Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie wyzwolenie lampy yongnuo do canona uzywajac nikona

    planuje pozyczyc od kolegi na potrzeby sesji Jego lampe yongnuo. kolega ma canona, a sama lampa wbudowana fotocele. dodatkowo sam posiadam sb900. mam taki plan.

    potrzebuje rownoczesnie dwoch lamp. wyzwalanie sb900 za pomoca wbudowanej to zaden problem. ale czy bezproblemowo bedzie tez wygladało wyzwalanie roznowczesnie sb900 i tej lampy yongnuo? zaznaczyłem ze kolega ma canona, ale nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie skoro tej lampy nie bede nakładac na swoja goraca stopke

    domyslam sie ze fotocela to fotocela i bedzie wszystko cacy, ale dla pwenosci chialby sie was dopytac. nie wiem tez czy nie ebdzie problemu z przedbłyskami i czy nie ebdzie tak ze sb900 bedzie blyskac wczesniej niz yongnuo
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  2. #2

    Domyślnie

    Jak manualna Yongnuo, tylko z fotocelą, i ustawisz swoje błyski na manual, to zadziała (jak nie będzie za jasno na fotocele).

  3. #3

    Domyślnie

    a co rozumiemy pod pojeciem "tylko" z fotocela?
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  4. #4

    Domyślnie

    Typ lampy to ...?
    Różne typy mają różne możliwości, sama nazwa producenta to za mało (zapytałeś w stylu "czy obiektyw Nikkor bez silnika będzie w pełni działał z lustrzanką Nikon?")

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety jest tak, że jeżeli będziesz wyzwalać SB-900 za pomocą CLS, to nie zsynchronizujesz yongnuo.
    Możliwości są dwie:
    1. obie lampy zewnętrzne wyzwalać przez fotocele w trybie manulanym lampą wbudowaną
    2. SB-900 wsadzić na sanki (lub połączyć przez kabel ttl z aparatem) i wówczas ona może pracować w trybie ttl. W takiej konfiguracji yongnuo wyzwalane prze fotocelę synchronizuje się prawidłowo.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    Niestety jest tak, że jeżeli będziesz wyzwalać SB-900 za pomocą CLS, to nie zsynchronizujesz yongnuo.
    A w trybie S2 yongnuo nie będzie ignorować przedbłysków sterujących?
    Tomasz_FK
    - Niech żyje patrzenie w lusterka!
    - Niech żyją fotografowie.

  7. #7

    Domyślnie

    Z moich doświadczeń wynika, że yongnuo potrafi zignorować przedbłyski ttl-owe, ale nie cls-owe.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz_FK Zobacz posta
    A w trybie S2 yongnuo nie będzie ignorować przedbłysków sterujących?
    Będzie ignorować, z tym że lampa w korpusie musi być bodaj w trybie rear sync.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #9

    Domyślnie

    lampa kolegi to Yongnuo 460. z pierwszych moich obserwacji wyglada to tak jak napisał Me_how. z wcls-ie błyska wyłącznie sb900, a w manualu YN. Czyli faktycznieYN ignoruje błyski cls-owe. istnieje jakakoliwke metoda zeby dostroic te dwie lampy (sb900 i YN 460 II) w taki sposob zeby błyskałay rownoczesnie?
    D610 + SY14/2.8 + 35/1.8G DX + 50/1.8D + SB900
    <a href="http://pawelkozera.pl/">moje www</a>

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pavel_9 Zobacz posta
    istnieje jakakoliwke metoda zeby dostroic te dwie lampy (sb900 i YN 460 II) w taki sposob zeby błyskałay rownoczesnie?
    juz napisano:
    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    1. obie lampy zewnętrzne wyzwalać przez fotocele w trybie manulanym lampą wbudowaną.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •