Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Ostre i nieporuszone portrety przy bardzo słabym świetle.

    Witam, tak jak w temacie w/w muszę zrobić ostre zdjęcia przy bardzo słabym świetle w grę wchodzi świeczka ew troszkę światła wieczornego, z iso mogę polecieć do 400 bo mi zależy na jakości co do przysłony od 4 do 11, preferuje 5.6, jakieś rady ? ogólnie chodzi o to żeby skrócić czas naświetlania aby model mi się nie poruszył, może jakieś pomysły ze sztucznym światłem ?
    Zdjęcia zamierzam robić tamronem 90mm 2.8 i pucha d90 ze statywu.
    Zapraszam do rozmowy.

    P.S. Na googlu po polsku nic nie znalazłem.

  2. #2

    Domyślnie

    iso 400 - f 5,6, do tego świeczka, to tak według mnie czas na dużą kawę, no chyba, że to figury woskowe ? - najpierw sprawdź światło którym będziesz dysponował, a później dopiero się zastanawiaj jakie iso, czas, przysłona, poza tym może masz lampkę błyskową ?
    http://imageshack.us/photo/my-images...er2000q86.jpg/
    a światła było więcej niż ze świeczki
    iso 1000, f2
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 22-10-2011 o 18:38
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    Na D90 to z iso spokojnie możesz pojechać do 1600.
    Jak nie ma światła, i nie chcesz podbijać ISO, i chcesz domykać mocno przysłonę to się nie dziw, że długie czasy wyjdą.
    Dlaczego nie chcesz robić na f/2.8?
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  4. #4

    Domyślnie

    bo tamron 90mm dopiero od f/4 ma najwyższą liczbe lpmm (tj rozdzielczośc), co do efektów to wersja beta moich działań (iso 100, f/5.6 i czas 0,8s)
    http://imageshack.us/f/710/dsc0083jt.jpg/
    wybaczcie za rozmiar i znak wodny ale nie mogę ryzykować że mi ktoś ukradnie moją pracę.

  5. #5

    Domyślnie

    I tej aberracji nie możesz usunąć w post-procesie? Próbowałeś jak wygląda obrazek na f/2.8 czy opierasz się tylko na wykresach?
    Mówisz "od f/4" a stosujesz f/5.6. Dlaczego? I dlaczego ISO100?

    Znak wodny i cel jego umieszczenia pozostawię bez komentarza...
    Ostatnio edytowane przez hijax_pl ; 22-10-2011 o 19:19
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  6. #6

    Domyślnie

    Wybacz iso 200 a nie 100, przepraszam za pomyłkę. Aberrację na włosach ? bo czasem mi ciężko zauważyć ? co do przysłony 5.6 to fakt mogę zmniejszyć, po prostu z przyzwyczajenia na 5.6 ustawiam. Na f2.8 nie próbowałem, kiedyś pamiętam że na 2.8 ani razu ostrości nie złapał ogólnie ogromny mam z tym problem na manualu i AF przy słabym świetle. i jakich wykresach ? Co do znaku to czemu ?

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Kup lampę.
    Słuchaj jeżeli masz sobie żarty robić to nie pisz w cale, bo mnie to nie śmieszy, jeżeli Ty robisz sobie tylko z flashem zdjęcia to sobie rób, w temacie jest wyraźnie uwzględnione "przy słabym świetle bez użycia standardowego sztucznego oświetlenia" przykro mi że czytanie ze zrozumieniem jest trudną sztuką.

  9. #9

    Domyślnie

    Podnieś ISO do 800 czy 1600. Możesz też kupić Nikkora 50/1.8 i robić na f/2.8
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  10. #10

    Domyślnie

    To nie zadawaj głupich pytań. Nikt nie zna magicznych sztuczek na skrócenie czasu przy zachowaniu niskiego iso. Albo podbijasz iso, albo wydłużasz czas, albo doświetlasz. Nie wiem, czego oczekiwałeś. Zaklęcia? To może poszukaj innego forum.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •