Close

Strona 11 z 50 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 499
  1. #101

    Domyślnie

    Ja wiem o co Ci z tym akurat forumowiczem chodzi, ale tak czy siak jak już zabuliłeś raz za prawnika dla siebie to nie ma co od Ciebie oczekiwać składania się co jest zrozumiałe. Ale wiele osób łącznie ze mną myślę że byłoby chętnych.

    To ja dla przykładu rzucam dychę

    PS. Sapphiron, ile Cię kosztowała ta przyjemność? Będę dzwonił po weekendzie do znajomego prawnika dokładnie się dowiadywać co i jak, ale możesz rzucić przykładową ceną.
    ;]

  2. #102

    Domyślnie

    w Białej człowiek zrobił to w niecałą godzinę, zdybał stówkę i tyle. Jeszcze będę musiał dać do innego prawnika dla potwierdzenia czy wsio ok, tym razem po znajomości będzie.

    Jak już będzie umowa potwierdzona to tak po chamsku rozdam wg swojego widzimisię

  3. #103

    Domyślnie

    Zabuliłeś sam za prawnika także masz takie prawo :P Ok, to w poniedziałek dam znać ile mi ta moja znajoma powie, a raczej brata znajoma bo ja to jej na oczy nie widziałem Mam nadzieję że do tego czasu kilku chętnych do składki będzie
    ;]

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    w Białej człowiek zrobił to w niecałą godzinę, zdybał stówkę i tyle.
    Tanio... mój na dzień dobry zawołał 150zł. przy bardziej zaawansowanej pracy stawka rośnie.

  5. #105

    Domyślnie

    Wiesz, Wa-wa a Biała to zupełnie inne bajki, inne stawki i inni ludzie...

  6. #106

    Domyślnie

    Kiedy szukałam księgowej jakoś nie zauważyłam różnicy cenowej za usługi, a porównywałam Wawę do małego miasteczka mazurskiego. Cena usług foto także na podobnym poziomie (analiza środowiska).

  7. #107

    Domyślnie

    Aeon ale w Twoje umowie dalej nie ma precyzyjnego określenia co klient otrzymuje. Ile plików, w jakiej rozdzielczości, w jakim formacie zapisanych, jaki album. Się potem dziwicie, że ktos coś od Was chce i pisma do sądu czy z sądu pisujecie.
    Normalnie jak dzieci

    ps.
    poza tym zapis o zastepstwie jest dalece nieuczciwy wobec klienta. Powinna być w nim klauzula, że jeśli nie możesz zrobić zlecenie z przyczyn istotnych to klientowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy, a także zwrot zadatku w podwojonej kwocie.

    ps2
    pisanie w umowie o wizerunku za jakiś rabat to też ogromy nietakt i kopanie pod sobą dołka
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Aeon nawet nie chodzi o hajs. Chodzi o zasadę że ten użytkownik nie dostanie ode mnie NIC. Jest tragicznie leniwy i ma mega postawę roszczeniową a jak się mu czegoś nie da to odrazu bluzga za co powinien dostać bana ale najwyraźniej pilon jest bardzo miłosierny...
    oczerniasz mnie w innych wątkach, jaja ci to powiększa..? Jak już napisałem nic od takiego egola nie chcę, zresztą chodziło o kasę zrobiło by się ściepe i po robocie. Ja mam umowę, nie mniej uważam że klienci sa coraz bardziej zawistni i trzeba ją urozmaicić chciałem pomóc innym, ty najwyraźniej nie zrozumiałeś przesłania wątku.

    może nie dostałem bana dlatego że miałem rację, nie pomyślałeś o tym?

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Aeon ale w Twoje umowie dalej nie ma precyzyjnego określenia co klient otrzymuje. Ile plików, w jakiej rozdzielczości, w jakim formacie zapisanych, jaki album. Się potem dziwicie, że ktos coś od Was chce i pisma do sądu czy z sądu pisujecie.
    Normalnie jak dzieci
    robin, Ty jesteś jak dziecko bo już Ci to raz tłumaczyłem a Ty dalej swoje
    - po pierwsze pisałem Ci że miejsce na wypisanie jaki album ma być i ze zdjęciami w jakim rozmiarze i ilości masz w umowie, dokładnie tu: "na ... płytach DVD oraz .........[TU INFO O ALBUMACH I ILOŚCI ZDJEĆ W NICH].......... ."
    - po drugie napisałem Ci że ja nie będę pisał w umowie jaki rozmiar JPG ma być bo jak kilkadziesiąt fot skadruję że będą miały po 6-8mpix a nie 12 fabryczne to po co mam wypisywać że tego nie zrobię i że będą miały po 12 skoro wiem że zrobię i nie będą miały?? a jak Ty chcesz mieć rozmiar w umowie to przecież dopisanie tego w odpowiednim miejscu trudne nie jest i potwierdzenia przez prawnika raczej nie wymaga bo tam żadnych prawniczych zagadnień nie ma prawda?
    - po trzecie jak chcesz pisać w umowie że to zdjęcia JPG a nie RAW, ile min oddasz plików na płycie itp to tak jak wyżej - nie trudno to dopisać w odpowiednim punkcie. Ja tego nie chcę mieć w umowie, jak Ty chcesz to sobie to dopisz, przecież to proste.

    Robin, rzeczy o które się 'czepiasz' nie są obarczone jakimiś paragrafami żeby je specjalnie omawiać i ustalać z prawnikiem jak mają wyglądać, chcesz coś takiego mieć to dopisujesz, nie to nie. To proste zagadnienia.

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    ps.
    poza tym zapis o zastepstwie jest dalece nieuczciwy wobec klienta. Powinna być w nim klauzula, że jeśli nie możesz zrobić zlecenie z przyczyn istotnych to klientowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy, a także zwrot zadatku w podwojonej kwocie.
    To co piszesz jest bez sensu, bo zadatek jest bezzwotny to po pierwsze, musiałaby to być zaliczka. Po drugie jak złamię w wypadku samochodowym (odpukać) nogę to mam zwracać 2x większy zadatek niż wziąłem? Przecież to tak jak bym kazał młodym w razie odwołania ślubu płacić sobie drugi zadatek bo skoro nie moja wina że złamałem nogę, ale i tak muszę płacić karę, to co mnie obchodzi że oni nie chcą jednak się żenić, niech też płacą karę tak? Mogę w umowie zawrzeć punkt że jak z NIEISTOTNYCH przyczyn nie pójdę na ich ślub pracować (np jak mi się nie zechce) to mam płacić karę, ale w życiu nie to co Ty proponujesz. Jak mi się coś stanie załatwiam im zastępstwo. Tyle z mojej strony.

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    ps2
    pisanie w umowie o wizerunku za jakiś rabat to też ogromy nietakt i kopanie pod sobą dołka
    No i dlatego chcę z tym iść do prawnika żeby ten punkt jakoś ogarnąć, napisać lepiej i bez kopania pod sobą dołka, ale tak żeby było też zgodnie z prawem. Jak masz jakieś propozycje potwierdzone przez prawnika a nie tylko domysłami własnymi to zarzuć odpowiedni punkt, będzie jeden do sprawdzenia mniej, bo samo negowanie istniejącego punktu nic nam tu nie da.
    ;]

  10. #110

    Domyślnie

    Zwrot podwójnego zadatku to nie wymysł z sufitu, a umocowanie w prawie. Odstępujesz od wykonania usługi- zlecenia, czy sprzedaży czegoś tam jako sprzedający to niestety musisz zwrócić 2x kwota zadatku. Tak stanowi prawo w Polsce.
    Poza tym nie można stawiać tak sprawy, że załatwisz zastępstwo i niby masz czapki. Wolni ludzie powinie mieć wpływ czy akceptują zastępce czy nie. U mnie ostateczna decyzja należy do zleceniodawcy. Ta forma zapisu inaczej jest odbierana przez klientów, nie pozbawia ich decydowania, nie ubezwłasnowolnia
    W sprawie wizerunku mam prosty zapis bezwarunkowy, że mam prawo do jego wykorzystywania. Komuś nie pasuje, umowy nie podpisuje. Prościej i uczciwiej chyba się już nie da.

    ps.
    Co do plików to wróże Ci bankowo, że jśli nie zapiszesz sobie w umowie "pliki JPG w pełnej rozdzielczości" to będziesz miał takie przeboje jak tu kolega Szapiron. To tylko kwestia czasu. Na nic się zdadzą bełkotne zapisy o nie udostępnianiu reszty fot, których nie ma, a były, a się w koszu zmyły. Chcesz sie udupić proszę bardzo
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 27-11-2011 o 23:48
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 11 z 50 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •