Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie 2 w 1 statyw do lustrzanki i małej kamery

    Witam .
    Suszą mi głowę , że chciliby/ żonka i syn/ taki zestaw - http://www.euro.com.pl/zestawy/kamer...-cx115eb.bhtml
    ..... i tak sobie myślę, odnosnie statywu,że mógłbym go wykorzytac do mojego D-70s, tylko czy on go utrzyma z N18-200? Chya raczej nie
    Dlatego chciałem sie doradzić. Czy jest możliwość zakupu statywu jednocześnie do tej małej kamerki i mojej lustrzanki???
    a tak na marginesie czy w/w kamerka sprawdzi sie w domowym = amatorskim zastosowaniu?
    Takie tam starocie

  2. #2
    shaolin1
    Gość

    Domyślnie

    D70s to ok 679g, N 18-200 to ok 560-565g, a udźwig tego statywu teoretycznie to 3.5 kg. Wszystko zależy od stabilności statywu. Statyw ma sporo sekcji a to podobno nie działa korzystnie na jego stabilność.
    A od siebie to powiem szczerze że średnio on się nadaje na coś więcej niż amatorskie użycie. Mam bardzo podobny w domu (w nocy jak nie ma wiatru to daje radę, w domu jak masz solidne podłogi, najlepiej nie drewniane to też powinien dać sobie radę. Zaletą tego statywu jest to że ma bardzo dużo opcji regulacji (zdaje się że tak jak u mnie) ale mankamentem może być niemożliwość wykorzystania statywu gdy zechcesz ustawić aparat w pionowo. Oczywiście istnieje taka możliwość regulacji lecz statyw jest zbyt tandetny żeby utrzymać normalnie aparat, aparat może się odkręcać z gwintu.
    Ja używa D300s + Tamrona 18-270 PZD więc myślę że odczucia będą podobne bo wagowo nasze zestawy różnią się może 100-250g.

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki za odpwoiedz. Nawet nie przypuszczalem ze ten podany przeze mnie stytyw bede mogl wykorzystac do D70s i N18-200, ale Koelga dal mi podpowiedz ze na upartego dam rade.
    Czy jakies inne propozycje?
    Takie tam starocie

  4. #4

    Domyślnie

    Do kamery szukałbym jednak statywu z głowicą olejową, inaczej praktycznie niemożliwe stanie się płynne panoramowanie. Sam posiadam Velbon CX-686 i jestem bardzo zadowolony ale wydaje mi się, że dla Ciebie taki będzie zbyt ciężki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •