Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Metz 58 AF2 rozbudowa systemu

    witam

    Posiadam D7K, N35 1,8+ N50 1,4 i zastanawiam się nad wyborem lampy błyskowej. Chciałbym uniknąć "niechcianych" wydatków i ułożyć sobie jakiś plan rozbudowy gadżetów w zakresie błysku także w kierunku zdalnego wyzwalania lamp reporterskich. Docelowo szacuję, iż lampę w 90% będę wykorzystywał na sankach zaś wnętrza mam beżowe, żółte, ciemno brązowe (ściany i sufity) zresztą taki teraz trend i trudno o dobre (czyste) odbicie. Wobec powyższego wymyśliłem sobie taką lampkę:

    1. Metz 58 AF2 - za tą lampą przemawia cena+ dodatkowy palniczek. Czy zdaje egzamin przy odbiciach i doświetlaniu? czy ograniczy mnie przy zdalnym wyzwalaniu np. 2 lamp reporterskich (docelowo chciałbym dokupić jeszcze jedną lampę reporterską, jakieś akcesoria modyfikujące światło typu softbox, BD, parasolka).
    2. Czy przy "pokręconych" kolorach ścian warto interesować się parasolkami, jeśli tak to jakimi?
    3. W jaki sposób docelowo wyzwalać błysk przy zdalnym użyciu w domu (pewnie zacznę od CLS) radio czy może podczerwień.

    Przepraszam za zamieszanie lecz kupiłem już wiele akcesoriów fotograficznych których bym teraz nie wziął pod uwagę zaś wątki o strobingu mają jedną wadę, że nie prezentują konkretnych zestawów np. 2 lamp, wyzwalaczy, parasolek, box'ów, stojaków itp.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Zeb McKane ; 12-03-2012 o 16:47
    AMATOR

  2. #2

    Domyślnie

    [QUOTE=Zeb McKane;2757142]witam
    1. Metz 58 AF2 - za tą lampą przemawia cena+ dodatkowy palniczek. Czy zdaje egzamin przy odbiciach i doświetlaniu? czy ograniczy mnie przy zdalnym wyzwalaniu np. 2 lamp reporterskich ....
    ......
    3. W jaki sposób docelowo wyzwalać błysk przy zdalnym użyciu w domu (pewnie zacznę od CLS) radio czy może podczerwień.
    /QUOTE]

    ad. 1
    Działa bez zastrzeżeń. Brak ograniczeń. Lampa master, slave i tryb servo (fotocela) itd.., itd.... podział mocy do 1/256 ... itd..
    ad.3
    Cls, fotocela w metz'u, radio.. można dokupić jak zajdzie potrzeba..
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zeb McKane Zobacz posta
    3. W jaki sposób docelowo wyzwalać błysk przy zdalnym użyciu w domu (pewnie zacznę od CLS) radio czy może podczerwień.
    Pewnego rodzaju wybór strategiczny. Idąc w radio nie potrzeba aż tak drogich lamp. Na pewno jedną automatyczną, TTL, full wypas dobrze mieć (choćby do stopki), pytanie o następne. CLS jest fajnym systemem, trzeba by dojść do granic możliwości by stwierdzić, że wymięka.

    Dwa reflektory, bardzo fajna rzecz jak jeden reflektor i błysk przez sufit po prostu nie wystarcza pod względem siły.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  4. #4

    Domyślnie

    Mam Metza 58 AF-1 oraz 48, na początku wyzwalałem za pomocą kabla i gorącej stopki. Obecnie bezprzewodowo poprzez Skyporty. Nie ma z tym problemów.

    Jeśli masz kolorowe ściany to nie polecam białych translucentnych parasolek, bo odbijać ci się będą kolory ścian i będzie to zauważalne na fotografowanym przedmiocie, kolorze skóry w postaci przebarwień... Na pewno o wiele lepiej radzą sobie parasoli biało-czarne, których używam wewnątrz gdy ściany są zbyt kolorowe. Podobnie jest z softboxem, mam mały reporterski i sprawdza się dobrze. Jeśli masz zestaw z parasolkami to unikaj odbić od ścian, będziesz mieć fałszywe dodatkowe światło, w dodatku rozproszone i nie do opanowania...
    Parasolki translucentne używaj na zewnątrz na wprost fotografowanego obiektu, po prostu nie będziesz mieć straty mocy błysku jak w przypadku odbitego światła z czarnych parasolek. Przyda się to w szczególności w bardzo słoneczny dzień, w którym jedna lampa często niestety nie wystarcza aby porządnie doświetlić poprzez parasolkę.

    Lampa Metza 48 i 58 są bardzo mocnymi lampami, używam fakt AF-1 na weselach i nigdy mnie nie zawiodły. Odpukać, mimo nieraz seryjnych zdjęć za każdym razem ładnie wypala Oby tak dalej. Przymierzam się do zakupu 3 lampy właśnie AF-2, sądzę że się nie zawiodę. Przedniego palnika nie używam z racji tego że nakładam filtry na główny palnik i gdybym doświetlał drugim palnikiem musiałbym mieć taki sam założony filtr aby balans bieli dla obu błysków był taki sam. Niestety nie mam takiego drugiego filtra więc nie używam

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar mlmar
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Katowice / krk
    Posty
    101

    Domyślnie

    Mnie do metza skusił najbardziej drugi palnik. Z lampy jestem zadowolony jednak drugi palnik wyłączyłem niestety bo nie sprawdza się to w reporterce. Jego siła jest przydzielana procentowo, a odbijając światło od wysokiego sufitu, osoba stojąca przed aparatem 2m ma po prostu spłaszczoną fleszem twarz, ttl wskazuje to jako prawidłowe naświetlenie a tło zostaje ciemne bo za mało światła odbiło się na tyły. Ale ogólnie to świetna lampa, super cena i dystrybucja energią. AF-1 można zaktualizować firmware i posiada wtedy też servo.

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi. Trochę zmartwiłem się tym ograniczonym sterowaniem drugim palnikiem lecz pewnie można się było tego spodziewać. Myślę, że warto spróbować z tym Metzem, później jakieś dwa statywy oświetleniowe, parasolka itp. Z tego co wyczytałem wszelkie dyfuzory ograniczaja moc lampiona i drugą lampę zaplanuję chyba coś tańszego ale mocnego np YN. W zakresie wyzwalania poczekam bo chyba szykują się zmiany...
    Do praktyków: czy używając parasolki czarno-białej na statywie razem z lampą mogą pojawić się problemy z wyzwalaniem CLS (lampa będzie schowana wewnątrz parasolki).
    AMATOR

  7. #7

    Domyślnie

    Mnie do zakupu Metza 58 przekonała moc,cena,drugi palnik.Mały palnik ma trzystopniową regulację: pełna moc -> 1/2 -> 1/4. Ja na stałe na tym palniku mam założony (przyklejony taśmą przeźroczystą) rozpraszacz z kalki technicznej.
    D90 | MB-D80 | N50/1,8 | N18-105VR | N70-300VR | H58/2,0 | Metz 58 AF2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JURAS12 Zobacz posta
    Mnie do zakupu Metza 58 przekonała moc,cena,drugi palnik.Mały palnik ma trzystopniową regulację: pełna moc -> 1/2 -> 1/4. Ja na stałe na tym palniku mam założony (przyklejony taśmą przeźroczystą) rozpraszacz z kalki technicznej.
    Starsze Metz'e np MZ40 miały fabryczne filterki szare do nasuwania na ten pomocniczy reflektor (i miejsce gdzie się je przechowuje). Więc pomysły się powtarzają.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •