Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Zakup lampy Yongnuo

    Witajcie,
    chciałbym kupić lampę błyskową do mojego Nikona d90. Mam obiektyw 18-105VR, który był dodawany do zestawu, teraz będę kupować też 50mm 1,8D. Fotografuję amatorsko i chciałbym zasięgnąć jedna waszej opinii odnośnie lampy błyskowej.
    Cena okolice 300-350zł. Lampy które znalazłem na allegro to:
    - Yongnuo 460II - o ile się nie mylę nie synchronizuje się z aparatem i trzeba ją ustawiać manualnie
    - Yongnuo 465 - ona nie ma trybów s1 i s2, a w przyszłości chciałbym kupić lepszą lampę do puszki, a tą doświetlać zdalnie
    - Yongnuo 560 - tu też chyba tylko manual
    - Yongnuo 467 - wydaje mi się najrozsądniejszym zakupem (cena 375zł)

    Boje się kupować używaną lampę. Pewnie warto dozbierać do SB900, ale niestety cena tej lampy jest 6 razy większa od YN467.

    Proszę o opinię, czy ten YN467 będzie działał bez problemów. Czego nie będę mieć w YN467 co jest powiedzmy w SB800.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem, po co porównujesz od razu z SB800 czy 900, jak SB600 spokojnie zaspokoiłaby wszystkie Twoje potrzeby
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Nie wiem, po co porównujesz od razu z SB800 czy 900, jak SB600 spokojnie zaspokoiłaby wszystkie Twoje potrzeby
    Porównuję dlatego, iż jak wspomniałem boję się kupić używaną lampę. Myślałem nad zakupem sb600, ale jak wspomniałem po pierwsze Yongnuo 467 nie jest kosztowny, po drugie, finalne przeznaczenie tej lampy powiedzmy w lipcu będzie zdalne doświetlanie, a będę chciał uzbierać do tego czasu właśnie na SB900. Stąd owe porównanie do SB800 lub SB900.

  4. #4

    Domyślnie

    YN565 z ebay za ok 500zł powinien wystarczyć jak na Twoje potrzeby.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli miałbyś rozszerzyć cenę do ok 500zł to proponuję zainteresować się również Nissinem 622 Mark II. Ja mam i bardzo sobie chwalę. Za tą cenę kupujesz normalnie w polskim sklepie, z polską gwarancją. YN565 w Polsce kosztuje jednak wyraźnie więcej.
    D90 | N18-105 | N35/1.8 | N85/1.8 | S8/3.5 | S10-20/4-5.6 | N622II | YN560 | RF602

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irpac Zobacz posta
    Jeśli miałbyś rozszerzyć cenę do ok 500zł to proponuję zainteresować się również Nissinem 622 Mark II. Ja mam i bardzo sobie chwalę. Za tą cenę kupujesz normalnie w polskim sklepie, z polską gwarancją. YN565 w Polsce kosztuje jednak wyraźnie więcej.
    To samo chciałem napisać. Jeśli cena by wchodziła w grę (a niestety nie wchodzi) to zainteresowałbym się Nissinem. Mógłbyś mi podesłać jakieś zdjęcia zrobione tym nissinem? Widzę w stopie, że masz też YN560. Używasz jej do zdalnego wyzwalania za pomocą RF602?

    A ma ktoś porównanie YN467 vs. YN465? Wiem, że 465 nie posiada fotoceli, ale przecież można ją wyzwalać przez radio. A jak z siłą błysku?

    Jak wspomniałem chciałbym na razie coś tańszego... 500zł, to na razie za duża kwota bo odkładam do słoika.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie mam w tej chwili pod ręką zdjęć zrobionych Nissinem, ale myślę, że trudno byłoby Ci na ich podstawie ocenić jakość lampy.
    Jak słusznie zauważyłeś, mam dwie lampy. Używam ich na dwa sposoby: jeden, to zdalne wyzwalanie obu lamp za pomocą RF602 lub przez fotocelę (jesli świecę zdalnie jedną lampą, to często korzystam z CLS w Nissinie - wygodniej jest ustawiać parametry lampy z poziomu aparatu niż podchodząc do lampy),a drugi to błyskanie z gorącej stopki i wtedy tylko i wyłącznie Nissinem, ze względu na TTL. Nissin sprawdza się bardzo dobrze jako lampa na aparacie i zupełnie dobrze jako zdalna, natomiast YN jest nieco lepsza do zdalnego błyskania, ze względu na manualny zoom (Nissin ma wyłącznie zoom automatyczny, który nie działa przy zdalnym błyskaniu), ale ze względu na brak współpracy z nikonowskim pomiarem światła, średnio nadaje się na gorącą stopkę. Moc obu lamp jest w praktyce podobna. Jedna z nich wg testów jest nieco mocniejsza, ale szczerze mówiąc nawet nie pamiętam która.
    Ja jako pierwszą kupiłem Nissina, jako bardziej uniwersalną. Potem, gdy spodobało mi się zdalne błyskanie, dokupiłem YN.
    D90 | N18-105 | N35/1.8 | N85/1.8 | S8/3.5 | S10-20/4-5.6 | N622II | YN560 | RF602

  8. #8

    Domyślnie

    Może to pytanie wyda się głupie, a raczej napewno, ale co oznacza, że YN467 ma brak współpracy z nikonowskim pomiarem światła? Chodzi tu o TTL?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez psobolewski Zobacz posta
    Może to pytanie wyda się głupie, a raczej napewno, ale co oznacza, że YN467 ma brak współpracy z nikonowskim pomiarem światła? Chodzi tu o TTL?
    Przepraszam, nieco nieprecyzyjnie się wyraziłem. Pisałem konkretnie o moim modelu YN czyli YN560. A chodziło mi o współpracę z TTL'em. YN467 chyba nie ma tego ograniczenia, ale jeśli dobrze pamiętam, to jest słabsza od YN560. To już musisz sprawdzić w danych, bo nie pamiętam dokładnie który z YN jest mocny, a który słaby. Ale wśród YN jest parę lamp, które są wyraźnie słabsze od innych, więc warto na to zwrócić uwagę.
    D90 | N18-105 | N35/1.8 | N85/1.8 | S8/3.5 | S10-20/4-5.6 | N622II | YN560 | RF602

  10. #10

    Domyślnie

    YN467 jest właśnie taką lampą. Mocna jest 460 ale jest w manualu. YN467 ma synchronizację z nikonem. Wbrew pozorom wybór lampy nie jest taki łatwy:/
    Oto porównanie siły błysku:
    Twój Nissin całkiem wysoko, YN467 zamyka tabelę. Może rzeczywiście zdecyduję się na tego Nissina.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •