Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie D90 - wzmocnienie barw?

    Witam.
    Czy w D90 jest opcja do ustawienia, aby wzmocnić konkretne kolory: np. wzmocnienie błękitu czy zieleni?
    Proszę o poradę.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam to bezpośrednio nie ma takiej opcji. Natomiast nie pamiętam, czy do D90 nie można załadować własnego profilu kolorów. Jeżeli można, to wystarczy go pod siebie poprawić na komputerze i wczytać do aparatu. Chodzi o profil typu Portret, Krajobraz itd.

  3. #3

    Domyślnie

    Po prostu rób RAWy i w Adobe RGB a potem wzmocnisz bez problemu kolory w cameraraw. Poza tym do wzmocnienia błękitu i zieleni może pomóc polar. Profile można załadować na kartę w D90 jednak jak będziesz robił rawy nie ma to specjalnego sensu, no może poza podglądem na ekranie aparatu.
    D90|N18-105VR|N50|T55-200|Samyang 8|N70-300VR|SB-900|Elektronika FE-27
    http://spongo.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Liczyłem na tą funkcję wewnątrz aparatu nie stosując filtrów. Wiem że zawsze można to zrobić w Ps, ale to już obróbka!
    Na razie robię zdjęcia tylko w RAW.
    Czy w instrukcji jest opis jak zrobić własny profil kolorów? Może to jest jakieś dobre dla mnie rozwiązanie.
    Gdzieś czytałem w 300 stronicowej instrukcji że aby poprawić błękit jest opcja usunięcia lub zmniejszenia koloru żółtego, ale nie jestem pewien?!

  5. #5

    Domyślnie

    Jak robisz tylko w RAW to profile nic nie zmieniają poza podglądem na wyświetlaczu. Żebyś zobaczył działanie profilu musisz robić RAW+JPG wtedy na JPG będzie zastosowany wybrany profil. Przynajmniej tak mi się wydaje
    D90|N18-105VR|N50|T55-200|Samyang 8|N70-300VR|SB-900|Elektronika FE-27
    http://spongo.pl

  6. #6

    Domyślnie

    W menu retuszu są rzeczywiście efekty filtrów (wzmocnienie nieb.,czerw., ziel.) i balans kolorów. O to mi chodziło z tym że trzeba to robić ręcznie do każdego zdjęcia osobno, aparat nie ma opcji automat. no i tylko w jpg. Dobre i to!
    Dzięki.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Ale możesz się pobawić ręcznym ustawieniem balansu bieli. Będziesz mieć efekty prawie jak po suwaczkach w PS.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Smile

    Dzięki za pomysł. Pobawimy się

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wopiga Zobacz posta
    Witam.
    Czy w D90 jest opcja do ustawienia, aby wzmocnić konkretne kolory: np. wzmocnienie błękitu czy zieleni?
    Proszę o poradę.
    Pozdrawiam.
    Nie. Nawet biorac pod uwage iz Picture Control mozna nieco dostosowac z poziomu Picture Control Utility ViewNX, nie mozna regolowac poszczegolnych kanalow barw, a jedynie globalne parametry dla kazdych skladowych.

  10. #10

    Domyślnie

    Dla przykladu. Uzyskanie tak szerokiego gamutu przejsc tonalnych z poziomu puszki jest niemozliwe.

    Ostatnio edytowane przez Rascal ; 06-09-2011 o 00:09

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •