Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zacinajacy się popychacz przysłony

    Mam problem. Po zrobieniu zdjęcia na f/8, przysłona zostaje otwarta do "roboczej" czyli 1.8 przy kolejnym naciśnięciu spustu zostaje jednak na f/1.8. Na początku myślałem że 'coś' się dostało pod mechanizm, niestety poruszanie popychaczem nic nie dało. Następna myśl, że popychacz nie jest w osi, tutaj trochę pomogło, ale nie do końca.
    filmik: http://www.youtube.com/watch?v=cECcj...er_profilepage

    Poniżej zdjęcia:

    2
    3
    Pytanie czy ktoś też miał taki problem i ile może wynosić naprawa, oraz czy do takiego uszkodzenia mogło dojść w transporcie?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 16-09-2011 o 18:57 Powód: lit.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  2. #2

    Domyślnie

    A nie upadł był ten obiektyw, nawet delikatnie? Popychacz może być delikatnie wygięty i blokować. Miałem podobny objaw w S10-20. Bez dostania obiektywu w łapy i chociażby zdjęcia tylnego pierścienia ciężko określić. To trochę jak wróżenie z fusów.
    Pursue happiness with diligence

  3. #3

    Domyślnie

    mnie nie . Kupiłem go od forumowicza których nie miał takich problemów. Paczka była cała, dobrze zabezpieczony. Obiektyw pomimo iż jest młodszy ode mnie, to ma już trochę lat 'na karku' . Pobawiłem się trochę i jest znacznie lepiej, chciałem wiedzieć ile może kosztować naprawa jak mu się znów odwidzi .
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •