Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Filtry NISI

  1. #1

    Domyślnie Filtry NISI

    Ktoś używał już filtrów Nisi? Na szybko szukam jakiegoś ND400 i od jakiegoś czasu poza LCW na rynku pojawiły się Fadery firmy NISI ND2-400, ND500-5000. Nie wiem czy warto próbować, czy może kupić zwyczajną Hoye ND400.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Łódź, Warszawa
    Posty
    18

    Domyślnie

    Tak znam
    Alternatywa do LCW bardzo fajnie zrobione ze szkieł optycznych. Wszystkie ich filtry są w wersji slim a mając do porównania LCW i NISI - tu NISI zdecydowanie cieńsze. Nie dają też żadnej dominanty. Myślę że warto spróbować
    Tak na marginesie NISI ma też ND1000 !!! też ciekawa opcja

  3. #3

    Domyślnie

    Mozecie cos wiecej napisac o dominacie na ND400 czy ND1000?

  4. #4

    Domyślnie

    Dla mnie temat już jako ciekawostka (w sensie, chętnie poczytam coś więcej, ale już nie planuję kupować). Kupiłem B+W

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Łódź, Warszawa
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Mozecie cos wiecej napisac o dominacie na ND400 czy ND1000?
    Nisi ND1000 bardzo delikatna niebieska dominanta ale do skorygowania. Dokładniejszy opis znajdziesz w majowym FOTO VIDEO DIGITAL

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariusz_imfoto Zobacz posta
    Nisi ND1000 bardzo delikatna niebieska dominanta ale do skorygowania. Dokładniejszy opis znajdziesz w majowym FOTO VIDEO DIGITAL
    Czy możesz coś bliżej powiedziec dokładnie o tym filtrze: Nisi ND1000 77mm? Jestem nim bardzo zainteresowany ale słowa o dominancie mnie troche zdziwiły. Słyszałem, że to nowe, dobre filtry i o dominancie możemy zapomnieć. Jak jest faktycznie?

  7. #7

    Domyślnie

    ... a faktycznie jest tak, że jest lekka niebieska dominanta. W zdjęciach pod ostre światło potrafi wkraść się delikatny, jaśniejszy pasek. Ogólnie jestem zadowolony z tego nie taniego przecie filtra. Czasem przy jego pomocy można wyczarować ładne obrazy. Polecam.

  8. #8

    Domyślnie

    "lekka niebieska dominanta " ... nie smiac sie, nie plakac, NISI 1000 , BB ustawilem na 10 Kelvin i dalej niebieskim rzuca jak djabli !!! gdzie w Porownaniu z filtrem HOYA 1000 nie mialem kompletnie zadnego zafarbu . Zalamka normalnie totalna.

  9. #9

    Domyślnie

    10 000 *

  10. #10

    Domyślnie

    Mam NISI ND2000 i jakiś jeszcze ND400 (Nie pamiątam teraz firmy).
    Chcecie mogę jutro zrobić nefy i wrzucić.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •