Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Arrow jaki filtr do szklanych elementów

    Witam!
    Zastanawiam się jak można zrobić ostre i ładne zdjęcie podobnych elementów jak na fotce. (Ja tego zdjęcia nie robiłem to tylko przykład z jakiejś stronki). Wydaje mi się że wskazany będzie filtr polaryzacyjny, pewnie statyw i makro. Dysponuję obecnie tylko 18-55mm Nikkora. Czekam na opinie i sugestie
    Nikon d70s, Sigma 10-20, Tamron 17-50, Nikon 50mm 1,9d, HOYA HMC SUPER UV, Sandisk II Ultra 1GB, Lexar Premium 512 MB, Lowepro Rezo 160 AW. Na początek wystarczy

  2. #2

    Domyślnie

    jak ma likwidować odbalski na koralikach itp. to chyba jedynie polaryzacyjny - możesz od razu kupić na większą średnicę bo zawsze filtr zostanie na dłużej, albo na ten obiektyw co masz i będzie taniej
    Pozdrawiam Piotr

  3. #3

    Domyślnie

    Mam podobną opinię, spróbuję zrobić porównanie i najpierw pstryknąć parę fotek bez filtra, zobaczymy jak wyjdą A potem chyba będzie trzeba się szarpnąć na polarka
    Nikon d70s, Sigma 10-20, Tamron 17-50, Nikon 50mm 1,9d, HOYA HMC SUPER UV, Sandisk II Ultra 1GB, Lexar Premium 512 MB, Lowepro Rezo 160 AW. Na początek wystarczy

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    filtr polaryzacyjny usuwa odblaski, a to szkło sie świeci. po co więc go stosować?
    a dwa: filtr usunie tylko część odblasków z pewnego kata, z innych kątów - zostawi. wyeliminujesz najwyżej część odblasków.
    przenoszę do foto-techniki
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    wniosek zakup filtra mija się z celem?
    Nikon d70s, Sigma 10-20, Tamron 17-50, Nikon 50mm 1,9d, HOYA HMC SUPER UV, Sandisk II Ultra 1GB, Lexar Premium 512 MB, Lowepro Rezo 160 AW. Na początek wystarczy

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    chciałes go kupić do tego jednego zdjęcia?
    jeśli tak - to mija się z celem. ale przydaje się gdzie indziej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Chciałbym robić dużo zdjęć podobnym elementom, bardzo drobnym i większym wykonanym ze szkła, metalu, drewna i srebra. Jakieś sugestie co do ustawień, światła, przesłony itp? Jestem początkującym adeptem sztuki. Elementy, które chciałbym focić to co coś takiego jak na tej stronce. http://www.swiatkoralikow.pl
    Nikon d70s, Sigma 10-20, Tamron 17-50, Nikon 50mm 1,9d, HOYA HMC SUPER UV, Sandisk II Ultra 1GB, Lexar Premium 512 MB, Lowepro Rezo 160 AW. Na początek wystarczy

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    jak chcesz więcej zdjęć tego typu robic - to jednak kup.
    Nie wytłumaczę ci tego co osiągniesz. Trzeba patrzeć przez filtr.
    jak jest mnóstwo odblasków z płaszczyn pod różnym katem w stosunku do aparatu - to częśc z nich zdejmie, częśc zostawi. obracając filtrem będzie widać - pewne będą znikały. inne sie pojawiały. bez filtra bedzie ich najwięcej. Ale to czasami dobrze jak sie szkło tak skrzy jak diament.
    Na pojedyńczych elementach będziesz miał większą kontrole nad odblaskami.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Po pierwsze zainwestuj cos na wzor namiotu bezcieniowego.

  10. #10

    Domyślnie

    nie chcę wydawać na razie kasy, bo nie wiem czy na pewno będę dużo focił takich koralików, jutro zrobię mały eksperyment ze białego prześcieradła + jakieś silne światło (pytanie czy jednej strony wystarczy)Widziałem gdzieś taki w necie
    Nikon d70s, Sigma 10-20, Tamron 17-50, Nikon 50mm 1,9d, HOYA HMC SUPER UV, Sandisk II Ultra 1GB, Lexar Premium 512 MB, Lowepro Rezo 160 AW. Na początek wystarczy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •