Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Tokina 12-24 F4 Pro DX II coś za przednią soczewką

    Witam Forumowiczów. Za zdjęciu poniżej:
    http://imageshack.us/photo/my-images...zewkabex3.jpg/

    oznaczyłem czerwonymi strzałkami coś co widzę pod większością kątów patrząc na przednią soczewkę. Jest to jakby okrąg idealnie mający swoją krawędź w kierunku środka soczewki i rozchodzący się liniami w kierunku zewnętrznym, nie jest widoczne w całym obwodzie soczewki (wygląda to na tym zdjęciu trochę jak paprochy, ale proszę ich nie mylić z pozostałymi paprochami na tym zdjęciu ), bardziej z jednej połowy (na drugiej połowie są pojedyncze punkciki). Moje pytanie: co to może być? Czy może rozkleiła się któraś soczewka czy są to jakieś odblaski wewnętrzne od brzegów soczewek? Może pozostałości kleju?
    Zieloną strzałką oznaczyłem takie maziaki jakie widać na soczewce patrząc w dobrym świetle, są nie do zmycia, jest to już drugie takie szkiełko w którym się z tym spotykam (wcześniej była to wersja pierwsza tego szkiełka). Czy wy też macie takie maziaki? Chyba jest to normalne, bardziej martwi mnie to co widzę pod przednią soczewką, a co opisałem powyżej.
    Będę wdzięczy za pomoc.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Strzelce Opolskie
    Posty
    123

    Domyślnie

    Chyba Cię trochę zmartwię ,ale w moim egzemplarzu nie ma czegoś takiego.
    Szkła są idealnie czyste bez tych mazi i kropeczek. Jak długo masz ten obiektyw i czy kupowałeś nowy czy używkę?
    Czy te brudy są widoczne na zdjęciach?

  3. #3

    Domyślnie

    Obiektyw mam parę dni, kupiłem używkę. Co do widoczności tych brudów na zdjęciach to nie wiem jeszcze czy je widać, nie zdążyłem przetestować dokładnie, jak na razie to nie zauważyłem ich na zdjęciach.

  4. #4

    Domyślnie

    może to kurz ?
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Kurz raczej to nie jest, bardziej wygląda jak coś co przypomina niejako odpryski na szkle, ewentualnie zaschnięty klej.

  6. #6
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    Najprościej dać do kogoś, kto czyści obiektywy i zobaczy jak wyjmie przednią soczewkę. Przednia jest klejona, więc...
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  7. #7

    Domyślnie

    Przednia jest klejona, znaczy się, że tu coś może być na rzeczy? Jak myślisz, czy zwykły serwis foto by był w stanie to ocenić?

  8. #8
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michoł Zobacz posta
    Przednia jest klejona, znaczy się, że tu coś może być na rzeczy? Jak myślisz, czy zwykły serwis foto by był w stanie to ocenić?
    Jeśli rozbierze obiektyw, to będzie to po prostu widać.
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •