Close

Strona 479 z 582 PierwszyPierwszy ... 379429469477478479480481489529579 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 781 do 4 790 z 5814
  1. #4781

    Domyślnie

    Ja mam MB12 (tegoroczny model z procesorem M5). Monitor podłączam(bardzo rzadko) przez KADi-Port - https://kadicreative.com/products/the-kadi-port


    Kabel na fotce to Griffin SafeBrake - również polecam do MacBook 12"

    Myszy nie używam, ale jeśli bardzo potrzebujesz to kupujesz taką na bluetooth i brak dodatkowych portów USB nie boli w cale.
    Na moim setupie photoshop i lightroom działa bardzo spoko. Do amatorskich zastosowań, szczególnie w podróży, zdecydowanie polecam!

    Jako backup mam też Satechi USB-C - http://www.satechi.net/index.php/typ...hub-space-gray (to jest typowy Chińczyk dostępny pod kilkoma markami) - używam go głównie jako czytnik kart
    Ostatnio edytowane przez kaefpe ; 04-08-2016 o 12:01
    www.code.cm | MacBook 2016, Hero 5 Session, Nikon D4 + Samyang 14/2.8AE, N24/2.8D, N35/2D + di-GPS

  2. #4782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaefpe Zobacz posta
    Ja mam MB12 (tegoroczny model z procesorem M5). Monitor podłączam(bardzo rzadko) przez KADi-Port - https://kadicreative.com/products/the-kadi-port


    Kabel na fotce to Griffin SafeBrake - również polecam do MacBook 12"

    Myszy nie używam, ale jeśli bardzo potrzebujesz to kupujesz taką na bluetooth i brak dodatkowych portów USB nie boli w cale.
    Na moim setupie photoshop i lightroom działa bardzo spoko. Do amatorskich zastosowań, szczególnie w podróży, zdecydowanie polecam!

    Jako backup mam też Satechi USB-C - http://www.satechi.net/index.php/typ...hub-space-gray (to jest typowy Chińczyk dostępny pod kilkoma markami) - używam go głównie jako czytnik kart
    Witam,

    Mogę wiedzieć jaki dokładnie masz model tego MB ? na 12 calach wygodnie się zdjęcia obrabia?

  3. #4783

    Domyślnie

    Są trzy modele, wszystkie po 8GB RAM:
    1. podstawowy z procesorem m3 i SSD 256GB
    2. wyższy z procesorem m5 i SSD 512GB
    3. "rozszerzony" z procesorem m7 i SSD 512GB

    ja mam M5 czyli ten co w PL kosztuje jakieś 7,7k

    co do samej pracy w LR, to proszę 56% użycia RAM podczas pracy w LR gdzie w tle działa: klient poczty, Safari z 20-ma zakładkami otwartymi + LittleSnitch(firewall)
    https://i1.someimage.com/4vDU5nu.png

    Co do 12", to obawiałem się że będzie mało ale da radę się szybko przyzwyczaić
    www.code.cm | MacBook 2016, Hero 5 Session, Nikon D4 + Samyang 14/2.8AE, N24/2.8D, N35/2D + di-GPS

  4. #4784

    Domyślnie

    A jak chcesz wiedzieć jak się obrabia na 12 calach - zmniejsz okno Lr na większym ekranie do rozmiaru ok 12" po przekątnej i spróbuj obrabiać Na zdjęciach reklamowych rMBP z 2012r widać stado zebr na pełnym ekranie, suwaki są "w powietrzu" zawieszone w okienku, wtedy wykorzystujesz na zdjęcie całe 12" a suwaki trzymasz gdzieś z boku, to było chyba Aperture bo wątpię żeby apple reklamowało program firmy trzeciej, nie wiem czy w Lr można pracować na zdjęciu na pełnym ekranie z "pływającymi" suwakami gdzieś nad zdjęciem, jeśli tak to trochę Ci to ułatwi sprawę.
    ;]

  5. #4785

    Domyślnie

    @Aeon88 - jak chcesz widzieć 100% zdjęcia bez powiększania na całym ekranie to chyba tylko iMac 27" 5K :P

    Do amatorskich rozwiązań szkoda sensu, nie potrzeba pracować na całym kadrze przy 100% powiększeniu.
    www.code.cm | MacBook 2016, Hero 5 Session, Nikon D4 + Samyang 14/2.8AE, N24/2.8D, N35/2D + di-GPS

  6. #4786

    Domyślnie

    Najbardziej czego się boje to... Wydajność! Na YT fajnie to wygląda - śmiga aż miło! Mój Lenovo Y560 z I5 i 8GB (fakt, że zamist SSD mam HDD) nie chodzi nawet w połowie tak jak MB 12" z video na YT. Chciałbym wersję na procesorze M3, 12 cali ze względu, że wrzucam go do torby i jedzie ze mną wszędzie! No i jak się będzie zachowywał np. po 5 godzinach w Lightroom'ie z podłączonym np. Eizo - zagotuje się? Zamuli czy też nie? Hmmm....

  7. #4787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaefpe Zobacz posta
    Są trzy modele, wszystkie po 8GB RAM:...
    Do żadnej wersji nie można wsadzić 16 GB RAM ?
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  8. #4788

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Do żadnej wersji nie można wsadzić 16 GB RAM ?
    Człowieku, to jest komputer dla ludzi którzy dużo podróżują/przemieszczają się i jednocześnie potrzebują mieć komputer przy sobie, a nie maszyna dla grafika czy filmowca.

    Nie nie można. RAM jest wlutowany na płycie głównej wielkości telefonu 5"

    @Mazzi - nie wiem jak działa m3, ja mam m5 i jestem zadowolony. Protip ode mnie taki że w Emiratach, Hongkongu czy Singapurze można je kupić sporo taniej, jeśli ktoś się wybiera tam na wycieczkę
    www.code.cm | MacBook 2016, Hero 5 Session, Nikon D4 + Samyang 14/2.8AE, N24/2.8D, N35/2D + di-GPS

  9. #4789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaefpe Zobacz posta
    @Aeon88 - jak chcesz widzieć 100% zdjęcia bez powiększania na całym ekranie to chyba tylko iMac 27" 5K :P

    Do amatorskich rozwiązań szkoda sensu, nie potrzeba pracować na całym kadrze przy 100% powiększeniu.
    Chodziło mi o to żeby zdjęcie mieć na pełnym ekranie a nie 100% powiększone a to różnica. W Lr domyślnie zdjęcie jest obsrane panelami dookoła i na takim 12" ekranie się pracuje jak na miniaturkach. W Lr można to zrobić żeby zdjęcie było na pełnym ekranie ale doki z suwakami pojawiają się po najechaniu na bok co jest średnio wygodne. Na tym zdjęciu:


    masz ciekawsze rozwiązanie - zdjęcie jest na pełnym ekranie, suwaki na wierzchu w jednym panelu, nie znikają więc nie trzeba jeździć myszką po boku ekranu co zdjęcie jak idiota ;D Ale to jest Aperture, nie Lr.
    ;]

  10. #4790

    Domyślnie

    Faktycznie wygląda to ciekawie ale mnie tam nie przeszkadza praca na mniejszym foto i latanie myszką jak ż... po pustym sklepie
    www.code.cm | MacBook 2016, Hero 5 Session, Nikon D4 + Samyang 14/2.8AE, N24/2.8D, N35/2D + di-GPS

Strona 479 z 582 PierwszyPierwszy ... 379429469477478479480481489529579 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •