Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Danie z rekina - gdzie na śląsku?

    Czy ktoś zna może jakiś lokal lub firmę cateringową gdzie można zamówić gotowe danie przyrządzone z rekina? Chciałbym zrobić prezent urodzinowy dla smakosza ryb i jego gości, więc w grę wchodzi danie na wynos dla kilkunastu osób.
    Ewentualnie jakieś miejsce specjalizujące się fishach?
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Lokalizacja to południowy śląsk - Pszczyna, Tychy, Bielsko-Biała, Żory, Rybnik....
    Dzięki
    pzdr
    goblinos
    Fuji

  2. #2

    Domyślnie

    a rekin to czasem nie jest na wymarciu ..... w Japonii zabronili połowów....
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Redskull Zobacz posta
    a rekin to czasem nie jest na wymarciu ..... w Japonii zabronili połowów....
    A u mnie w tesco mozna kupic pletwe A za 25euro mozna wyplynac stateczkiem na ryby i jak szczescie dopisze to nawet zlowic sobie rekina

    Niestety co do tematu to nie wiem.........ale faktycznie, przegieciem jest polow przemyslowy dla samych pletw.
    Na szczescie w moich okolicach duze rekiny przyplywaja tylko gdy jest upalne lato co zdaza sie nie czestow Irlandii a male rekinki "psie" nie sa tak wylapywane dla pletw i jest ich calkiem sporo w tych wodach
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 14-05-2011 o 13:06

  4. #4

    Domyślnie

    ja kiedyś w Inter-Marche kupiłem płat ... i uśmażyłem, skurczył się o 50%

  5. #5

    Domyślnie

    wiem, że w markietach czasem można dostać coś rekinopodbnego, ale mnie interesuje gotowe danie. Wolałbym nie ryzykować zmarnowania "surowca"
    Fuji

  6. #6

    Domyślnie

    Jak nic lepszego nie znajdziesz, to zawsze możesz zamówić zupę z płetw rekina w chińskiej restauracji.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Redskull Zobacz posta
    a rekin to czasem nie jest na wymarciu ..... w Japonii zabronili połowów....
    rekinow jest dosc sporo gatunkow...

    w Katalonii mialem kiedys okazje jesc danie z takiego oto rekina: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBar%C5%82acz_szary (albo tez: http://es.wikipedia.org/wiki/Cazon)
    o proweniencji de facto dowiedzialem sie po fakcie, po dopytaniu kucharza.

    niebo w gebie, malo tak dobrych rybnych rzeczy jadlem w zyciu.

    co do zrodla zakupu - za cholere nie wiem jak na Slasku, a produktow glazurowanych rybopodobnych z marketu to bym kijem nie tknal.


    @goblinos - rowniez z Hiszpanii maly tips na seafood-owy zamiennik, jakbys nie zdobyl rekina:
    http://www.myrecipe.org/top/detail/15
    mniej wybajerzone, ale jak dobrze przyrzadzone, to jest totalny odlot, byle podac jeszcze bulgoczace i nie zalowac czosnku i chili. !sabroso!

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Tu powinien być spory wybór:


    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    rsz ino gdzie ta ulica w Pszczynie?

    akustyk ciekawa propozycja, ale ponieważ te krewetki nie mają płetw solenizant by nimi raczej pogardził
    Fuji

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goblinos Zobacz posta
    akustyk ciekawa propozycja, ale ponieważ te krewetki nie mają płetw solenizant by nimi raczej pogardził
    no mozesz jeszcze zrobic jak maja ogonki, a na uparciocha tez wziac nieobrane, z tymi smutnymi oczkami

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •