygodniejsze, bo drugi obiektyw leży przygotowany, pierwszy można włożyć do komory i od razu założyć drugi. Ale nie miałem jak nosić lornetki...
    W sumie sam do końca nie wiem, co jest lepsze. Kabura to szybszy dostęp do aparatu, ale jak miałem ze sobą Lowepro, to aparat miałem na szyi, więc dostęp do niego był jeszcze szybszy. Do kabury nie wsadzisz raczej dłuższego obiektywu - musiała by być zbyt długa, żeby dało się wygodnie chodzić, czyli i tak czeka Cię zmiana obiektywu. W tym wypadku remis. Jeśli wybierzesz opcję ze zwykłym plecakiem i kaburą to masz swobodę wyboru pojemności plecaka i możesz wybrać taki, który Ci najbardziej pasuje. Przy Lowepro masz jedną pojemność i koniec.

  10. #10

    Domyślnie

    Od ponad dwóch lat używam i jestem niezwykle zadowolony z NANEU MILITARY OPS ALPHA L. Spełnia wszystkie Twoje warunki, również te określone jako "nie super konieczne" - (lapek, bagaż podręczny)
    Komora foto mieści wszystko co potrzebujesz (w moim przypadku d5k z gripem, N18-105, N70-300,S10-20, N85), jest wyjmowana - więc masz plecak "miejski/studencki". Na pasie biodrowym system umożliwiający wpinanie
    case'ów (w moim przypadku Lowepro), mocowanie statywu + sporo organizerów na drobiazgi. Komora "cywilna" - polarek, kurtka, 4-pak ...
    D5k/N18-105VR/N70-300VR/N85makro/S10-20/4-5,6/Di622MII

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •