Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    tak jak autor napisal "sam pomysl nie jest glupi" ale, jak to zwykle bywa, niedopracowany.

  3. #3

    Domyślnie

    "jest tam też przepis dotyczący fotografowania, filmowania i obserwacji mogących wywoływać niepokojenie lub płoszenie."

    A czy ktoś interesuje się jaki negatywny wpływ na obywateli ma oglądanie takich polityków w TV?
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    "jest tam też przepis dotyczący fotografowania, filmowania i obserwacji mogących wywoływać niepokojenie lub płoszenie."

    A czy ktoś interesuje się jaki negatywny wpływ na obywateli ma oglądanie takich polityków w TV?
    u mnie zaobserwowalem pozytywny wplyw, wszelkie mysli o powrocie z emigracji sie rozwiewaja

  5. #5

    Domyślnie

    To teraz niech jeszcze zabronią fotografować ludzi (nawet w tłumie, np. na weselu, o!), bo wśród ludzi są nieśmiali/ płochliwi i mogą się wystraszyć, źle to przeżyć... No jak to tak, zwierzęta można chronić, a człowieka dyskryminować? Nienienie! Stwórzmy kolejny martwy przepis, tak dla pokazania naszej ... (nie wiem czy mogę nazwać rzeczy po imieniu, czy to zgodne z prawem? Coraz bardziej zacieśnia się krąg rzeczy, które wolno nam robić, mówić... myśleć...

  6. #6

    Domyślnie

    Fotografować zwierzątek nie wolno ale strzelać jak najbardziej. Nie można niepokoić ptaków, zwierzątek, ochroniarzy (wysokich budynków), pod pałac w wilanowie nie wniesiesz statywu (jak słyszałem) bo to możesz wzbudzić zaniepokojenie ciecia, fotografowanie wawelu od strony południowej budzi zaniepokojenie dyrekcji (bo widok od strony południowej jest zastrzeżony), idzie w kierunku absurdu, jak jeszcze wyjdzie ukaz że nie wolno focić drzew (bo mogą zrzucać liście) i rzek o znaczeniu strategicznym (Wisła) oraz świtezianek i wodnic (ustawa o ochronie) szczególnie o świcie - bo wtedy kontrolerzy śpią to będzie normalnie, generalnie focenie o świcie (lub przed świtem) jest podejrzane i kwalifikuje się pod ustawę o terroryźmie. Akurat ptaków nie fotografuję jak by ktoś pytał.
    Zapomniałem oczywiście o mostach. Focenie mostów to jest chalenge (jak to mawiają u mnie na wsi) dopiero, liczba ustaw jakie możesz potencjalnie złamać jest ogromna.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 15-11-2011 o 13:22
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  7. #7

    Domyślnie

    to jak ci ktoś takie cyrki robi, machasz legitką prasową i idziesz w swoją stronę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    to jak ci ktoś takie cyrki robi, machasz legitką prasową i idziesz w swoją stronę.
    A co niby daje prasówka? Jakie daje prawnie przywileje? Żadnych! Legitymację prasową to można sobie zgodnie z ustawą wyrobić za jakieś 200 zł. Rejestrujesz tytuł Internetowy, zakładasz stronę, drukujesz legitymację i masz.

    Sam przepis jest potrzebny, ale nie w tym brzmieniu i nie przy tej liście zwierząt. Kiedyś był jeden Puchalski, a dziś każdy chce wkładać obiektyw w gniazdo. Każdy z obiektywem 70-300 czuje się wielkim fotografem przyrody z ambicjami sfotografowania młodych bielika w gnieździe. To niestety trzeba uregulować. Sporo gatunków porzuca młode gdy są niepokojone i często są to właśnie gatunki rzadkie, pod ochroną.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  9. #9

    Domyślnie

    daje ci to że stoi za tobą redakcja, a w razie problemów wynajmują prawnika i oni bawią się w sądach.
    trzeba pamiętać że za uniemożliwianie pracy reportera grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

    sytuacja prawdziwa:
    robiłem ilustrację obijających się robotników pod dworcem centralnym. podchodzi pan mietek, mówi: "zrobisz jeszcze jedno zdjęcie to ci rozpier ten aparat". odpowiedź: "pam mi uwierzy - nie chciałby pan tego zrobić". koniec gadki.
    zamieszki, przepychanki z policją, jak jesteś z prasy policja nie spałuje cię - bo tak. jak nie masz za sobą redakcji spokojnie może być inaczej.

  10. #10

    Domyślnie

    Że kluby kibica jeszcze na to nie wpadły! Machasz legitymacją prasową i pała wylatuje zomowcowi z rąk, a woda z armatki zastyga w powietrzu...
    sprzęt: fotografuję sercem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •