Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Blondynka prosi o pomoc

    Witajcie!

    Czytam forum od paru miesięcy i przez ten czas sporo się dowiedziałam, ale nadal bardzo mało wiem... Do rzeczy. przeczytałam mnóstwo tematów typu... jaki obiektyw kupić, jaki obiektyw do mojego nikona... ale nadal nie bardzo wiem co mam wybrać. Pewnie (na pewno) problem jest we mnie, bo sama dokładnie nie wiem, czego chcę.

    Za dwa tygodnie wyjeżdżam trochę pozwiedzać. Jadę do kraju rumu, starych samochodów i cygar - czyli niepowtarzalna okazja do robienia zdjęć. Mam kita i chcę go wymienić na coś innego. Zgodnie z Waszymi radami analizowałam na jakiej ogniskowej najczęściej robię zdjęcia, ale niewiele mi to dało, bo jakiejś większej regularności w tym nie ma. Jeśli chodzi o preferencje: lubię robić zdjęcia samochodom, mostom no i preferuję, nazwijmy to fotografią podróżniczą, uliczki, widoczki itp. Robaczki i detal też lubię, ale chcę zabrać tylko jedno lustro, więc skupię się na widokach, samochodach i fotografii reportażowej.

    No i teraz zastanawiam się co kupić. Mam d3100 zdaję sobie sprawę z jego wad i zalet. Nie kupię 18-200 bo drogie i będzie głupio wyglądać przy tak małym body, poza tym cena trochę za duża. Może Sigma 10-20? może jednak stałka 35? czy po prostu dać sobie siana i kupić 18-105 i nie kombinować?

    Dzięki za wszelkie rady i sugestie! :)

  2. #2

    Domyślnie

    daj sobie siana 18-105 dobrze się sprawdza w fotografii, nie jest duży, nie jest ciężki i Tobie starczy ;p a jesli nie to kupisz coś innego i pojedziesz jeszcze raz stałka strasznie ogranicza w podróży możliwościami moim zdaniem, a taki wynalazek jak dobry zoom się jednak przydaje

  3. #3

    Domyślnie

    SIGMA 18-200mm F3.5-6.3 DC Silnik AF
    całkiem uniwersalne - szału nie ma ale daje rade

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez focica Zobacz posta
    Witajcie!
    [...] Dzięki za wszelkie rady i sugestie!
    Poszukaj w swojej okolicy sklepu z Sigmą http://www.sigma-foto.pl/ weź aparat zrób kilka zdjęć obiektywami
    jakie mieszczą się w twoim zakresie cenowym i kup u nich lub tam gdzie dostaniesz taniej .
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

  5. #5

    Domyślnie

    18-105 to bardzo dobre szkło - i najbardziej uniwersalne.
    35 pozwoli ci na zabawy z głębią ostrości, ale czy o to chodzi w pamiątkach z egzotycznego miejsca ?
    10-20 to zacne szło do landszaftów i architektury, ale na pewno będziesz potrzebować też czegoś węższego.

    co ja bym wziął ze sobą ? na pewno 18-105 i jeśli środki pozwoliły by - to dodatkowo 10-20.

    idąc tym tropem (pewnie masz 18-55) - może warto dokupić właśnie 10-20 i zabrać razem z 18-55 ?
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za rady! jeśli chodzi o kasę, to max. 2000 zł - im mniej wydam, tym więcej zostanie mi na cygara a tak na serio chyba trochę dziwne by było, żeby obiektyw był droższy niż body...

    tak też kombinowałam, że może by jednak wziąć dwa obiektywy, wtedy zabrałabym kita i coś szerszego. Tylko nie wiem, jak w praktyce by to wyglądało, musiałabym cały czas nosić dwa lustra ze sobą, a dosyć drobniutka jestem
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-03-2012 o 02:55

  7. #7

    Domyślnie

    Najlepszym rozwiązaniem będzie 18-105VR - bardzo ostre szkło o dość sporym zakresie ogniskowych i do tego ewentualnie 35mm - jasna uniwersalna stałka do fotografii nocnej. Nie bierz sigmy 18-200, jeżeli już, to przy takim zakresie tylko nikkor 18-200vr lub sigma ale 18-250 OS HSM (około 1800zł na allegro)

  8. #8

    Domyślnie

    Podpisuję się pod przedmówcą.
    18-105 wystarczy w 85% sytuacji, reszta to szeroka sigma 10-20 lub jasna stałka 35/1.8.
    Przećwiczyłem to na wielu wyjazdach i tych w tereny zurbanizowane i tych w tzw. plener.
    Jeśli masz 2000, to kup 18-105 i 35/1.8, będziesz zadowolona.
    Często można trafić na naszej giełdzie na te obiektywy jeszcze z gwarancją, więc i na cygara Ci zostanie parę groszy..

  9. #9

    Domyślnie

    Jak jeden to 18-250 Sigmy ten z HSM akurat jest w dostępnej cenie. Test na Optyczne jest obiecujący Te 18 mm jest wystarczającą wielkością, no chyba że będziesz robić fotki w łazience.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja polecam komplet S10-20 + N50 - na DX genialny zestaw za małe pieniądze i zrobi się tym praktycznie wszystko i ja bym taki zestaw wybrał zamiast szkieł kitowych typu 18-105 czy 18-200. Dlaczego taki polecam? Bo kiedyś miałem podobny dylemat przed jednym z wyjazdów i zabrałem ze sobą jedną puszką DX + wspomniane 2 szkła (Sigma 10-20/4-5.6 HSM + Nikkor AF 50/1.8D) i dopiero na miejscu zrozumiałem, że niepotrzebnie się martwiłem bo tym co zabrałem mogę prawie wszystko później jeszcze wielokrotnie jeździłem z takim lub podobnym zestawem. Jedynie w Twoim wypadku do D3100 zamiast 50/1.8D musiała byś mieć np 50/1.8G
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •