Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Pierwsze zdjęcie - dworzec nocą

    Witam

    Jako, że po zakupie puszki w końcu wygospodarowałem sobie troszkę wolnego czasu wybrałem się w Poznaniu na dworzec PKP zrobić pierwsze zdjęcia. W załączniku jest RAW pstryknięty na prośbę kolegi stojącego przed statywem.

    Chciałbym poznać Waszą opinię o poprawności wykonania zdjęcia. ISO ustawione na 1600, punkt ostrości wybrałem manualnie na osobnika celującego swoim szkiełkiem. Zdjęcie robione "z ręki". Wiem, że biały prostokąt u góry razi po oczach i stąd prośba o przykład obróbki - wykadrowanie i "podrasowanie" zdjęcia. Chodzi mi tylko o punkt odniesienia, co z tym pstrykiem można zrobić i w jakim kierunku iść

    Z góry dzięki!

    http://hostuje.net/file.php?id=39ef7...53b1b4f785721c

  2. #2

    Domyślnie

    Domyślam się, że taki gniot, że nikomu nie chce się nawet odpisać?

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Gniot, nie gniot, nie jestem ekspertem ale moim zdaniem coś w tym jest. Zwłaszcza po odpowiednim wywołaniu. To takie moje niedoświadczone wywołanie do JPG: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...db5dfe98e.html

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    a nie mozesz normalnie wrzucic?
    Normalnie tzn? Nie mam pomysłu na obróbkę - nie wiem czy powinienem zachować "żółć" czy bawić się w temperaturę bardziej zimną jak tu kolega zaproponował.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    po kilku minutach takie coś mi się widzi:

    D7000 + N 18-55mm + N 50 1.8D + S 70-300mm + SB600

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki Panowie! Nie ukrywam, że wszystkie wersje mi się podobają... Pablo czy mógłbyś mi powiedzieć jak laikowi krok po kroku co zrobiłeś z tym zdjęciem? Rzucaj hasłami - reszte wygogluje

  9. #9

    Domyślnie

    O ile pamięć mnie nie myli, to na początku ustawienie poprawnego balansu bieli, a potem:
    - rozjaśnienie cieni krzywymi,
    - nałożenie ukośnego gradientu, kryjącego dach i okna po prawej, nałożenie żółto-pomarańczowego zafarbu (mieszanie Overlay) i poprawa kontrastu krzywymi,
    - kolejny gradient winietujący dolny prawy róg,
    - w centrum kadru (koniec peronu) nałożenie koloru turkusowego z mieszaniem typu Overlay, małe krycie.
    - ogólna poprawa krzywych,
    - Unsharp mask.

    I koniec
    D7000 + N 18-55mm + N 50 1.8D + S 70-300mm + SB600

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •