Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Olympus Tough TG-610 / TG-810

    Witam. Tak jak w tytule może ktoś posiada, używa i podzieli się info ewentualnie doradzicie coś innego, lepszego tak do 1 tysia. Potrzebuję go na wylot do Egiptu a i zarazem po powrocie będzie to aparacik dla mojej drugiej połówki do użytku "pstrykacza" . Dużo czytałem o aparatach wodoszczelnych i tak jak o modelu TG-610 jest trochę opini to już o TG-810 mniej i dlatego kieruję się do Was z zapytaniem bo gdzie indziej jak nie tu Pozdrawiam Jarek.
    Ostatnio edytowane przez jarekf34 ; 15-08-2011 o 22:07
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj
    Mam TG-610. Kupiłem go także na wyjazd wakacyjny i pod względem mechanicznym sprawdził się w 100%. Ani woda morska ani piasek mu nie zaszkodziły. Działa dość szybko, nie ma dużych opóźnień.
    Od jakości zdjęć nie oczekuj jednak zbyt dużo. Matryca mała, więc jedynie do ISO 200 spisuje się w miarę dobrze, a obiektyw jest ciemny. Jeśli nie jest bardzo jasno, to trudno zrobić nieporuszone zdjęcie dzieci, które są w ciągłym ruchu. Poza tym brak kontroli nad ekspozycją trochę denerwuje, aparat ustawia duże przesłony i długie czasy tam, gdzie prosiłoby się o coś innego. Trzeba kombinować ustawiając np tryb zdjęć sportowych.
    Jako kompakcik do zdjęć albumowo-rodzinnych OK, do jakichkolwiek poważniejszych zdjęć w żadnym wypadku. Daj maila, to podeślę Ci jakiegoś jpga z puszki.

    Pozdrawiam
    Tomek
    DX i m43.

  3. #3

    Domyślnie

    pisałem już to w innym wątku - jeśli dołożenie max 200zł nie stanowi dla Ciebie większego problemu to nawet się nie zastanawiaj nad tymi olympusami.
    na dzień dzisiejszy jedynie słuszny wybór jeśli chodzi o jakość filmów i zdjęć to:
    1. Sony TX10
    2. Panasonic FT3
    Porównywałem wszystkie te aparaty , łącznie z olympusami i klipy filmowe z serii TG wyglądają w porównaniu z sony jak zaszumiona pikseloza z najtańszego telefonu. Gwarantuję Tobie, że jakością filmów i zdjęć będziesz zachwycony jeśli zwracasz uwagę na Olympusy.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #4

    Domyślnie

    Witam i dzięki za odzew. Tomek maila zaraz przesyłam bo jestem ciekaw tych zdjęć, zaznaczam że nie potrzebuję jakiegoś super szybkiego kompakta, zależy mi na konkretnym wykorzystaniu pod wodą tym bardziej, że będąc w Egipcie będę chciał ponurkować (ostatnio mi aparatu brakowało więc chcę to teraz nadrobić ). nowart wcale nie zwracam większej uwagi na te Olki tylko trochę poczytałem o różnych modelach i jakoś mi Olek pasi. Zaraz sobie poczytam o tych modelach, które podałeś i wyciągnę wnioski. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez jarekf34 ; 16-08-2011 o 20:42
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  5. #5

    Domyślnie

    Witam ponownie. Po obejrzeniu zdjęć od tomek z Olka TG-610 stwierdziłem, że nie jest aż tak żle tym bardziej, że jak wspomniałem będzie to aparat do pstrykania dla żony więc jest OK ale jak zobaczyłem fotki z Lumixa FT3 to znowu mętlik w głowie . Zdjęcia są żeczywiście o wiele lepsze, pod względem kolorystyki jak i ostrości. Wiem jedno...napewno będzie to TG-810 bądż wspomniany Lumix (250zł więcej). TG-610 odpada tylko dlatego, że jest do 5m a czasami lubie się zanurzyć z butlą .

    Dzięki i pozdrawiam.
    Jarek.
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  6. #6

    Domyślnie

    A nie mówiłem ? Zdjęcia to jeszcze pół biedy - wrzuć sobie filmy porównawcze to definitywnie odechce Ci się Olympusów. Mimo to jeśli ma to być dla żony to całym sercem polecam TX10 (video zamiata nawet FT3) - zakocha się od pierwszego wejrzenia
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #7

    Domyślnie

    No tak tylko ten Soniacz jest do 5m a teraz jednak myślę nad czymś do 10m co bym mógł i ja go trochę wykorzystać na dnie a nie tylko żonka W Panasie z tego co czytałem jest kiepski GPS i pomiar głębokości ale za to jakość lepsza. No cóż nie można mieć wszystkiego.
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  8. #8

    Domyślnie

    Te normy to gruuubo na wyrost są brane. Nurkowałem sporo do ok 10m i wygląda jak nowy. Nie wiem co rozumiesz przez lepszą jakość FT3, pewnie obudowy, bo z pewnością nie zdjęć o video nie wspominając. Soniacza cenię za to, że mam go przy sobie niemal zawsze - jest tak mały i cieńki, że bez problemu mieści się w kieszeni koszuli, spodni.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #9

    Domyślnie

    Porównałem jakośc FT3 do Olka i tu jest dużo lepiej na korzyść oczywiście Lumixa. Więc powiadasz, że nurkowałeś do ok. 10m i jest ok hmm....teraz to już mam wogóle mętlik
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, jak najbardziej ok choć nie da się ukryć, że FT3 wygląda znacznie solidniej i pewniej co ma odzwierciedlenie w parametrach. Dla mnie jednak priorytetem przy wyborze - a przetestowałem oba dokładnie - była jakość filmów i zdjęć. Wytrzymałość mechaniczna i możliwość taplania się z tym w wodzie miała być tylko miłym , wakacyjnym dodatkiem i pod tym względem spisał się pewnie równie dobrze jak Panasonic. Za to wrażenie jakie robią klipy nawet na filmowych wyjadaczach zaprezentowane na dużym 42" lcd... ujmę to tak - spore zaskoczenie i niedowierzanie
    Pamiętaj też o dźwięku stereo z Sony, świetnie działającym , płynnym i niesłyszalnym zoomie - to spora przewaga nad Panasonikiem.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •