Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Optymalizacja zdjęcia w D80

    Nurtuje mnie taka kwestia. Jak sie mają ustawienia w trybie NORMAL do ustawien OSOBISTYCH ? Chodzi o to, ze chcialbym sobie na przyklad ustawic tylko jeden parametr np. WYOSTRZANIE, a reszte miec jak w NORMAL. W zwiazku z tym - czy ustawienia OSOBISTE wszystkie ustawione defaultowo odpowiadaja ustawieniu NORMAL i wystraczy, ze dam tylko WYOSTRZANIE np. na +1 i bede mial NORMAL z lekkim wyostrzeniem? Testowal ktos te ustawienia?

  2. #2

    Domyślnie

    w osobistych możesz ustawiac wszystkie parametry, zmień sobie ten który Cie interesuje
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    w osobistych możesz ustawiac wszystkie parametry, zmień sobie ten który Cie interesuje
    Wiem, ze moge zmienic chodziło mi odniesienie do trybu NORMAL

    Przed chwila sie troche bawilem, defaultowe ustawienia OSOBISTych raczej nie odpowiadaja trybowi NORMAL.

  4. #4

    Domyślnie

    zależy jak leży - bo jak stoi to broi
    ja używam wyostrzenie, czasami podkręcam kontrast i nasycenie - ogólnie metodą prób i błędów
    MarcinWilk

  5. #5

    Domyślnie

    nie rozumiem
    Jak w Custom ustawisz wszystko na Normal, a Sharpening na +1, to bedziesz miał Normal z większym wyostrzaniem
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    nie rozumiem
    Jak w Custom ustawisz wszystko na Normal, a Sharpening na +1, to bedziesz miał Normal z większym wyostrzaniem
    No wlasnie chyba nie Przetestowalem to i na custom z wyostrzaniem na +1 zdjecie jest ciutke ciemiejsze ( w por. do NORMAL), wiec inny parametr musi miec na to wpływ.

  7. #7

    Domyślnie

    może przestrzeń barwna, w Normalu jest Ia

    u mnie zdjęcia sa identyczne - jak chcesz sensownie porównać to ze statywu, na tym samym polu AF
    Ostatnio edytowane przez BugsBunny ; 06-03-2007 o 21:55
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    może przestrzeń barwna, w Normalu jest Ia
    Jest wszystko defaultowo, przestrzen jest na Ia.

    Chyba rzeczywiscie jest tak samo

  9. #9

    Domyślnie

    To ja się jeszcze dołączę z pytaniem, które jest w podobnym zakresie jak tytułowe - czy robiąc zdjęcia na Custom warto jest wyostrzać w puszce czy lepiej podczas obróbki ? Dotyczy to szczególnie szumów (stosując Unsharp Mask można ustawić Treshold, co jest nie bez znaczenia). Z chęcią usłyszałbym odpowiedź dla (a) JPG (b) RAW.

    Pozdrawiam, Zbyszek

  10. #10

    Domyślnie

    Zbyszku, przyznam że nie testowałem osobiście ale wychodzę z założenia że żaden engine puszkowy nie jest tak dobry jak C1 na przyzwoitym PC ( do RAWów ) lub NC dla jpg. Chyba że Twoje zdjęcia wychodzą doskonałe i wymagają wyłącznie lekkiego doostrzenia - wtedy chyba można to sobie zrobić w puszce. Ja swoje zwykle troche dopieszczam i wyostrzanie jest na końcu
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •