Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Tele do zdjęć księżyca .

    Witam zastanawiałem się nad zakupem wynalazku o ogniskowej 650-1300 firmy samyang ale z tego co zdążyłem wyczytać obiektyw ten jest naprawdę słabej jakości .Interesuje mnie wykonanie zdjęć księżyca w jak najlepszej jakości oczywiście jak najtaniej .Posiadam nikona d80.Czy lepszym pomysłem będzie zakup np sigmy albo nikkora 70-300 i telekonwertera 2X ??
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 25-04-2012 o 14:08 Powód: ort

  2. #2

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar bboy4
    Dołączył
    07 2011
    Miasto
    Aleksandrów Kujawski
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez terron696 Zobacz posta
    Witam zastanawiałem się nad zakupem wynalazku o ogniskowej 650-1300 firmy samyang
    Z nimi daj sobie spokój - Sam kiedyś pytałem na tym forum o te obiektywy, zbyt dobrych opinii niestety nie usłyszałem.
    Poza tym ostrzenie ręczne...
    Nikon D3100 + Nikkor 18-105 VR + Nikkor 35 1.8G + Nikkor 55-300 VR + Samyang 8mm CSII + TC Tamron x1.4 AF....

  4. #4

    Domyślnie

    Do Księżyca pomyśl nad DOBRYM obiektywem lustrzanym 500/8, na przykład stare rosyjskie MTO lub Rubinar. Lepszej relacji jakość / cena nie uzyskasz
    Nikoniarz-majsterkowicz

  5. #5

    Domyślnie

    Mam 1000mm mto f11 .Niestety nie ostrzy mi na nieskończoność a jak nawet z soczewką jakość jest słaba.Chyba zakupię syntę 8 albo inny teleskop.

  6. #6

    Domyślnie

    Błąd! Wystarczy z MTO wykręcić kołek, który ogranicza ruch pierścienia ostrości. poszukaj na obwodzie obiektywu czegoś, co wygląda jak śrubka na płaski śrubokręt, o średnicy około 3-4 mm (jest tylko jedna taka) po jej wykręceniu możesz przejść z ostrością za nieskończoność i wszystko pięknie gra...
    Nikoniarz-majsterkowicz

  7. #7

    Domyślnie

    Do tej ogniskowej braknie mi tylko statywu .Samo mto jest moim zdaniem wadliwie wykonane pod względem mocowania.Stopka jest za wąska do takiego kolosa.Jak będę miał statyw który nie zatrzęsie się od podnoszenia i opuszczania lustra to sprawdzę tą ostrość.Choć jak na razie nie ma jak ze względu na pogodę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez terron696 Zobacz posta
    Samo mto jest moim zdaniem wadliwie wykonane pod względem mocowania.Stopka jest za wąska do takiego kolosa
    To prawda - jedno z gorszych mocowań jakie znam. Gorsze mają już chyba tylko plastikowe pseudo-obiektywy Samyanga i niektóre lunety Fieldscope Nikona
    Nikoniarz-majsterkowicz

  9. #9

    Domyślnie

    Polecałbym rzadki 400mm 5,6 Sigmy z ostatniej serii a były chyba 3. Wcześniejsze były znacznie słabsze, natomiast ten porównywałem z lustrzanym 500/8 Nikona i po cropie tego samego wycinka obrazu Sigma była zdecydowanie lepsza.
    Trudno go kupić, mój znalazłem w Szwajcarii, wyszło coś ok 1500zł.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •