Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69
  1. #1
    to
    Gość

    Domyślnie Tanie negatywy do codziennego pstrykania?

    No właśnie. Dobry film/slajd swoje kosztuje. I tutaj już wiem skąd brać, bo na forum już niejednokrotnie się adres sklepu pojawiał
    Ale gdzieś czytając wątki pojawiały się jakieś informacje o jakiś mega tanich filmach... Skąd można coś naprawdę taniego zakupić, do codziennego pstrykania, może być lekko po terminie nawet, jakieś wyprzedażowe. Bo w fotożartownisiu nawet najtańszy amatorski film kosztuje koło 10zł

    I co byście z takich taniości polecali, co da się jeszcze jakoś naświetlić i nie jest totalną kupą (jakie kolorowe i jakie BW, format 135 tylko).

    Bo jednak slajdy Fuji, negatywy Kodak Portra, czy Ilfordy na specjalne okazje raczej sobie zachowam


    Pozdrawiam,
    Tomasz

  2. #2

    Domyślnie

    Jak bedziesz oszczedzał na filmach to bedziesz mial kiepskie foty. Rób rzadziej, a lepiej. Tanie filmy sa dobre na eksperymenty i dziwne zdjecia. Chyba ze trafisz na dobre filmy niewiele po terminie ale trzymane jak nalezy. Czyli normalne firmowe Fuji czy Kodaki.

    No jeśli dla ciebie film za 10 zeta jest nadal drogi, to hmm... chyba wypadalo się zapoznać z cenami wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 04-06-2011 o 22:09
    Völkchlor

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _tomek_ Zobacz posta

    I co byście z takich taniości polecali, co da się jeszcze jakoś naświetlić i nie jest totalną kupą (jakie kolorowe i jakie BW, format 135 tylko).


    Pozdrawiam,
    Tomasz
    Kodak profoto 100, kupisz w afv.pl, bardzo tani i dobry materiał
    W tym wątku znajdziesz kilka knotów popełnionych na tym materiale

  4. #4

    Domyślnie

    Ja z tanich filmów kupuję tylko Fuji, jak za 6 zł dają całkiem fajne efekty. Z pewnością nie kupuj żadnych wynalazków typu "Solution" lub tym podobne

  5. #5

    Domyślnie

    Jak chcesz zaoszczędzić to się raczej rozejzyj za sensownym koreksem, wydajną chemią i skanerem, a nie za tanimi filmami. Bo w labie tyle samo zaplacisz za doby i za kiepski film.
    Völkchlor

  6. #6
    to
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi i za wiadomości prywatne

    Pastwisko, jedna rzecz. Ja wiem po ile są filmy i to nie jest kwestia tego czy 10 zl to dla mnie drogo, czy nie. Chodzi mi o to, że w takim fotojokerze kupiłem rolkę fuji superia 200 za prawie 14 zł, a w necie kupię za tą cenę 2 takie filmy. Więc chodzi bardziej o to, skąd brać, poza tym 'jedynym słusznym' sklepem No i odpowiedzieliście mi już na kolejne pytanie, bo znalazłem mega okazję - Solution za 2,30 PLN za rolkę )

    I masz rację... faktycznie chyba zamiast oszczędzać na materiałach, lepiej robić mniej, a lepiej... Przecież cały czas mam swojego D50 i nie mam zamiaru się go na razie pozbywać...

    Co do koreksu i chemii... tak... w niedalekiej przyszłości będę próbować sił przy BW na początek A skany też domowe, mam nadzieję, że niedługo wzbogacę się w skaner - wałkowaliśmy w osobnym wątku

  7. #7

    Domyślnie

    Nie no spoko ja tam cię przekonywać nie mam zamiaru, dla mnie wkladanie takich filmow do aparatu jest po prostu bez sensu tylko sie potem człowiek irytuje na to co wychodzi, ja już na superię się krzywię i sam z siebie jej nie kupię. Kupisz porobisz jak ci bedzie pasiło to spoko, jak nie to kupisz coś porządnego.
    Völkchlor

  8. #8
    to
    Gość

    Domyślnie

    Ależ ja wiem, że nie wciskasz Dobrze radzisz, dlatego pytam Faktycznie, pstrykać mogę sobie cyfrą, bo to nie 'boli'.

    Czyli superia to już jest lipa w sumie? Zobaczymy jak skończę rolkę co tam się objawi... No ale kloc jestem, bo faktycznie superię można okazyjnie za 5zl kupić, a nie 15.... no ale tak to jest jak się na szybko w markecie kupuje...

    A propos... czy w Bydgoszczy gdzieś można sobie w lepszych filmach powybierać? Wiem, wiem, w necie najlepiej... ale czasami lubię coś dotknąć, obejrzeć, pogadać ze sprzedawcą


    Tomasz

  9. #9

    Domyślnie

    Filmy mają to do siebie że są dość subiektywne w odbiorze, i trzeba najzwyczajniej w swiecie zrobic 2-3 rolki zeby coś o jakims filmie wiedziec, lub obejzec bardzo bardzo duzo sampli w necie zeby miec sredni ogląd na sprawę.

    Dla mnie Superia jest przeczerniona i zbyt kontrastowa i zimna. Ale ja focę tylko na filmie więc po prostu chcę wiedzieć jakie efekty będę miał, tak wiec tylko Fuji i Kodak: Portra, Reala, 160s, Acros, Neopan, Tri-X, Velvia, Provia i E100G. That's all
    Völkchlor

  10. #10
    to
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki
    Już nie mogę się doczekać kiedy włożę do aparatu tego Ilforda PAN 400, który drzemie w lodówce na razie. Ale dla niego mam już konkretny plan. Chcę go w portrecie sprawdzić.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •