Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Question Sigma C 17-70 mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM czy Nikkor 18-105 VR ??

    Witam, tak jak w temacie, posiadam nikkora 18-105 VR i ogólnie to chciałbym zmienić obiektyw, ale zbytnio nie wiem co kupić, obiektyw potrzebny mi do zdjęć ogólnych, portrety itp.

    Możecie coś doradzić ?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym zostawił 18-105 i dokupił albo 35mm 1.8G albo 50mm 1.8G I tu musiałbyś sam wybrać, która ogniskowa bardziej Ci leży.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba jednak jeśli do portretu to lepiej się sprawdzi 50 1.8g - szczególnie jeśli to portrety nie w pomieszczeniach.
    A do zdjęć w pomieszczeniach radziłbym dokupić lampę.

  4. #4

    Domyślnie

    obiektyw nie tylko ma być do portretów, ale po prostu też do uniwersalnego zastosowania

  5. #5

    Domyślnie

    Polecam optycznie Sigmę 17-70/2.8-4, jednak dodam również, że moja była miesiąc po zakupie (ok. 1500 zdjęć) w serwisie, bo jeden listek przesłony luźno dyndał a pozstałe jakby rozklekotane. Usterka usunięta natychmiastowo w ramach reklamacji/gwanacji.

    Tydzień temu Sigma podłączona do D7000 zsunęła się z biurka (córka pociągnęła zwisający z biurka pasek na szyję) i całość spadła na bardzo gruby dywan, efekt jest taki, że pierścień ostrości w przedziale f/17-35mm chodzi na tyle ciężko, że silnik HSM obiektywu nie może nim obrócić. Tubus w momencie upadku był na f/17mm a po oględzinachg zauważyłem, że ruchomy tubus względem nieruchomej części jest niewspółosiowy odchylenie rzędu 0.5 stopnia. Jutro obiektyw jedzie do serwisu, ciekawe ile wyniesie naprawa.

    Przy okazji wspomnę, że fotografując pionowo w dół lub do góry tubus potrafi sam zmienić położenia i trzeba kadrować od nowa, albo dodatkowo skupiać się na trzymaniu tubusa, żeby nie wyjechał.

    Po naprawie zostawię ten obiektyw, bo nie jest taki zły, jednak jeśli miałbym go kupować jeszcze raz to raczej powiedziałbym nie.
    Ostatnio edytowane przez sfor ; 05-12-2012 o 22:29 Powód: Uzupełnienie drugiego słowa w poście :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sfor Zobacz posta
    Polecam Sigmę 17-70/2.8-4 (...) jednak jeśli miałbym go kupować jeszcze raz to raczej powiedziałbym nie.
    To polecasz czy nie?

  7. #7

    Domyślnie

    Jak już chcesz zmieniać to coś ze stałym światłem 2,8
    Ale moim zdaniem zostaw ten obiektyw i dokup sobie stałkę lub lampę
    D750, D90, S8, F14, N35D,N180ED SB700

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Grodzisk Wlkp.
    Posty
    154

    Domyślnie

    Sigma ma trochę lepsze światło i ostrzy z kilku cm /namiastka makro/ - w nikkorze tego nie uzyskasz. Ma nieco mniejszy zakres ogniskowych i jeśli chodzi o ostrość to też nie przebija rywala. Musisz odpowiedzieć sobie co jest dla ciebie priorytetem. Moje obserwacje opieram co prawda na porównaniu wspomnianego Nikkora ze starszą wersją Sigmy o świetle 2,8 - 4,5, ale znacząco te wersje chyba się nie różnią.

  9. #9

    Domyślnie

    Można polecić Sigmę 17-70/2.8-4, ale pod warunkiem, że trafisz porządny egzemplarz - ostry i nie "krzywy"... Mi się to nie udało, a sprawdzałem kilkanaście, więc padło na 18-105VR, a ostatnio na Sigme 17-50/2.8.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Rozważałem kiedyś tę Sigmę, ale doszedłem do wniosku, że potrzebuję trochę szerzej, zamiast trochę jaśniej.
    Autor wątku ma chyba mocne parcie na zoom więc zamiast stałki poleciłbym mu zastaniowić się nad T 2,8/17-50 VC.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •