Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Problem z Adjustment Brushem w LR3

    Witam,

    Od czasu do czasu natrafiam na pewien bardzo irytujacy problem z pedzlem korekcyjnym.
    Edytuje fotografie normalnie, nanoszac poprawki globalne oraz poprawki miejscowe za pomoca pedzla. I tu wszystko OK. Koncze edycje, przechodze do kolejnego zdjecia lub wylaczam LR. Niewazne...

    Po pewnym czasie wracam do tego wczesniej edytowanego zdjecia i ku mojemu zdziwieniu obszary edytowane pedzlem maja sie nijak do tego co robilem. Chodzi mi o sama maske, nie o parametry. Pinezka zupelnie w innym miejscu, mnostwo kropek i roznych obszarow objetych maska, czesc maski nalozonej przeze mnie usunieta... wtf?!

    Spotkal sie ktos z czyms podobnym? Edytuje NEFy, uzywam tabletu bamboo, nie znalazlem reguly kiedy wystepuje taki problem. Pracuje na iMacu 2Ghz, 3Gb ramu, intelowski.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    A co pokazuje historia?

  3. #3

    Domyślnie

    OK, to może na przykładzie.

    Pierwszy screen pokazuje obrobione zdjęcie... zdjęcie zostało bez problemu zretuszowane i eksportowane do JPGa. Widać na nim zastosowaną maskę pędzla.



    Powrót do zdjęcia, wklejenie ustawień z innej fotografii (bez uwzględniania pędzli, gradientów, cropa, żadnych lokalnych modyfikacji), po czym skorygowano globalne wartości. Zauważcie, że w historii nie ma wzmianki o pędzlu, był on nie ruszany (delete adjustment to usunięcie gradientu). Czerwony obszar pokazuje maskę tego samego pędzla... pinezka znajduje się w innym miejscu i obszar maski zupełnie się popier...


  4. #4

    Domyślnie

    No i ruszyłeś jakoś temat?
    Pozdrawiam,
    Tomek

  5. #5

    Domyślnie

    mozliwe ze na pasku z miniaturami masz zaznaczone kilka plikow i wlaczona auto-synchronizacje. Bo nic innego oprocz wklejania ustawien z innego pliku nie przychodzi mi do glowy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •