Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zmiana filtru dolnoprzepustowego przed matrycą

    Zastanawiam się czy jest możliwość zmiany fltru dolnoprzepustowego przed matrycą w D200 na np.. z D70(D70s)?
    Gdzieś kiedyś widziałem opis zdjęcia filtru w D70 w celu robienia zdjęć w podczerwieni. Podobno filtr w D200 jest gęstszy niż w D70, wpływa to na ostrość zdjęć, ale likwiduje problem mory. A jakby założyć filtr od D70 to może wróciłby problem mory, ale znikł problem ostrośći? Jest to mozliwe i wykonalne czy tylko mi się tak marzy: matryca D200 a filtr D70
    D300|D70s|Coolpix S10|T 70-210/2.8 LD|T 17-50/2.8 XR Di|N 50/1,8 |N 24-120VR|N 70-300VR|N 80-400VR|S 170-500|TC 1,5xKenko|pierścienie pośrednie Kenko| SB800|statyw 190PRO+486RC2

  2. #2

    Domyślnie

    Teoretycznie tak, pytanie czy rozmiary tych filtrów się nie różnią. Filtr z D100 ma całkowicie inny kształt. No i musisz jeszcze ew. znaleźć dawcę. Opis wymiany filtra można znaleźć tutaj:
    http://www.lifepixel.com/shop/cart.p...ct_detail&p=21

    Zastanawiam się tylko, czy to aby na pewno jest OLPF, bo może to tylko szybka z filtrem IR, a właściwy OLPF jest immanentną częścią matrycy?

  3. #3

    Domyślnie

    I może jeszcze warto rozważyc to, że w D70 rozmiar pojedynczego sensora to około 7,85 mikrometra, w D200 to juz tylko 6,09 mikrometra, a na parametry filtra ma wplyw właśnie wielkość sensorów. Taki filtr powinien "wycinać" wszystko powyżej czestotliwości Nyquista. Czyli może się okazać (moim zdaniem jest to raczej pewne), że taki zamieniony filtr z D70 będzie dawal gorsze efekty niz ten oryginalny z D200.
    Jacek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofisko Zobacz posta
    Zastanawiam się czy jest możliwość zmiany fltru dolnoprzepustowego przed matrycą w D200 na np.. z D70(D70s)?
    Gdzieś kiedyś widziałem opis zdjęcia filtru w D70 w celu robienia zdjęć w podczerwieni. Podobno filtr w D200 jest gęstszy niż w D70, wpływa to na ostrość zdjęć, ale likwiduje problem mory. A jakby założyć filtr od D70 to może wróciłby problem mory, ale znikł problem ostrośći? Jest to mozliwe i wykonalne czy tylko mi się tak marzy: matryca D200 a filtr D70
    To nie filtr tylko szkło w większości sytuacji niedomaga... Niedawno odebrałem z serwisu właśnie D200+N12-24 po regulacji bandingu, innego sringu i przede wszystkim AF w szkle...
    Ci co czytają forum, to wiedzą jak bardzo "jarałam się" tym szkłem... Myliłem się... ono jest jeszczeeeeee lepsze niż myślałem... Nie wiem co to oni w tym serwisie zrobili, spłukali mi ten filtr nad matrycą... , czy to ta regulacja bandingu... Nie mam zielonego pojęcia... Wiem tylko, że ogniskowa 24mm, przysłona 5,6 i puszka sika na chropowatościach, gęstych tkaninach morą ala D70...
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    efekty i cena jako ciekawostka:
    http://maxmax.com/nikon_d200.htm
    POZDRAWIAM

    NIKON D200, TOKINA 12-24f4, TOKINA 20-35f2.8, NIKKOR 35-70f2.8, NIKKOR 70-210f4.5/5.6, SB 800.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    szok... ale mora większa... coś za coś...
    Jakon
    D 300s | N 18-105 | N 35/1.8 |
    |

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a1rh+ Zobacz posta
    efekty i cena jako ciekawostka:
    http://maxmax.com/nikon_d200.htm
    to mi sie podoba.
    w Polsce serwis tego nie bedzie chciał zrobić?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    to mi sie podoba.
    w Polsce serwis tego nie bedzie chciał zrobić?
    Wątpię. Musisz też mieć przecież taki "czysty" filtr na zastępstwo... No i mora-morą, ale na pewno zaczną się jaja z wypalaniem zdjęć przez IR, trzebaby dokupić nakręcane filtry.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •