Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie roznica akumulatorow D50 - D80

    Witam , jak w temacie ...są jakieś różnice miedzy akumulatorami z D50 a D80 ??? chodzi mi o to czy mogę je zamiennie stosować ?

    pozdro
    |D90|D7200|S10-20|35 f1.8|18-105vr |T70-300VC |T150-600VC |
    FOTKIJETPHOTOS,AIR FOTO

  2. #2

    Domyślnie

    raczej nie! z tego co wiem to ten z d80 ma dodatkowy styk informujacy m.in o naladowniu bat, wykonanych zdjeciach od wymiany bat.

  3. #3

    Domyślnie

    D80 - tylko EN-EL3e lub zamiennik, wczesniejsze wersje ( 2 stykowe ) niezalecane ( czy działają - wolałem nie sprawdzać )
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    nie działają
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    i wypiłowac fragment akku.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie próbowałem ładować do komory bo krokodylki z kabelkami przeszkadzały . Sprawdzalem tylko czy da się zasilić. O piłowaniu nawet nie pomyślałem rozochocony swoją genialnością hi hi hi hi
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    to poradź jak praktycznie dac tam masę, jak ma sie wciśnięty akku EN-EL3a.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Może uziemić do kaloryfera lub kranu ...?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    to poradź jak praktycznie dac tam masę, jak ma sie wciśnięty akku EN-EL3a.
    kawalkiem odpowiednio naklejonej folii aluminiowej na przyklad. choc osobiscie tego nie mam zamiaru stosowac. przy aparacie za 4 cyferki nie widze sensu zalowania paru zlotych na drugi akumulator
    podpis nieczytelny

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    tak samo sadzę. dlatego napisałem w poscie 4 tutaj - że się nie da, choć jak sie kto uprze, to wiem, ze sie da. Jest jeszcze inna metoda, ale do zastosowania w baterypaku, nie będę objaśniał. Szkoda ryzyka.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •