Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Plenerowe - delikatnie i subtelnie :)


  2. #2

    Domyślnie

    Pomysł ciekawy ale według mnie niefortunne ustawieni powoduje, że oglądamy tył głowy młodego i szyje młodej.
    Bałagan w tle, krzywy horyzont przecina zdjęcie w połowie.

  3. #3

    Domyślnie

    Zupełnie się z Tobą nie zgadzam, czy wszystko musi być prosto, czysto i nienagannie ?

  4. #4

    Domyślnie

    Klimat i stylistyka zdjęcia nie moja, ale... technicznie mi się podoba i zgadzam się z der-em. Czy na tym forum każde zdjęcie musi być skomponowane zgodnie z regułą trójpodziału? Kiedy wchodzę na strony zachodnich fotografów często widuję centralne kadry, a tutaj są "wybaczane" jedynie dobrze znanym forumowiczom. Druga sprawa, że zdjęcia użytkowników z małą liczbą postów są oceniane bardzo krytycznie -- często ocierając się o absurd czepialstwa szczegółów. Natomiast kiedy doświadczony i "lubiany" forumowicz wstawi gorsze zdjęcie słów ostrej krytyki (całkiem powszechnej na forum) nie widać. Co najwyżej przebąknięcie półgębkiem, że "na blogu lepsze" lub coś w tym stylu.

  5. #5

    Domyślnie

    To teraz odkryłeś i się zorientowałeś, że tu na forum przy ocenie zdjęć, a w szczególności slubniaków, szaleje bardzo silne TWA?
    Często prace "młodego" są albo zjechane, lub wogóle pomijane milczeniem, a gdy ktoś uznany wstawia, to ochów i achów bez końca, no bo może kiedys się zrewanzuje i moje tez dobrze oceni, a to nobilituje.

    P.S.
    (Czasem mam taki pomysł aby dwóch fotografów, całkowity amator i znany forumowy wyjadacz zamnienili sie zdjęciami i je tu wstawili. Ciekaw bym był wtedy ocen, i późniejszych min userów gdyby prawda wyszła na jaw.)
    D90/grip|D50|T17-50/2.8|N35/1.8|N50/1.8|18-55VR|SB-900|Nissin Di866|

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez der Zobacz posta
    Zupełnie się z Tobą nie zgadzam, czy wszystko musi być prosto, czysto i nienagannie ?
    Oczywiście, że nie musi tak być ale czy tobie nie przeszkadzają budynki przy plecach młodego?
    Jak ma rozumieć minimalnie krzywy horyzont? Czy to jakaś metafora?

    Nikogo nie mam zamiaru zjechać. Kolega wystawił swoje zdjęcie i chyba oczekuje opini innych.
    Jeśli wam się podoba to przynajmniej napiszcie dlaczego a nie krytykujecie moje uwagi.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZgReDoL Zobacz posta
    To teraz odkryłeś i się zorientowałeś, że tu na forum przy ocenie zdjęć, a w szczególności slubniaków, szaleje bardzo silne TWA?
    Często prace "młodego" są albo zjechane, lub wogóle pomijane milczeniem, a gdy ktoś uznany wstawia, to ochów i achów bez końca, no bo może kiedys się zrewanzuje i moje tez dobrze oceni, a to nobilituje.

    P.S.
    (Czasem mam taki pomysł aby dwóch fotografów, całkowity amator i znany forumowy wyjadacz zamnienili sie zdjęciami i je tu wstawili. Ciekaw bym był wtedy ocen, i późniejszych min userów gdyby prawda wyszła na jaw.)
    Też myślałem, żeby zrobić coś podobnego, ale... w sumie nie chciało mi się. Kilku fotografów wstawia tu zdjęcia, które rzeczywiście z butów wyrywają, dlatego warto zaglądać. Co mnie niesamowicie denerwuję tutaj to kiedy wstawi swoje zdjęcia do oceny jakiś amator prosząc o konstruktywne wypunktowanie błędów (ew. dodanie co jest dobrze) to spada na niego krytyka wyrażano pojedynczymi wyrazami bez podania żadnych argumentów. Często krytykują tacy co mają nabite 2000 postów, a zdjęć sami nie wstawiają. A dla amatora kilka RZECZOWYCH uwag może okazać się bardzo pomocnych w poprawie warsztatu.

    Pozdrawiam mOSad'a, któremu jako jednemu z nielicznych chce się napisać konkrety.

  8. #8

    Domyślnie

    Czy nie napisałem konkretnie co należy według mnie poprawić?

  9. #9
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    z butów nie wyrywa ale fajne jest
    centralny kadr wcale tutaj nie przeszkadza, a niebo można uciąć z 2-3 cm od góry i będzie dobrze
    fakt, ze lekka krzywizna i budynek może kogoś rozpraszać, ale gorsze zdjęcia zbierają tutaj ochy i achy.

    Co do TWA to fakt i niestety tego nie unikniemy. A i tak w tym dziale jest małe. Zobaczcie co się dzieje w "krajobrazie"

  10. #10

    Domyślnie

    Mówiąc szczerze: 1. horyzont dla mnie jest prosty dla gołego oka -- dopiero po przyłożeniu siatki w programie graficznym widać lekką krzywiznę. 2. budynków przy plecach Pana młodego nie zauważyłem dopóki o nich nie wspomniałeś -- są poza GO, mają inny kolor niż kamizelka, więc nie zakłócają kształtu pleców. 3. ja nie muszę na każdym zdjęciu widzieć całych twarzy modeli.
    Fakt, jestem amatorem, ale ja patrzę na zdjęcie jako całość i tak je oceniam. Jeśli mi się podoba i nic poważnego nie rzuca mi się w oczu in minus to nie szukam dziury w całym. Nie przeglądam zdjęcia piksel po pikselu. Nie stempluje w PSie paprochów na ścianie, owadów w powietrzu...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •