Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie filtr połówkowy

    witam
    Mam zamiar zakupić filtr połówkowy do sigmy 10-20 tylko teraz co wybrać?? prosze Was o pomoc jako że nie mam zielonego pojęcia o filtrach

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy ile masz kasy i co chcesz. Generalnie przykręcanego raczej się nie opłaca. Raz - będzie b.drogi, dwa - i to najgorsze, masz przejście na stałej wysokości.
    Jak chcesz na początek się pobawić to system cokin. Oryginalny jest drogi, na alledrogo znajdziesz chińskie "zamienniki" za grosze + jakiś lepszy filtr. Jak wciągnie można dokupić filtry: lepsze -droższe lub tańsze -gorsze. Można dokupić przelotki na mniejsze obiektywy i też zadziała.
    Tutaj znajdziesz wyższą półkę.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 11-12-2011 o 00:23
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Mam zamiar zakupić filtr połówkowy do sigmy 10-20 tylko teraz co wybrać??
    Jest jeszcze dużo nie jasności w twoim pytaniu, by udzielić poprawnej odpowiedzi!
    1. Piszesz o Sigmie 10-20 - są dwie wersje tego obiektywu 77mm o 82mm i dobór filtrów jest inny jak i półka cenowa
    2. Co głownie będziesz fotografował ?
    3. Filtry połówkowe są w dwóch rodzajach:
    - z miękkim przejściem
    - z twardym przejściem
    Takie odpowiedzi mogą nas łatwiej nakierować
    Pozdrawiam
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  4. #4

    Domyślnie

    wiec tak, jeżeli chodzi o sigme to 77mm, a jeżeli chodzi o fotografie to głównie góry wyruszając wcześnie rano czesto bywa tak że dolina jest ciemna a szczyt dosyć mocno oświetlony przez wschodzące słońce i tu pojawia się problem bo trzeba by bawić sie w hdr a to zajmuje trochę czasu którego wędrując nigdy nie ma za wiele jako że nie są to typowo wycieczki fotograficzne. Sprawa finansów, powiedzmy ok 250 i ostatnia kwestia to filtry cokin, hmm wiem że jest to lepsze rozwiazanie ale także zajmuje wiecej miejsca którego i tak nie mam biorąc do plecaka d200 + grip sigme, oraz 18-70, 80-200 af-s

  5. #5

    Domyślnie

    Już jest jaśniej
    Co do filtrów, to polecam Hitech rozmiar P z przejściem miękkim i holder "wide, slim" - z jednym slotem
    W tej cenie kupisz dwa filtry, tu polecam 1.2 i 0.9 lub 0.9 i 0.6
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biegly Zobacz posta
    ...Co do filtrów, to polecam Hitech rozmiar P z przejściem miękkim i holder "wide, slim" - z jednym slotem ...
    czy na 100% jesteś pewien, że przy ogniskowej 10mm na szkle o średnicy 77mm rozmiar P + uchwyt slim wystarczy? Nie twierdzę kategorycznie, że przy tej ogniskowej brzegi holdera wejdą w kadr, ale warto to pytającemu uświadomić. Ja osobiście przy takim szkle chyba już celował bym w rozmiar Z.
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  7. #7

    Domyślnie

    Używałem S10-20 ze "zmodernizowanym" standardowym holderem tzn. z odciętymi dwoma slotami. Nic nie wchodziło w kadr. Holder slim powinien być również OK. Jest gdzieś na forum opis tego rozwiązania.

  8. #8

    Domyślnie

    a z nakręcanych połówek??

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur25 Zobacz posta
    a z nakręcanych połówek??
    nakręcaną połówkę lepiej sobie wypić... Cokin to przy takim filtrze brak ograniczeń w komponowaniu kadru. Przy nakręcanym, tak czy siak, skazani jesteśmy właśnie na tą linię przejścia i to nawet wtedy, gdy jest ono miękkie czy średniomiękkie (nie wspominając o twardym).
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  10. #10

    Domyślnie

    no rozumiem ale tak jak pisałem ja nie chodze w góry z torbą foto, a dodatkowe klamoty to tylko kłopot. Gdybym wybierł sie na typowo fotograficznie w góry mógł poczekać na dobre swiatło, chmury itd to miało by sens ale chcac w 8 godzin cały szlak niema za wiele czasu na kompozycje i bawienie sie sprzętem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •