Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie RAWy a parametry zdjęcia w JPG

    Cześć, mam pytanie odnośnie wywoływania zdjęć w Camera Raw.
    Czy istnieje możliwość ustawienia "domyślnego", tak aby CR czytał parametry z ustawień aparatu? Innymi słowy, aby foto wrzucane do CR wyglądało od razu jak miniaturka w nim zaszyta, przetworzona przez soft aparatu.
    Wiem, że Capture NX odczytuje te dane i obraz wejściowy jest taki jak z kamery, tylko praca na tym do fajnych nie należy...

  2. #2
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #3

    Domyślnie

    dziękował

  4. #4

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez ikonay Zobacz posta
    Cześć,

    Wiem, że Capture NX odczytuje te dane i obraz wejściowy jest taki jak z kamery, tylko praca na tym do fajnych nie należy...
    Nie taki diabeł straszny jak go malują. Mam krótko Kaptura, podoba mi się, a największym moim problemem jest chroniczny brak czasu.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  5. #5

    Domyślnie

    no i właśnie o to chodzi, gdybym chciał to robić przez CNX to trwało by to wszystko jeszcze dłużej, czasami owszem można się pobawić CNX -> TIFF -> PSD -> JPG, ale na hurtowe ilości zdjęć to masakra.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikonay Zobacz posta
    no i właśnie o to chodzi, gdybym chciał to robić przez CNX to trwało by to wszystko jeszcze dłużej, czasami owszem można się pobawić CNX -> TIFF -> PSD -> JPG, ale na hurtowe ilości zdjęć to masakra.
    W Kapturze całe zbiory zdjęć też możesz obrabiać grupowo. Rzecz w tym aby zdjęcia w zbiorze były cykane w tych samych warunkach.

    Kupując legalnego CNX2, "w prezencie" dostajesz instrukcję obsługi po polsku, ponad 200 stron. Jest bardzo przystępnie napisana. Kaptur na tyle mi się podoba, że chyba zrezygnuję z uaktualnienia CS3 do CS6.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  7. #7
    Iwek_22
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    .... Kaptur na tyle mi się podoba, że chyba zrezygnuję z uaktualnienia CS3 do CS6.
    Z tego co słyszałem, nie masz już nawet takiej możliwości.

  8. #8

    Domyślnie

    Zapewne wielu z Was się zaraz żachnie, ale moje ostatnie refleksje są takie, że PSD się generalnie kiepsko nadaje do "wywoływania" NEF-ów i często się łapię na tym, że robiąc zdjęcia jpg+raw, wolę obrobić jpg, ponieważ zabiera to o wiele mniej czasu, a efekt końcowy jest taki sam. No ale jednak zawsze wolę mieć tego RAW-a, na te 20% przypadków, kiedy jpg nie wystarcza.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwek_22 Zobacz posta
    Z tego co słyszałem, nie masz już nawet takiej możliwości.

    jak nie ma jak jest... upgr kosztuje 858zl dziala tez z CS3 do CS6.

  10. #10
    Iwek_22
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    jak nie ma jak jest... upgr kosztuje 858zl dziala tez z CS3 do CS6.
    Mam nadzieję, że masz rację.
    Chyba nawet na tym forum czytałem, że firma Adobe wprowadziła system uaktualniania o jedną tylko wersję do góry.
    Sam bym się bardzo ucieszył gdyby tak nie było

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •