Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Który TC ?

  1. #1

    Domyślnie Który TC ?

    Witam.
    Planuje zakupić do swojego N 70-200 VR v I jakiś TC.
    Myślałem o TC 1.7 II ale dzisiaj przypialem na chwile wersje 2x II i powiem, ze nie było tak zle. Co prawda AF trochę zwolnił ale obraz był nawet akceptowalny. Koszt jaki bym musiał za niego zapłacić to 850 zł. No i pytanie czy warto czy może jednak kupić 1.7 który jest w podobnej cenie.
    O 1.7 czytałem, ze jest lepszy od 2x optycznie i nie warto kupować tej dłuższej wersji.
    Sprzęt ma służyć na samoloty i może jakieś zwierzatka.

    Co doradzicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    sprawdz sobie jakośc obrazka obu TC z 70-200 na długich dystansach, możesz uzyskać wynik znacznie gorszy niż z bliska.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3

    Domyślnie

    rozejrzyj się może za tc 2.0 III. Na forum jest na jego temat wątek wraz z samplami
    Kto chce- szuka możliwości, kto nie chce- szuka wymówek.

  4. #4

    Domyślnie

    Tez o nim myślałem ale to już koszt 2x większy niestety.

  5. #5

    Domyślnie

    lepiej dozbierać i kupić raz a dobrze. nową wersję tc 2.0 III i będziesz bardzo zadowolony.
    N I K O N i zabawki

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    ja dzisiaj na 70-200 vr I porównywałem nikonowskiego tc2 III i kenko tc2 teleplus - wg mnie różnica żadna - a w każdym razie na tyle mała, że się pogubiłem robiąc test i już na kompie nie wiedziałem który był który. a na LCD nawet po domknięciu do f8 było wyraźnie widać że kenko był lepszy
    także zachęcony tymi obserwacjami zrobię dokładny teścik w tym tygodniu

  8. #8

    Domyślnie

    Ciekawy jestem jak sigma 100-300/4 będzie działać z TC2 III? Ktoś ma taki tandem?
    D750, D750, D500, 4 kg szkieł
    www.tyrpin.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tommy Zobacz posta
    ...także zachęcony tymi obserwacjami zrobię dokładny teścik w tym tygodniu
    I jak Tommy, podzielisz się z nami wynikami tego testu czy odpuściłeś sobie?

    P.s W necie znalazłem takie porównanie: Nikon TC-20E III Teleconverter Vs Kenko Teleplus PRO300 2x DGX

  10. #10

    Domyślnie

    A ja odpowiem na moje pytanie, bo się dowiedziałem u fachowców - Sigmy 100-300/4 nie można fizycznie podłączyć do TC2III
    D750, D750, D500, 4 kg szkieł
    www.tyrpin.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •