Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    gdzie nogi poniosą
    Posty
    108

    Domyślnie Nikon d40 + lampa błyskowa

    No więc sprawa wygląda następująco, w końcu przesiadłem się z długo eksploatowanego d40 na 5d mark II.
    Ku mej uciesze bakcyla zaczęła podłapywać młodsza siostra, która zaczęła coraz bardziej interesować się fotografią.
    Z racji tego, że d40 leży w szafie i się kurzy będzie w prezencie dla niej ( w sam raz do ćwiczeń na start).
    I tu zastanawiam się również nad kupnem lampy, tylko nie wiem na co się zdecydować.
    Czy opłaca się zainwestować w sb-600 lub sb-800? Żeby nie była to inwestycja pokroju chromowane felgi 20'calowe do fiata 125p A może coś innego zaproponujecie? Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    wydaje mi się że NISSIN Di622 MkII będzie wystarczający do nauki...
    D90+grip
    | S10-20 | N35G/1.8 | N50D/1.8 | N18-105 |Nissin Di622 II, triopo i takie tam

  3. #3

    Domyślnie

    d40 z lampą zewnętrzną wygląda komicznie a i chwyt staje się mniej pewny, także zastanowiłbym się nad dokupieniem gripa nawet jeśli pionowy spust miałby nie działać.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    gdzie nogi poniosą
    Posty
    108

    Domyślnie

    Ten Nissin wyżej proponowany na trybie auto będzie działał czy tylko manualnie?

  5. #5

    Domyślnie

    SB-400 do D40 powinna być wystarczająca dla początkującego fotografa. Poza obracanym palnikiem nie ma żadnych ustawień, jest mała lekka. Używaną mozna kupić na allegro za niedużą kwotę i potem ewentualnie sprzedać nawet nic na tym nie tracąc. Te lampki używane przeważnie nie mają dużego przebiegu (jak SB600-900) bo profesjonalistów raczej one nie interesują.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek_apocaliptic Zobacz posta
    d40 z lampą zewnętrzną wygląda komicznie (...).
    To jakaś nowa religia?
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek_apocaliptic Zobacz posta
    d40 z lampą zewnętrzną wygląda komicznie ...
    Tak... To zdecydowanie jest argument przeciw zewnętrznej lampie.
    N

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    gdzie nogi poniosą
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 88y Zobacz posta
    SB-400 do D40 powinna być wystarczająca dla początkującego fotografa. Poza obracanym palnikiem nie ma żadnych ustawień, jest mała lekka. Używaną mozna kupić na allegro za niedużą kwotę i potem ewentualnie sprzedać nawet nic na tym nie tracąc. Te lampki używane przeważnie nie mają dużego przebiegu (jak SB600-900) bo profesjonalistów raczej one nie interesują.
    Wolałbym jednak coś lepszego, jak załapie o co chodzi wymieni się aparat na lepszy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    Tak... To zdecydowanie jest argument przeciw zewnętrznej lampie.
    To jest moje spostrzeżenie o delikatnym zabarwieniu humorystycznym, więc proszę bez napinki.
    Sam kiedyś miałem d40 i przy okazji podpiąłem do niego N75-300 + któraś ze starszych SB (nie pamiętam już która) i nie było tego jak utrzymać w dłoni a i wyglądało tak jakby to d40 było podpięte do lampy i szkła a nie na odwrót.

    Przepraszam za offtop.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez studiofocus Zobacz posta
    Wolałbym jednak coś lepszego, jak załapie o co chodzi wymieni się aparat na lepszy.
    To kup nissina di622 mk II. Cena jest przyzwoita a możliwości całkiem spore. Dla amatora wystarczy na dłuuugo.
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •