Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 97
  1. #11

    Domyślnie

    Podobnie i ja wcześniej gdzieś widziałem kilka fotek okazuje się że Twoich. Oglądałem je z córką i jak sroki siedzieliśmy SĄ KaPItalne
    50/1.8D, 18-70, 80-200/2.8, AF 85/1.8D, d50

  2. #12

    Domyślnie

    Hmm, jest tu ktoś, czekamyyy...
    Dzieci się nam starzeją ...

  3. #13

    Domyślnie

    Jako dość świeżo upieczony ojciec tak się właśnie zastanawiałem nad szkłem. Póki dziecię małe to focę je sobie zeissem manualnym (85mm),
    ale czy jak już będzie samobieżne to jest sens? Ma ktoś z Was doświadczenie w fotografii tak ruchliwych stworzeń manualnym szkłem?
    Czy lepiej zawczasu zacząć zbierać na coś z AF'em? Myślałem nad 135 DC ale widzę, że autor wątku nie dość, że poleca zoom, to w dodatku jak najdłuższy...
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 28-11-2011 o 01:56 Powód: orto. ("Puki")

  4. #14

    Domyślnie

    135 to dość długo, jeśli chcesz robić zdjęcia w domu, będziesz musiał prawdopodobnie strzelać z drugiego pokoju, przez drzwi...
    A jeśli masz DX'a to już w ogóle robi się bardzo ciasno i 'pokojowo' słabo to widzę.

    Zastanów się przede wszystkim gdzie będziesz robił zdjęcia, jeśli chcesz plenerowo pstrykać, to 'im dłużej' tym lepiej, jeśli w pomieszczeniach, to dobierz raczej szkło do powierzchni swoich apartamentów, inaczej nawet z najlepszym szkłem, będziesz mieć problem.

  5. #15

    Domyślnie

    Puszkę mam FX i jak młody dorośnie to raczej plenerki. Do 'wnętrz' mam szkła. Zastanawiam się tylko, czy jest sens zamienić mojego ślicznego carl zeissa na wcześniej wspomniane 135 dc albo 70-200 jak sugeruje autor wątku.

  6. #16

    Domyślnie

    Z manualnym ostrzeniem będzie Ci bardzo ciężko przy starszym dziecku. Ja fotografuję małą, która ma 1,5 roku i czasem nawet z AF nie daję rady
    Jest za szybka
    Kobieta z Sonnarem też może

  7. #17

    Domyślnie

    Szkło manualne ma tą przewagę, że jeśli czujesz dystans + lampka w wizjerze to szybciej i łatwiej zrobisz zdjęcia niż AeFem. Tylko po co się męczyć
    red light, dark room...

  8. #18

    Domyślnie

    Rewelacyjne zdjęcia , pięknie uchwycone chwile , niesamowita pamiątką dla obu stron
    Z niecierpliwością czekam na dalsze opowiadania
    DeSiedemSto

    Uzależniony od dźwięku migawki

  9. #19

    Domyślnie

    Rozdział 2 - Żona - jak dla mnie brzmi odrobinę tendencyjnie Odbieram go raczej jako pokłon Autora w stronę konkretnej Osoby.

    Mężczyźni nie są tacy źli, a rosnąca część z nich zbliża się mentalnie do dawnych kobiet (kobiety dziś, na wzór mężczyzn, coraz częściej klną, palą, gonią za kasą i chamieją). Zaręczam, że nie jest to uwarunkowane orientacją

    Przy dyscyplinach fotografii innych niż fotografia portretowa jak dla mnie Żonodziewczyna w roli kierowcy to bezcenny skarb, gdy może dokonać zrzutu pasażera w interesującym go miejscu, albo odebrać wyczerpanego po warsztatach lub sesji.

    Zaprzeczam też (wbrew poważnym źródłom medycznym), że daltonizm to wyłącznie męska przypadłość

  10. #20

    Domyślnie

    "Rozdział 2 - Żona - jak dla mnie brzmi odrobinę tendencyjnie Odbieram go raczej jako pokłon Autora w stronę konkretnej Osoby."

    Ja też, choć zdjęcia Andrzeja (skromnego na zapas) lubię i nie chcę mu bruździć w wątku.


    "Mężczyźni nie są tacy źli, a rosnąca część z nich zbliża się mentalnie do dawnych kobiet"

    Nawet nie to. Mężczyźni wspołcześnie (niestety tylko niektórzy) dojrzeli w końcu emocjonalnie,
    a płeć przeciwna jakby odwrotnie... Wiem, narobię sobie wrogów, ale prawda jest tylko jedna.
    Nie jestem wrogiem kobiet, tylko niepokoi mnie, co się z nimi ostatnio wyrabia i jak wszędzie
    zdarzają się wyjątki.

    Andrzeja zaś gorąco namawiam do kontynuacji i już nie psuję klimatu .
    Niektóre z podlinkowanych zdjęć pamiętam i nadal miło na nie popatrzeć.

    Orientacja w normie, zapotrzebowanie poważnie osłabione realiami...
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •