Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie d700 i niedziałający AF ze szkła z silnikiem

    Nie działa mi AF w d700 ze szkłami z silniczkiem. Stałki śrubokrętowe działają bez problemu. Czyściłem styki, poruszałem szkłem przy bagnecie bo może styki nie łączą ale nadal nic. Wcześniej już tak mi się zdarzyło na imprezie. Przepiłem na stałkę ale po jakimś czasie jak zapiąłem 50 af-s to działało. Czego to może być wina? Czy miał ktoś podobny problem?
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  2. #2

    Domyślnie

    A nie przestawił Ci się przełącznik AF z przodu aparatu na pozycję M ?

  3. #3

    Domyślnie

    Hehe, no bez przesady
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, może coś z zasilaniem? Jak możesz to sprawdź inne.

  6. #6

    Domyślnie

    Hm.. mam 4 szkła z AF-S i z żadnym nie działa. Na d800 działają. To wina puszki. Zastanawiałem się nad tą listewką przy bagnecie ze stykami. Może tam coś nie łączy. Może wewnątrz jakiś kabelek się odłączył. Piszę, bo może ktoś już coś takiego zdiagnozował u siebie. Korci mnie, żeby dobrać się do środka puszki ale to pewnie nie takie proste, żeby jakiegoś układu optycznego nie rozregulować. A może i proste. Nigdy nie rozbierałem lustrzanki. Jak nikt nic mądrego nie poradzi to pewnie jednak wyślę puszkę na serwis. Chociaż uważam, że skoro wszystko inne działa to pewnie jakiś duperelkowaty kabelej albo styk, a w serwisie skasują kilka stówek. Żeby ta pucha nie miała takiej wartości to bym to sam rozebrał, eh..
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  7. #7

    Domyślnie

    miałem przed chwilą to samo w s5pro
    zimny pot mnie oblał, przez godzinę nie doszedłem czego to wina szukając przyczyny w błędnym ustawieniu jakiejś funkcji
    pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych body

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    miałem przed chwilą to samo w s5pro
    zimny pot mnie oblał, przez godzinę nie doszedłem czego to wina szukając przyczyny w błędnym ustawieniu jakiejś funkcji
    pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych body
    Już próbowałem. Nic. Nadal AF stoi w miejscu. Skoro mi się już kiedyś to przydazyło i zaczeło działać ponownie bez żadnych zabiegów to wydaje mi się, że coś mogło się odłączyć gdzieś.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  9. #9

    Domyślnie Af d700

    Mam ten sam problem. AF od trzech tygodni raz działał, raz nie. W drugim korpusie wszystko chodzi, a tu z żadnym szkłem AF nie pracuje. Zachowuje się jak w trybie AF-M. Czasem nagle zacznie ostrzyć i działać poprawnie przez 5 minut, po czym siada i nie wiadomo kiedy wróci do normy. Od trzech dni nie wrócił..
    Nie działa ani na spuście, ani na AF-ON, ani na gripie. Aparat ma 2 miesiące i zaledwie parę tys klatek.
    Czy już tylko serwis może mi pomóc?

  10. #10

    Domyślnie

    A czy po podłączeniu obiektywu nie miga wam czasem wskaźnik baterii? Znajomy miał tak w d3 i niestety pucha do serwisu poszła. Naprawiono jakiś układ i pucha śmiga.
    FX był i się zmył...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •