Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Exclamation Nikon D90 i brak zdjęć na karcie - pomocy.

    Mam nadzieję, że to dobry dział więc proszę o pomoc.

    Mam nikona D90+karta SanDisc Extreme III 8GB.
    Sprzęt się super sprawował do wczoraj kiedy to zachciało mi się robić zdjęcia. Nic nie zmieniałem w ustawieniach itp.
    Na karcie było około 70 nef'ów z 14.08. Zacząłem robić fotki niby wszystko OK na podglądzie po wykonaniu zdjęcia fotka się ukazuje niby wszystko spoko.
    Przychodzę do domu chcę zgrać fotki a tu tylko materiał z 14.08 ani jednej fotki z 15.08. Myślę WTF i zabieram się za odzyskiwanie danych...niestety nic nie ma innego na karcie oprócz tych fotek z 14.

    Miał ktoś podobny problem lub wie co mądrego wykombinować aby fotki z 15 można było zgrać?


    Ps. Chwilowo nie ruszam karty. Nie chcę być może pogorszyć sytuacji.
    D90 + 18-105 mm / 70-300 mm / 50mm / 35mm / SB-900 + dużo chęci...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djarek Zobacz posta
    Mam nadzieję, że to dobry dział więc proszę o pomoc.

    Mam nikona D90+karta SanDisc Extreme III 8GB.
    Sprzęt się super sprawował do wczoraj kiedy to zachciało mi się robić zdjęcia. Nic nie zmieniałem w ustawieniach itp.
    Na karcie było około 70 nef'ów z 14.08. Zacząłem robić fotki niby wszystko OK na podglądzie po wykonaniu zdjęcia fotka się ukazuje niby wszystko spoko.
    Przychodzę do domu chcę zgrać fotki a tu tylko materiał z 14.08 ani jednej fotki z 15.08. Myślę WTF i zabieram się za odzyskiwanie danych...niestety nic nie ma innego na karcie oprócz tych fotek z 14.

    Miał ktoś podobny problem lub wie co mądrego wykombinować aby fotki z 15 można było zgrać?


    Ps. Chwilowo nie ruszam karty. Nie chcę być może pogorszyć sytuacji.
    Znów ta sama sytuacja.

    Ktoś pomoże... Czy może mam wymienić kartę albo oddać aparat do serwisu??
    D90 + 18-105 mm / 70-300 mm / 50mm / 35mm / SB-900 + dużo chęci...

  3. #3

    Domyślnie

    To zapewne wina karty.

    Kolega ktory kiedys focil nastepca canona a75 mial podobny problem, bylismy w ire robilismy fotki mowie mu zeby dal do zgrania zdjecia na lapka a on swoje ze nie bo nie. Jak mu sie karta skonczyla to nie mial wyjscia i musial cos pokasowac bo nadal nie chcial dac az w koncu zdjecia mu znikly a po podlaczeniu do lapka karta juz nie dzialala tzn zdjec na pewno nie bylo.
    Usmialem sie z niego na maxa.

    Mam nadzieje ze ta info jest dla ciebie pomocna, radze zaopatrzyc sie w nowa karte tak jest awaryjna i bym jej juz nie zaufal.
    D7000+18-105+sb910+powerlux ve-400x2

  4. #4

    Smile

    Dziękuje za podpowiedź.

    Faktycznie dziwna sprawa. Teraz miałem na niej około 5Gb wolnego miejsca. Od sierpnia 2010 cały czas wszystkie foty były na karcie i ogólnie zapomniałem o sprawie aż do wczoraj. W aparacie oglądałem zdjęcia i wszystko było dobrze.
    Po podłączeniu do czytnika niestety były tylko te "stare" zdjęcia.

    Wprawdzie drugi raz mi się coś takiego zdarzyło ale gdybym miał robić jakieś foty za kasę albo ważne wydarzenie w gronie rodzinnym....

    Pomyślę o nowej karcie. Dodam, że przetyrałem kartę programem do odzyskiwania danych i wyszukało mi wszystkie nefy tylko nie te z dnia wczorajszego - magia...
    D90 + 18-105 mm / 70-300 mm / 50mm / 35mm / SB-900 + dużo chęci...

  5. #5

    Domyślnie

    Zapewne uszkodzenie karty jak pisali przedmówcy.
    Miałem podobny problem z pendrivem - a zasada działania podobna chyba. Sprawdzałem go kilkoma programami do dysków, bo wydawało mi się, że gubił dane. Programy nic niepokojącego nie pokazywały, mogłem zapisać dowolnymi danymi pendrive, a ruletka rozpoczynała się gdy chciałem coś odczytać - z reguły po kilku godzinach, czasami dniach. Raz ja straciłem dane, drugi raz córka. Trzeciego razu nie było - dokonałem na nim brutalnej egzekucji i zaliczył kosz

  6. #6

    Domyślnie

    W aparacie oglądałem zdjęcia i wszystko było dobrze.
    Po podłączeniu do czytnika niestety były tylko te "stare" zdjęcia.
    Jak dzieci:
    - Zgrywać trzeba zdjęcia zawsze po każdym powrocie z focenia (jak idę 2-razy dziennie, to 2-razy zgrywać).
    - Do zgrywania używać czytnika firmowego --> minimum Kingston.
    - Na komputerze używać do zgrywania tylko ViewNX2.
    - Po wyjęciu czytnika z USB, natychmiast wykonujemy 'format' karty w aparacie - jeśli karta tylko czytana na komputerze, to aparat dokona 'formatu szybkiego'.
    - Do obróbki zdjęć można używać jakiegokolwiek programu - nie ma znaczenia.
    - Trzeba pamiętać o zmianie akumulatora w aparacie (ten wyjęty ładujemy a tamten naładowany wcześniej: do aparatu).

    To są tak proste i logiczne zasady jak p.......nie - nie trzeba być naukowcem, żeby je ustalić i przestrzegać.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Jak dzieci:

    - Trzeba pamiętać o zmianie akumulatora w aparacie (ten wyjęty ładujemy a tamten naładowany wcześniej: do aparatu).

    To są tak proste i logiczne zasady jak p.......nie - nie trzeba być naukowcem, żeby je ustalić i przestrzegać.

    Pzdr.
    A co ma do tego akumulator lub jego brak?

  8. #8

    Domyślnie

    Dlaczego do zgrywania TYLKO ViewNX2??
    NIGDY, ani razu, od ponad 5 lat jak uzywam cyfrowego nikona nie odpalilem tego programu...
    Uzywam systemowego eksploratora albo jakiegokolwiek innego menedzera plikow,
    zgrywalem na poczatku "po kablu" ale od dawna uzywam czytnika (jakiegos prostego SanDiska dodawanego gratis do kart).
    Co do formatowania karty - tu sie zgodze, zazwyczaj przed foceniem formatuje karty w aparacie.
    Aha... akumulator laduje dopiero jak juz jest prawie pusty

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sote Zobacz posta
    Dlaczego do zgrywania TYLKO ViewNX2??
    NIGDY, ani razu, od ponad 5 lat jak uzywam cyfrowego nikona nie odpalilem tego programu...
    Uzywam systemowego eksploratora albo jakiegokolwiek innego menedzera plikow,
    zgrywalem na poczatku "po kablu" ale od dawna uzywam czytnika (jakiegos prostego SanDiska dodawanego gratis do kart).
    Co do formatowania karty - tu sie zgodze, zazwyczaj przed foceniem formatuje karty w aparacie.
    Aha... akumulator laduje dopiero jak juz jest prawie pusty

    1. ViewNX jest wygodny, bo:
    - Tworzy nowy katalog w sposób: "'Data', 'Numer', 'Nazwa'" - co mi bardzo odpowiada.
    - Podczas przegrywania od razu prostuje fotki (pion-poziom).
    - Po przegraniu od razu ustawia się w tym przegrywanym katalogu i pokazuje fotki.
    - Jest darmowy i jest produkcji Nikona do sprzętu Nikona - dla amatora jak znalazł.
    2. Mam 2 szt. akumulatorów EN-EL3e - wymieniam je za każdym przyjściem z focenia a dodatkowo każdorazowe ich ładowanie pozwala na ich 'sprawiedliwe' traktowanie: 800 ładowań dla jednego (minimum: wg danych producenta)- czyli ok 1600 dni (minimum - bo to oryginały) ---> taka żywotność mi odpowiada. Po tym czasie pewnie będzie inne body z innymi akumulatorami --> albo trumna.

    Pzdr.

    P.S.
    Te wszystkie moje rady dotyczą takich amatorów jak ja - zawodowcy nie sobie opracowują własne.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 23-04-2012 o 18:29
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Jak zwykle "BŁYSNĘ" ale dopiero niedawno zwróciłem uwagę na to, że surowe zdjęcia z mojego D 90 otwierane do pierwszej obróbki w programie Nikon Capture 2 są wyraźnie bardziej ostre niż otwieranie po raz pierwszy np. w Photoshopie CS 5. Czyżby sprawka jakiegoś algorytmu przetwarzania obrazu ??

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •