Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Wasze patenty na trzęsące się ręce

    Niestety, wiek i zużycie materiału zaczyna przeważać nad doświadczeniem - rośnie mi odsetek poruszonych zdjęć z ręki.

    Niespecjalnie się nad tym problemem do tej pory zastanawiałem, jakoś to samo wychodziło bez jogi, feng shui i bezpośredniego połączenia z Pentagonem, ale przynoszę coraz więcej ordynarnie ruszonych zdjęć i może warto coś poćwiczyć?

    Macie jakieś swoje patenty, wiecie ten-tego, wdech-wydech, łokietki, kolanka i pośladki razem czy naciskanie spustu innym palcem?

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  2. #2

    Domyślnie

    może monopod załatwi sprawę ?
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  3. #3

    Domyślnie

    setka wódki, jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    setka wódki, jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi
    mi nie pomaga niestety

    moj sposob to robienie 3 zdjec w serii jesli jest taka mozliwosc

  5. #5

    Domyślnie

    rangefinder.

  6. #6

    Domyślnie

    Setka wódki to oczywiście dowcipas, poważnie tego nie można traktować.

    Kiedyś czytałem jakiś długi wywiad z biatlonistą skandynawskim, który m.in. opowiadał jakie ćwiczenia robi, żeby będąc kompletnie zmęczonym na moment strzału zastygnąć jak głaz. Co prawda nie pamiętam już szczegółów (oprócz niezbędnego uspokojenia, a potem zatrzymania oddechu), ale pamiętam dobrze, że alkohol był na liście przeciwwskazań... Cały zaś wywiad podsuwa mi pomysł gdzie i kogo spytać, jeśli traktujesz rzecz poważnie - spytaj sportowców lub trenerów dyscyplin, które mają strzelanie z broni palnej lub łuku... Oni mają ten sam problem co Ty, więc muszą znać jakieś patenty i ćwiczenia, jak temu podołać.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Podnies ISO- czasy beda krotsze i po problemie.
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    może monopod załatwi sprawę ?
    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    setka wódki, jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi
    Sprawy hardware zostawmy: mam co trzeba jeżeli chodzi o wsparcie z tej strony, statywy, monopody, stabilizację. Wódkę lubię Szukam rad co do podniesienia własnych umiejętności, co zrobić muszę na przekór bardziej cienistej stronie ulicy, którą się już przechadzam

    Cytat Zamieszczone przez infrared Zobacz posta
    rangefinder.
    W jakim sensie dalmierz miałby rozwiązać moje problemy?

    Cytat Zamieszczone przez Matey3000 Zobacz posta
    Podnies ISO- czasy beda krotsze i po problemie.
    Ale to oznaczałoby poddanie się.

    2pompony, dzięki za wskazanie kierunku - chociaż wydaje się, że mamy jednak więcej możliwości niż uwiązany bardzo ścisłym regulaminem biatlonista.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  9. #9

    Domyślnie

    Oczywiście, że mamy większe możliwości. I na szczęście, można by rzec...

    Ale oni mają większą wiedzę!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    W książce "Z pamiętnika lampy błyskowej" na stronie 59 jest rada, zilustrowana trzema zdjęciami, jak pewnie trzymać aparat. Moim zdaniem to działa calkiem dobrze. Problemem może być, żeby pamiętać o takim chwycie. Przyzwyczajenie jest jak druga natura
    Nie wiem czy mogę wrzucić zeskanowane zdjecia, oczywiście podając żródło?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •