Kupiłem używanego gripa, zdarzyło mi się kilka razy go założyć i zdjąć, raz mi się przyciął - bez tęgiego siłowania się zdjąłem, później znów wszystko ok, ale wyskoczył mi plastikowy ślizg znad rolki do mocowania gripa - rozebrałem, przełożyłem ślizg - hulało. Aż pewnego razu gripa nie dało się odkręcić żadnymi prośbami ani groźbami... Ani drgnął. Odkręciłem więc odchylając plastik i inwazyjnie odkręcając ostatni element przekładni - śrubę statywową (ryjąc pozostałe zębatki oczywiście). Aparatu stałogripowego mieć nie chciałem ;] Btw problem co najmniej dziwny, nie zakręcałem go siłowo, a mechanizm nie wyglądał na rozbierany wcześniej...

Potrzebuję całego mechanizmu wraz z metalową płytką (resztę - plastiki i śrubki - mam). Pisałem do stołecznego serwisu Nikona, po sforwardowaniu tego samego maila po trzech tygodniach odpisali mi - części nie sprzedają i standardowa gadka z zostawieniem sprzętu na ekspertyzę <facepalm> Szukałem jakiegoś padniętego gripa - nic.

Czy ktoś wie, gdzie można uderzyć z zapytaniem o takie części? Na necie niczego gotowego nie znalazłem. Warto dobijać się po zwykłych serwisach foto? Czy zostaje mi tylko polować na jakąś padlinę?