Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Sigma 15 mm f/2.8 EX v Nikkor 16mm Fisheye f/2.8 D

    Witam,
    Jak w temacie, czy miał ktoś okazję porównywać wymienione obiektywy, do tej pory używam zenitara, ale trochę denerwuje mnie brak AF. Zastanawiam się nad zmianą na jeden z wymienionych obiektywów, będę wdzięczny za poradę.
    D4lZ6lS35lS50lS85l

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj trochę wśród starych postów, sprzed kilku lat. Pamiętam, że na ten temat napisano na forum bardzo dużo.

  3. #3

  4. #4
    lukomat
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Wiem, ze temat byl walkowany, ale musze go odgrzac. Wyglada na to, ze jakosciowo szkielka sa porownywalen i chyba przy zakupie bede sugerowal sie cena. Moja jedyna watpliwosc budza filtry. W Nikonie wszystko jasne, ale nie wiem jakie jest rozwiazanie w Sigmie. Wiem, ze do zestawu jest dodana ramka do filtru zelowego, ale mi zalezy na ND. Jak sobie z tym radza uzytkownicy?

  5. #5

    Domyślnie

    Z filtrami nie pomogę ale jakby co to mam Sigmę więc mogę podesłać jakieś foty.
    Do 16 nikkora nie mam porównania.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  6. #6
    lukomat
    Gość

    Domyślnie

    Czy do twojej Sigmy jest dolaczona ramka do filtru zelowego? Jesli tak, to jak to wyglada? Czy istnieje mozliwosc przerobinia tego na ND?

  7. #7

    Domyślnie

    Obiektyw fabrycznie przystosowany jest do używania filtrów żelowych.


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukomat Zobacz posta
    Czy do twojej Sigmy jest dolaczona ramka do filtru zelowego? Jesli tak, to jak to wyglada? Czy istnieje mozliwosc przerobinia tego na ND?
    A co Ty chcesz przerabiać? Kupujesz filtr zelowy(nd czy jakikolwiek inny) wycinasz na podstawie ramki która miałeś w zestawie a później wkladasz wycięty filtr w odpowiednie miejsce z tylu obiektywu.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  9. #9
    lukomat
    Gość

    Domyślnie

    Nie bardzo wiedzialem co to jest filtr zelowy, ale w miedzy czasie troche pogrzebalem na necie i juz wiem z czym to sie je. Biore Sigme.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •