Close

Strona 11 z 23 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 230
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Odświeżę wątek, bo co rusz ktoś pyta o podobne rzeczy (i może wyląduje we właściwym dziale teraz ).

    Napiszę o tanich nożach dla odmiany.

    Jeżeli poszukujecie porządnego noża ale za baaaaardzo małą cenę, to polecam przeglądać gazetki Lidl i kiedy będzie tydzień związany z kuchnią, to udać się do sklepu. Noże niekoniecznie są w gazetce, jednak mogą w tym czasie być w sklepie. Jeżeli zobaczycie nóż "szefa kuchni", czyli z dużym, szerokim ostrzem to kupujcie w ciemno. Najlepiej dwa lub ile kto potrzebuje dla rodziny nawet. Cena to około 20 zł, a wykonanie i stal są naprawdę bardzo przyzwoitej jakości. Także krzywizna jest bardzo dobra do siekania czy krojenia dłuższych specjałów. Za tę cenę nic podobnego nie widziałem.
    Z tanich małych uniwersalnych noży polecam "stekowe" Victorinox - http://beta.ceneo.pl/1421734. Kiedyś po 12 zł, teraz może ciut droższe. Kobiety w mojej rodzinie nie mogą się bez nich obejść i używają praktycznie do wszystkiego.

    Do tego nóż do chleba jakiś z ząbkami (prosty, z Lidla czy Biedronki po taniości zupełnie wystarczy) i w typowo polskiej kuchni chyba niewiele więcej potrzeba.
    Deski szklane - dla mnie masakra. Drewno, a jak ktoś musi do zmywarki deskę ładować to tworzywa sztuczne.
    Mosad - to miales na mysli piszac o nozach z lidla?

    jesli tak to sa akurat w sprzedazy
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  2. #102

    Domyślnie

    Nie, to coś innego. Kształt niekoniecznie preferowany przez rodzinnych kuchcików.

  3. #103

    Domyślnie

    Szajs czy nie ludziska wymietli je co do sztuki w ciągu dnia
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  4. #104

    Domyślnie

    Były kiedyś noże ceramiczne w Lidlu czy tam biedronce. Rozejszły się na pniu. Jakość nawet OK. Może o to chodzi.

  5. #105

    Domyślnie

    Parę bardziej ogarniętych zdjęć santoku którego sam zrobiłem:






    zrobiłem oczywiście nóż (i parę innych w tym stylu) a nie tylko zdjęcia

  6. #106

    Domyślnie

    hehehe - ale jaja. Zamówiłem ostrzałke do noży i odbiór mam w komputroniku Nie spodziewałbym się. Na USB nie jest więc nie wiem o co kaman

  7. #107

    Domyślnie

    @seler -- świetne kuchenniaki, pogratulować wspaniałego talentu.
    Sam hartowałeś?
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  8. #108

    Domyślnie

    @seler: ja mam pytanko skąd wziąłeś heban? Jakiś czas temu szukałem kawałka, ale nie znalazłem, a klepek parkietowych na sztuki sprzedawać nie chcą
    Nożyki bardzo ładne, ale czy taka grubość nie wpływa czasem negatywnie na komfort używania?
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    @seler -- świetne kuchenniaki, pogratulować wspaniałego talentu.
    Sam hartowałeś?
    Bez żartów z talentem, to pierwsze koziarki jakie w całości sam wystrugałem
    Hartowałem u specjalistów, d2 nie da się w ognisku zahartować

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kjakub Zobacz posta
    @seler: ja mam pytanko skąd wziąłeś heban? Jakiś czas temu szukałem kawałka, ale nie znalazłem, a klepek parkietowych na sztuki sprzedawać nie chcą
    Nożyki bardzo ładne, ale czy taka grubość nie wpływa czasem negatywnie na komfort używania?

    najprzeróżniejsze drewno egzotyczne kupisz np. na birkashop.pl (czy jakoś tak)

    co do grubości, to ciężko powiedzieć, mają 4mm w najgrubszym miejscu ale ja mam dużą łapę i mnie się wygodnie dość operuje no i jak to mówią "łatwiej kijek pocienkować niż pogrubasić" w razie co

Strona 11 z 23 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •