Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie NIKON D700+SB900 TTL+SB800 manual radiowo czy zadziała.

    Witam

    Nie bardzo jeszcze orientuję się w temacie, stąd pytanie czy taka konfiguracja zadziała:

    NIKON D700+lampa SB900 na TTL do tego wyzwalacz radiowy podłączony do gniazda w aparacie który wyzwala lampę SB800 w manualu lub mocniejszą lampę studyjną.

    Chodzi mi o doświetlenie planu lampą na wyzwalaczu radiowym tak żeby główna lampa na aparacie pracowała w ttl.

  2. #2

    Domyślnie

    z reporterskimi zadziała natomiast u mnie łączenie studyjnej na radiu z reporterskimi coś szwankuje

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilot-Pirx Zobacz posta
    Witam

    Nie bardzo jeszcze orientuję się w temacie, stąd pytanie czy taka konfiguracja zadziała:

    NIKON D700+lampa SB900 na TTL do tego wyzwalacz radiowy podłączony do gniazda w aparacie który wyzwala lampę SB800 w manualu lub mocniejszą lampę studyjną.

    Chodzi mi o doświetlenie planu lampą na wyzwalaczu radiowym tak żeby główna lampa na aparacie pracowała w ttl.
    Jeżeli nie kupiłeś jeszcze wyzwalacza, to do takiej konfiguracji proponuję zestaw w którym nadajnik ma przejście 1-1 między stopkami np. Phottix Strato. W sanki aparatu wpinasz nadajnik, w nadajnik lampę z TTL-em, do odbiornika przypinasz manualną. Zero kabli, zero problemów.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  4. #4

    Domyślnie

    Zadziała jeśli nie przekroczysz syncu lampy nie ttl


    edit teraz po polskiemu

    Zadziała pod warunkiem że wyzwalacz radiowy jest w stanie wycisnąć taki sam czas synchronizacji co lampa nie ttl.
    Teoretycznie chińczyki działają do 1/160-200. Z PW pociągnie spokojnie na 1/320.
    Ostatnio edytowane przez ramzey ; 10-01-2012 o 13:47

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Zadziała, ale błysk drugiej lampy w trybie M nie będzie brany pod uwagę ( oczywiście chodzi o pomiar światła ).
    Jeśli warunki to umożliwiają, to lepszy będzie CLS.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Jeżeli nie kupiłeś jeszcze wyzwalacza, to do takiej konfiguracji proponuję zestaw w którym nadajnik ma przejście 1-1 między stopkami np. Phottix Strato. W sanki aparatu wpinasz nadajnik, w nadajnik lampę z TTL-em, do odbiornika przypinasz manualną. Zero kabli, zero problemów.
    Nie kupiłem jeszcze wyzwalacza - stąd pytanie który lepszy:
    Phottix Strato czy PIXEL ROOK

    Pozdr.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja tak trochę z innej beczki - jaki jest sens łączenia ttl-a z manualem? Zabierasz sobie kontrolę nad światłem. Imo albo sam manual, albo sam ttl + kompensacja mocy błysku.
    | FB | BLOG |

  8. #8
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilot-Pirx Zobacz posta
    Nie kupiłem jeszcze wyzwalacza - stąd pytanie który lepszy:
    Phottix Strato czy PIXEL ROOK

    Pozdr.
    Ja czekam na Pixel King

    Cytat Zamieszczone przez ~lxs Zobacz posta
    Ja tak trochę z innej beczki - jaki jest sens łączenia ttl-a z manualem? Zabierasz sobie kontrolę nad światłem. Imo albo sam manual, albo sam ttl + kompensacja mocy błysku.
    Nie ma sensu.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, ale nurtuje mnie jeszcze jeden problem.
    Jaki wpływ będzie miało użytkowanie przejściówki pod lampą błyskową na sanki aparatu. Z opisów wynika, że lampa jest zamontowana ok. 2 cm. wyżej niż standardowo a co za tym idzie znacznie zmieniają się siły, które na te sanki oddziałują (w sensie, że są bardziej obciążone). Czy urządzenia typu PixekRook są wystarczająco wytrzymałe aby te obciążenia znieść - SB900 nie jest lekka.
    Jeżeli Ktoś z Szanownych Kolegów używa wyzwalaczy w taki sposób to proszę o opinię.

    Pozdr.

  10. #10

    Domyślnie

    Bardziej obawialbym sie o calosc wyzwalacza, ktory laczy lampe ze stopka aparatu niz o sama stopke. Przyznam, ze kadry pionowe robie z pewnym niepokojem. Ale jak dotad nic sie nie stalo.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •