Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Camera raw i d3s

    Witam,
    Moj Photoshop cs4 nie czyta nefów z nowego d3s. Powinnam zrobić jakis upgrade. Na stronie adobe wyczytałam że Camera Raw 6 obsługuje pliki z teo aparatu ale nie zadziała z Photoshopem cs4. Co mam więc zrobic, jaki plugin zainstalować? Nie moge znaleźć zestawienia modeli aparatów do wersji camera raw.
    Prosze o pomoc
    Pozdrawia

  2. #2

    Domyślnie

    zainwestować w Capture NX2, albo CS5 - ten już czyta. ja innych sposobów nie znam.
    zazdroszczę ludziom talentu...

  3. #3

    Domyślnie

    Masz dwie możliwości, albo zrobić upgrade Photoshop'a do wersji CS5/CS5.5, albo korzystać z DNG conwertera
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

  4. #4

    Domyślnie

    Capture nx nie lubię a na cs5 mnie w tej chwili nie stać...musi być jakiś tańszy sposób niz odrazu upgrade programu...to juz by była chamówa ze strony Adobe

  5. #5

    Domyślnie

    Więc pozostaje ci tylko wspomniany przeze mnie DNG conwerter firmy adobe.
    Masz rację jest to niestety chamówka ze strony Adobe, ale pozostaje nam tylko ponarzekać.
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

  6. #6

    Domyślnie

    a ten DNG conwerter to co to? Nigdy nie korzystałam. Jest bardziej czy mniej zaawansowany niz Camera raw? Zastanawiam się jeszcze nad Capture One Exspres...czuję się w takiej sytuacji obrazona na Adobe

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety nic więcej o nim nie wiem, bo póki co nie musiałem z niego korzystać.
    ...
    BTW programów do wywoływania rawów jest od groma.
    Ja próbowałem m.in. NX'a i Capture One Pro, jednak mi najbardziej pasuje filozofia pracy w Camera RAW.
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

  8. #8

    Domyślnie

    Otwórz nefy w darmowym View NX, przekonwertuj na tiffy i na tych ostatnich możesz działać w Photoshopie. Jeśli jednak koniecznie chcesz w Camera RAw, to zbliża się ostatni dzwonek na upgrade do CS5. Upgrade do następnej wersji, CS6, będzie podobno możliwy tylko z CS5 lub 5.5.

  9. #9

    Domyślnie

    Wstaw gdzieś na internet RAW z D3s.
    W części modeli Nikona da się podmienić RAWy tak aby starsze oprogramowanie czytało to bez problemów.

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=176812

    Nie daję gwarancji, że się da.
    Nie wiem jak z czasem w najbliższych dniach ale jak będę miał RAW to za kilka dni będę wiedział czy jest możliwość konwersji.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  10. #10

    Domyślnie

    skonweruj do dng i po problemie
    ewentualnie pomysl o LR, czeste aktualizacje, fajnie sie pracuje w tandemie z pscs3 wiec pewnie i z cs4 bedzie ok

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •