Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar BUNCOL7
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    83

    Domyślnie Lightroom cofnięcie ustawień

    Witam

    Mam pytanie do Was odnośnie Lightroom-a. Mam kilka zdjęć, które były edytowane za pomocą LR - użyto presetów a teraz chcę cofnąć te ustawienia. Nie posiadam już oryginalnych zdjęć tylko te wyexportowane przez LR. Do tego zrobiłem reinstalację systemu. Czy jest szansa w jakiś sposób odzyskać oryginały?

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar nim
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Okolice stolicy
    Posty
    203

    Domyślnie

    Rozumiem ze eksportowane do jpg/psd/tiff. No to bardzo mi przykro ale odkręcenie jest niemożliwe bez oryginałów. Przerobione np. b&w nie odzyskają kolorów.
    NIM zrobisz zdjęcie znajdź w NIM temat
    # kilka słoików # puszka # latarka na 4xR20 #

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli masz historię, to śmiesznie prosto.

    Jeśli miałeś ustawionego LRa w ten sposób, żeby historię (a także wszystko inne jak idzie o edycję) przechowywał w osobnym pliczku xml - wystarczy jak zaimportujesz do LRa gdziekolwiek na świecie swoje zdjęcia i będziesz miał wszystko to, co u siebie w kompie (historię edycji, słowa kluczowe, itp). Czyli Ty reinstalujesz system, zmieniasz kompa, jedziesz do Ameryki i kupujesz tam nowy, obojętne - zmiany masz zawsze przy sobie, bo leżą obok każdego obrazka w postaci małego pliku xml i są dostępne.

    Ale jeśli tych plików nie masz i są tylko gołe zdjęcia (NEFy lub jpgi) - zawsze możesz zacząć edycję od początku! Z tym, że zaczynasz od surowego obrazka.

    A jeśli masz tylko te wyeksportowane przez LRa, to przepadło. Przypuśćmy, że zrobiłeś kwadrat przez cropowanie prostokąta i masz tylko wyeksportowany kwadrat. Jakim cudem niby miałbyś odzyskać te scropowane, czyli odrzucone pixele? Wtedy to już przepadło niestety...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar BUNCOL7
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    83

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety nie miałem tych ustawień o których pisał kolega 2pompony W takim razie wszystko przepadło. Czy odpowiednie skonfigurowanie L-rooma aby nie mieć na przyszłość tego typu problemów jest bardzo skomplikowane? Mogę liczyć na jakiś link do materiałów na ten temat? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepszy link masz w Helpie.

    Albo po prostu zaptaszkuj w preferencjach katalogu (Catalogue Settings) w zakładce Metadata 'Automatically write changes to xmp' czy jakoś tak. Trafić tam jest prosto: Edit > Catalogue Settings > Metadata (trzecia zakładka) i już tam jesteś.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar BUNCOL7
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    83

    Domyślnie

    Już zrobione Wielkie dzięki za pomoc.

  7. #7

    Domyślnie

    albo rob w dng, wtedy zdaje sie sa przyszyte do pliku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •