Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie D3s - ustawienia AF do filmów - problemy z ostrością

    Witam

    Już dawno nie zadawałem pytań w dziale technicznym ale jak to często bywa zbyt wiele elektroniki i człek się gubi.
    Otóż temat dotyczy ustawień aparatu przy kręceniu filmów... odnoszę wrażenie, że coś jest nie bardzo albo po prostu, co bardziej pewne ja coś źle robię. Oczywiście przeczytałem instrukcję ale jakoś nie wniosło to nic nowego do sprawy... stąd prośba do posiadaczy o jakieś podpowiedzi. Może przycisk AF-on jest niewłaściwie przypisany do funkcji czy coś podobnego ... gdzieś tam oglądałem filmiki na Y i niby na ekranie widać jak AF pracuje więc tym bardziej mnie to wkurza, że u mnie coś nie teges...

    Tak na dobrą sprawę to kręcenie raczej mi do niczego potrzebne ale mimo wszystko dobrze by było wiedzieć jak, bo wstyd

    Z góry dzięki za wszelkie sugestie ... a może jest w Krakówku jakiś szczęśliwy posiadacz S-ki ? wtedy chętnie browarek i instruktarz na żywo
    Teraz Lady Ku

  2. #2
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Ale co chcesz dokladnie wiedziec?

    Jezeli w a9 (menu ustawien osobistych) masz przycisk AF-on ustawiony jako wlaczanie autofocusa to po nacisnieciu go podczas krecenia bedziesz mial AF. Ale ten AF i tak dziala biednie wiec jezeli masz zamiar cos krecic to tylko manual bo potem bedzie zonk

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Ale co chcesz dokladnie wiedziec?

    Jezeli w a9 masz przycisk AF-on ustawiony jako wlaczanie autofocusa to po nacisnieciu go podczas krecenia bedziesz mial AF. Ale ten AF i tak dziala biednie wiec jezeli masz zamiar cos krecic to tylko manual bo potem bedzie zonk

    tak dokładnie mam go zdefiniowanego ... naciskam środek wybieraka rozpoczyna się REC i na ekranie mam powiedzmy ostro ... zmienię lekko ogniskową i wciskam AF-on czy ma być wciśnięty od początku? Po jego wciśnięciu słyszę podniesienie lustra (czarny ekranik) i przerwanie kręcenia
    Teraz Lady Ku

  4. #4
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Po nacisnieciu AF-on powinno zaczac sie telepanie (czyt. ustawianie AF ), a nie czarny ekranik i przerwanie krecenia. To brzmi jakbys wciskal spust, a nie AF-on

    EDIT: Specjalnie wyciagnalem swoj pazdzierz i u mnie oba AF-on'y odpalaja AF zarowno w LV jak i przy kreceniu (czyli miga REC na ekranie).
    Ostatnio edytowane przez shaolin ; 04-04-2012 o 15:50

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Po nacisnieciu AF-on powinno zaczac sie telepanie (czyt. ustawianie AF ), a nie czarny ekranik i przerwanie krecenia. To brzmi jakbys wciskal spust, a nie AF-on

    EDIT: Specjalnie wyciagnalem swoj pazdzierz i u mnie oba AF-on'y odpalaja AF zarowno w LV jak i przy kreceniu (czyli miga REC na ekranie).

    hmmm... zaczynam się zastanawiać bo u mnie jest inaczej ... czy tryb statyw lub ręka ma znaczenie?

    aha i wiem że to brzmi jakbym wciskał spust ale tak nie jest...
    Teraz Lady Ku

  6. #6

    Domyślnie

    Wlacz tryb statyw
    Ostatnio edytowane przez tomisiek ; 04-04-2012 o 16:38 Powód: Wyszło status zamiast statyw

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomisiek Zobacz posta
    Wlacz tryb statyw
    no to jesteśmy w domu zaskoczył dziad w końcu wprawdzie dźwięk działającego AF jest wkurzający przy odtwarzaniu filmu ale jak to mówią coś za coś ... można ręcznie i jest po cichu...

    W takim razie do czego służyć może tryb "ręka" wtedy bez AF i tylko ręcznie? no dobra nie czepiam się ... ktoś dobrze powiedział, że do filmu to małpkę trzeba i będzie lepiej działać ...

    Dzięki serdeczne za pomoc! Idę dalej poznawać to cudo ...

    Swoją drogą w dźwięku wyzwalanej migawki to się można zakochać
    Teraz Lady Ku

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milk Zobacz posta
    no to jesteśmy w domu zaskoczył dziad w końcu wprawdzie dźwięk działającego AF jest wkurzający przy odtwarzaniu filmu ale jak to mówią coś za coś ... można ręcznie i jest po cichu...

    W takim razie do czego służyć może tryb "ręka" wtedy bez AF i tylko ręcznie? no dobra nie czepiam się ... ktoś dobrze powiedział, że do filmu to małpkę trzeba i będzie lepiej działać ...

    Dzięki serdeczne za pomoc! Idę dalej poznawać to cudo ...

    Swoją drogą w dźwięku wyzwalanej migawki to się można zakochać
    Tryb ręka służy sytuacjom gdy musisz zrobić zdjęcie np znad tłumu włączasz LV mniej-więcej ustawiasz kadr i wciskasz spust->lustro opada->łapie AF->robi zdjęcie->lustro do góry->włączenie LV
    w trybie statyw AF działa na zasadzie kontrastu a nie fazowy (tak jak normalnie) jest to o wiele dłuższe ale pozbawione wad BF/FF
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki wszystkim za wyjaśnienia ...
    Teraz Lady Ku

  10. #10
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milk Zobacz posta
    dzięki wszystkim za wyjaśnienia ...
    Racja z tym AF (tryb statyw/bez statywu tutaj bardzo ważny). Ja tez często ustawiam manualnie (z 24-70 to nawet nieźle się ogarnia) dlatego, że słychać telepanie AFS. no chyba, że zamontujesz sobie profi mikrofon... to mas po sprawie. Co do jakości - IMHO - przy jasnych szkłach nic nie pokona (no może poza profi kamerami na 25 tys.) tego obrazu... A już możliwość operowania GO w małpce praktycznie nie od wymuszenia... to powoduje, że często wchodzę na REC w D3s....

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •