Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Question identyfikacja korpusu i obiektywu

    Witam!
    Skradziono mi D5100 z ob. 18-105. Czy gdzieś w danych exif zapisują się dane identyfikacyjne konkretnego egzemplarza korpusu (coś jak nr IP w odniesieniu do komputera)? Mam tylko numery seryjne, które były naniesione na pudełkach.

  2. #2

    Domyślnie

    Popatrzyłem teraz na Exif swojego aparatu: okazuje się, że poza numerem seryjnym, nic innego nie jest zapisywane odnośnie hardware aparatu. Jedynie ilośc wykonanych zdjęć.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co zauważyłem to takich danych niestety nie ma w exif. Jest tylko marka i model aparatu. Jedyną identyfikacją są nr seryjne. Takie same jaki masz na pudełkach są naniesione na korpusie aparatu i obiektywu.
    D90+grip/D80/Nikkor 18-105/Helios 44-2+pierścienie/Revueon 135 2.8/Sigma 70-300/Metz 44AF1/Nikkor 28-80

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez js70 Zobacz posta
    Z tego co zauważyłem to takich danych niestety nie ma w exif. Jest tylko marka i model aparatu. Jedyną identyfikacją są nr seryjne. Takie same jaki masz na pudełkach są naniesione na korpusie aparatu i obiektywu.
    W EXIF jest nr seryjny aparatu ten sam co masz na opakowaniu. Nr obiektywy niestety nie znalazłem.
    Można po tym zidentyfikować aparat oraz obiektyw.
    Niestety część programów graficznych po edycji i zapisaniu ponownym zdjęcia pomija niektóre dane.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 25-08-2012 o 22:12

  5. #5

    Domyślnie

    Ale po zrobieniu fotki dane exif się zapisują, i można na tej podstawie stwierdzić, że to jest właśnie ten konkretny model aparatu?
    Program ExifTool czyta dane dołączone do ujęcia i można porównać z tymi, które mam zapisane w kompie. Więc można byłoby stwierdzić, czy w komisie jest aparat skradziony, czy jakiś inny...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom-masz Zobacz posta
    Ale po zrobieniu fotki dane exif się zapisują, i można na tej podstawie stwierdzić, że to jest właśnie ten konkretny model aparatu?
    Program ExifTool czyta dane dołączone do ujęcia i można porównać z tymi, które mam zapisane w kompie. Więc można byłoby stwierdzić, czy w komisie jest aparat skradziony, czy jakiś inny...
    Konkretny model aparatu ? Ich może byc tyle ile wyprodukowano danego modelu - różnią się nuerem seryjnym (podawanym w Exifie).

    Chodzi Ci zapewne o inne napisy identyfikacyjne, gdyby numer został zatarty.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    Chodzi mi o udowodnienie, właśnie,gdyby złodziej zatarł numery, że to jest moja własność. Bo w protokole policyjnym podałem numery z pudełek od body i obiektywu. Nie mam papierowych wersji gwarancji, ponieważ sprzęt przejąłem po zmarłym ojcu, a on gdzieś zapodział druki. Już po napisaniu postu odnalazłem pełny zapis danych exif, wygenerowany przez program ExifTool autorstwa Phila Harvey'a. I teraz, gdybym odnalazł ogłoszenie o sprzedaży podobnego zestawu, bądź na półce w komisie, jestem w stanie udowodnić, że to włąśnie ten konkretny egzemplarz.

  8. #8

    Domyślnie

    Pozostaje Ci jeszcze jedno: nawet gdyby złodziej starł numer seryjny aparatu, to w oryginalnym Exifie zdjęcia JPG powinien być on widoczny.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    O to mi chodzi. Natomiast chyba nie ma możliwości (na poziomie uzytkownika) przeprogramowania aparatu tak, aby generował inne dane exif?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom-masz Zobacz posta
    O to mi chodzi. Natomiast chyba nie ma możliwości (na poziomie uzytkownika) przeprogramowania aparatu tak, aby generował inne dane exif?
    No wiesz, nie takie rzeczy ludzie potrafią - kwestia, że na jeden aparat to się nie opłaca.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •