Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie nikon d40 i tani obiektyw do portretów.

    Na początku chciałam zaznaczyć, że jestem kompletnie niedoświadczona w dziedzinie fotografii i dopiero zaczynam naukę. Kupiłam używanego nikona d40 i zastanawiam się jaki obiektyw kupić? Najlepiej do zdjęć portretowych i w przystępnej cenie.

  2. #2

    Domyślnie

    Polecam 50mm f1.8 G nowa wersje z silnikiem - cena ok 750 - 800zl. Starsza piećdziesiatka jest tansza ale nie bedziesz miała AF co raczej dyskwalifikuje ten model

  3. #3

    Domyślnie

    zainteresuj się również 35/1.8, co prawda szersza, ale być może da Ci większą wszechstronność (portret i reportaż), najlepiej podjechać do jakiegoś fotojokera, podpiąć oba i zadecydować

  4. #4

    Domyślnie

    a jaki masz budżet?

    na początek 18-70/18-105 wydaje się najlepszym rozwiązaniem, zobaczysz o co chodzi i dowiesz sie czego ci w tym zestawie będzie brakowac i na podstawie własnych doswiadczen bedziesz dokupowac nastepne akcesoria
    Ostatnio edytowane przez swider ; 01-07-2011 o 13:57 Powód: ort. „budrzet” (!)
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Borkowski Zobacz posta
    a jaki masz budrzet?

    na początek 18-70/18-105 wydaje się najlepszym rozwiązaniem, zobaczysz o co chodzi i dowiesz sie czego ci w tym zestawie będzie brakowac i na podstawie własnych doswiadczen bedziesz dokupowac nastepne akcesoria
    też tak myślę, szkoda wpuszczać od razu na głębokie wody ze stałkami bo można zniechęcić, te kity są całkiem fajne i spora szansa że nie będzie pytań dlaczego zdjęcia nieostre )

  6. #6

    Domyślnie

    No tak. Pytanie, co kolezanka juz ma... Jesli stalka to dodatek, to mozna o niej pomyslec. Ale jesli pyta o pierwszy obiektyw, to raczej nie. Co najmniej 18-55 trzeba miec. Takze przychylam sie do 18-70 lub 18-105. Przy czym z tym pierwszym trzeba uwazac, bo od jakiegos czasu nieprodukowany i dostepne egzemplarze (tylko uzywne) sa w roznym stanie. Poczatkujacy moze sie naciac. Jesli nie ma kogos naprawde zorientowanego obok, najlepiej kupic nowy 18-105vr i bedzie z gwarancja.

  7. #7

    Domyślnie

    to idąc tą drogą, sugerowałbym kupno na forumowej giełdzie nikkora 18-55 ~150pln, zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć w dalszej kolejności na stałkę

  8. #8

    Domyślnie

    Prosiłbym o zakładanie tematów we właściwych działach i dbanie o lapidarność tytułów, zakładanych wątków.

    Cytat Zamieszczone przez Toma Zobacz posta
    zainteresuj się również 35/1.8, co prawda szersza, ale być może da Ci większą wszechstronność (portret i reportaż), najlepiej podjechać do jakiegoś fotojokera, podpiąć oba i zadecydować
    Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą. 35mm daje zbyt duże przerysowania w portrecie, no chyba, że fotografujemy tylko plany pełne albo ogólne.

    Najtańszy będzie wspomniany wcześniej N 50/1.8 (na początek jak znalazł, nie będzie dużej straty finansowej w razie niedopasowania), ew. klasyczna portretówka, czyli 85/1.8, ale to już wydatek rzędu ~1400 zł.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  9. #9

    Domyślnie

    nie mam dokładnie określonego budżetu, bo dopiero mam zamiar zbierać na obiektyw:> ale wnioskując po wypowiedziach myślę, że może najpierw kupię kitowy i nauczę się co i jak, a dopiero później zainwestuję w coś lepszego

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tuptup Zobacz posta
    nie mam dokładnie określonego budżetu, bo dopiero mam zamiar zbierać na obiektyw:> ale wnioskując po wypowiedziach myślę, że może najpierw kupię kitowy i nauczę się co i jak, a dopiero później zainwestuję w coś lepszego
    Czyli masz sam korpus?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •