Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    5D w zasadzie tylko do ślubów używałem. Kiedyś jeszcze zabierałem w Bieszczady dla krajobrazów, ale to strasznie wielki i ciężki kloc. Na ptaszki brakuje w niej CROPA i jednak szybkiego AF. Drugie body to leciwy 400D.
    Szkiełka to Sigma 15-30 3.4-4.5
    Canon 50 1,4
    Canon 85 1,8
    Canon 70-200 4
    Canon 400 5,6
    Tamron 28-75 2,8
    Tamron 75-300 4-5,6 USD VC

    Jeśli bym został w Canonie to bym kupił 50D używanego zamiast 5D MkII .
    Zwyczajnie po zaprzestaniu ślubów 5 będzie tylko marnowała się u mnie i traciła na wartości.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Strzelce Opolskie
    Posty
    123

    Domyślnie

    Jeżeli 5D mk II to według Ciebie straszny kloc to nie łudź się zbytnio, że zmieniając na 50 D coś w tej materii poprawisz. Niestety to są niewiele różniące się wielkością i wagą aparaty. Chyba, że zejdziesz na coś z poziomu np. 600D. Wtedy odczujesz różnicę, ale to wiesz bo masz 400D.
    W Nikonie z kolei jest coś pomiędzy Canonowskim 5D a 50D jeżeli chodzi o gabaryty, a jest to model D7000.
    Ale ja w dalszym ciągu będę odwodził Cię od zmiany systemu choćby z uwagi na posiadane przez Ciebie niezłe szkła.
    Szczególnie jeżeli chodzi o ptaszki.

  3. #13

    Domyślnie

    5d nadaje się do ślubów jak brzytwa na szczoteczkę do zębów.

    Za to widoczkach, portretach, zwłaszcza martwej naturze nie znajdziesz nic lepszego w tej cenie. Szkieł masz aż za dużo, w życiu bym się tego nie pozbywał.

    Dołączam się do tych, dla których cały ten pomysł jest postawiony na głowie i kompletnie nie widzę zysków w jakiejkolwiek zmianie systemowej.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  4. #14

    Domyślnie

    zmień tylko puszkę i cykaj fotki.
    D90 szkiełka i błyskotki

  5. #15

    Domyślnie

    ja tez bym 5 zostawil. fajny korpus...

  6. #16
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    a ja znam wiele osób, które wymieniły canona na nikona i są zadowolone

  7. #17

    Domyślnie

    Ja lubię zmieniać i mam z tego frajdę. Ale uczciwość nakazuje mi nie wskazywać wyimaginowanych zysków innym.

    50d jest niewiele mniejszym klockiem od 5d. Czy taki D90 przekracza swoją poręcznością jakąś magiczną granicę? Moim zdaniem - nie, szczególnie po przykręceniu porządnego szkła.

    Może zrób jakieś ruchy minimalizujące, które wrócą Ci radość z niekotleciarskiego fotografowania? Sprzedaj to całe szklane badziewie, zostaw sobie 5d z 50-tką, dokup kompakt. Jak masz parcie na zmiany, niech to będą zmiany realne a nie zamiana jednego logo na inne.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    4-ty popierający przedmówców.
    n-ty popierąjcy przedmówców. Zmiana systemu nie ma sensu.
    do ptaszków nikon nie ma ciemnej 400-tki
    kup jakiś fajny korpus DX i to tyle. 60D, 50D.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    a ja znam wiele osób, które wymieniły canona na nikona i są zadowolone
    ja znam wiele, ktore zamienily Komode na Atarynke, Intela na AMD, ...

    tylko co z tego wynika... ?

  10. #20

    Domyślnie

    Także uważam że zmiana systemu jest w tym przypadku bez sensu. Jeśłi chcesz ptaszki focić, zamień FF na 7D, 50D albo nawet 40D i rób zdjęcia korzystając z jakości optycznej i poręczności 400/5.6 Przejście na nikona będzie drożesz a efekty bardziej będą zależały od Ciebie niż od sprzętu.

    edit:
    Mimo że Nikon jest oczywiście najlepszym systemem
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •