Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie D90, a słaby wzrok

    Witam.
    Nadszedł dla mnie taki dzień, w którym stwierdziłam, że zwykła cyfra nie wystarcza i i chcę coś więcej.. Postanowiłam więc się przesiąść z cyfrówki na lustro. Po wielu poszukiwaniach i testowaniach aparatów wybrałam D90. Póki co decyzji nie żałuję. Jak dla totalnego amatora jak ja jest to cudny aparat. Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie lepiej... Jednak mam mały problem. Mam słaby wzrok (-4,5) i ciężko mi pstrykać w okularach czasami, a czasami daję radę. Z drugiej zaś strony zdejmować je za każdym razem, gdy coś mnie zaciekawi to troszkę niewygodnie. Widziałam już, że było kilka podobnych tematów jednak chciałam prosić o pomoc, gdyż przeczytałam w nich, że można zmienić szkiełko czy też wizjer z szkłem korekcyjnym. Znalazłam sobie w necie takie szkło:
    http://fotozakupy.pl/akcesoria-wizje...dioptrii,9081s
    Jednak zanim zamówię chciałabym się spytać, czy w momencie jego zainstalowania będzie nadal możliwa korekcja dioptrii w skali, gdyż czasami nie ja będę robić zdjęcia i co wtedy jeśli będzie osoba robiła z dobrym wzrokiem? Będzie miała możliwość korekcji czy trzeba będzie za każdym razem wykręcać szkiełko? Ponadto czy instalacja takowej jest trudna czy totalny laik jak ja da radę? Bo jeśli nie będzie można w skali to w sumie siebie też załatwię bo będę musiała za każdym razem zdejmować okulary. Proszę doradźcie co zrobić.
    Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem. Nawet kupiłem takie cudo. No i leży sobie w szuflandii, a jak robię zdjęcia w okularach.
    Po założeniu korekcji, musiałem zdjąć okulary, a wtedy nie widzę poza wizjerem za dokładnie. No i zaczęła się zabawa. Załóż sprawdź, zdejmij zrób zdjęcie. Skończyło się jak się skończyło, ale może Tobie będzie to pasowało.
    Oczywiście korekta w aparacie działa niezależnie i można w jakimś tam zakresie korygować korekcję. ( Z tym, że -4 to korekcja nie obejmuje).
    Może zamiast korekcji warto rozważyć wymianę matówki na taką z klinem jak w analogach. Wtedy ostrzenie to sama przyjemność.
    D300s F80 i dodatki.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem. A Ty jak to w końcu rozwiązałeś? Pomijając szuflandię
    no i jesli chodzi o wymianę matówki mógłbyś napisać coś więcej ewentualnie podać linkę do jakiegoś opisu bo nie mogę znaleźć ?

  4. #4

    Domyślnie

    Po prostu fotografuję w okularach i kilku znajomych, których o to pytałem robi tak samo.
    A co do matówki: http://www.katzeyeoptics.com/item--N...-prod_D80.html
    D300s F80 i dodatki.

  5. #5

    Domyślnie

    osobiście przyzwyczaiłem się do fotografowania w okularach. Czasami, gdy wiem, że będę robił jednorazowo większą liczbę zdjęć, zakładam szkła kontaktowe.
    Jeśli chodzi o wymianę matówki na katzey'a to chyba będziesz musiała przewidzieć wizytę w wyspecjalizowanym serwisie. Co prawda nie interesowałem się zbytnio tą kwestią, ale wydaje mi się, że w d90 "zwykły" użytkownik aparatu nie jest w stanie wymienić tego własnoręcznie.
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anijaa Zobacz posta
    Witam.
    Jednak zanim zamówię chciałabym się spytać, czy w momencie jego zainstalowania będzie nadal możliwa korekcja dioptrii w skali, gdyż czasami nie ja będę robić zdjęcia i co wtedy jeśli będzie osoba robiła z dobrym wzrokiem? Będzie miała możliwość korekcji czy trzeba będzie za każdym razem wykręcać szkiełko?
    Będzie możliwa nadal korekcja, ale w ograniczonym zakresie, bo korekcja w wizjerze to tylko od 1 do -2. Czyli, jeśli druga osoba ma całkowicie prawidłowy wzrok, to i tak będzie musiała zdejmować ten okular.

    Cytat Zamieszczone przez Anijaa Zobacz posta
    Ponadto czy instalacja takowej jest trudna czy totalny laik jak ja da radę? Bo jeśli nie będzie można w skali to w sumie siebie też załatwię bo będę musiała za każdym razem zdejmować okulary. Proszę doradźcie co zrobić.
    Dziękuję
    Instalacja jest prościutka: wysuwasz normalny okular naciskając od dołu (jest umieszczony na "szynach") i wsuwasz okular korekcyjny. W wersji angielskiej instrukcji opis tego na stronie 17, w polskiej pewno w pobliżu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anion Zobacz posta
    Jeśli chodzi o wymianę matówki na katzey'a to chyba będziesz musiała przewidzieć wizytę w wyspecjalizowanym serwisie. Co prawda nie interesowałem się zbytnio tą kwestią, ale wydaje mi się, że w d90 "zwykły" użytkownik aparatu nie jest w stanie wymienić tego własnoręcznie.
    zaręczam, że zwykły użytkownik jest w stanie wymienić taka matówkę w d90 w kilka - kilkanaście minut. Definicja "zwykły użytkownik" nie obejmuje: "obuleworęcznych", użytkowników po kilku głębszych, "nerwusów z redbulem" i kowali z 20letnim stażem przy kowadle. Pozostali dają radę.
    Pozostają 2 kwestie:
    1.Można zakupić tańszy zamiennik (nie koniecznie Katza)
    2.Jeśli trzeba ostrzyć manualnie przez wizjer, to warto mieć dobrze skalibrowany sprzęt. Przy szkłach z małą głębią ostrości nawet ostrzenie z klinem jest trudne i zdarza się FF i BF.

  8. #8

    Domyślnie

    "Okularnik" od lat i żadnych wynalazków. Zdjęcia przez okulary.
    Tutaj jest... podpis

  9. #9

    Domyślnie

    Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są okulary plus matówka z klinem. Jak już napisałem, mam te soczewki i nie używam. A przy dużej wadzie wzroku tym bardziej są kłopotliwe, bo bez nich niewiele widać z fotografowanej sceny
    D300s F80 i dodatki.

  10. #10

    Domyślnie

    Dobrze Dziękuję Wam. Jak mówiłam aparat kupiłam i od kilku dni pstrykam sobie i staram się przyzwyczaić i rzeczywiście w miarę sobie radzę w okularach.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •