Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Kilka "portretów" z 68. rocznicy powstania w getcie warszawskim

    Wiem, że słabo. Najbardziej legła chyba obróbka. Jakby ktoś chciał, mogę wrzucić oryginały.
    Ale mile poczytałbym rady na temat tego typu zdjęć w zamieszaniu
    Zdjęcia ze wczoraj, tj. 19 kwietnia 2011r. z 68. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

    1


    2


    3


    4


    5


    6


    7


    8


    Ah, i jeśli to źle dział, to proszę o przebaczenie i przeniesienie do dobrego.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie obróbka jest tu najwiekszym problemem, ale sam temat, czy raczej jego ujecie.
    Wybacz, ale jakie przeslanie chciales zawrzec w pokazaniu kilku twarzy i jaki ma byc ich związek z powstaniem w gettcie ?

    Przeciez gdyby nie tytuł - nikt by sie nie domyślił, ze chodzi wlasnie o te uroczystośc.

    Zdjecia nr 6 czy 8 równie dobrze "sprzedały" by sie w "reportażu" z 14 rocznicy otwarcia kiosku z piwem na stacji Małkinia...
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    Nie obróbka jest tu najwiekszym problemem, ale sam temat, czy raczej jego ujecie.
    Wybacz, ale jakie przeslanie chciales zawrzec w pokazaniu kilku twarzy i jaki ma byc ich związek z powstaniem w gettcie ?

    Przeciez gdyby nie tytuł - nikt by sie nie domyślił, ze chodzi wlasnie o te uroczystośc.

    Zdjecia nr 6 czy 8 równie dobrze "sprzedały" by sie w "reportażu" z 14 rocznicy otwarcia kiosku z piwem na stacji Małkinia...
    przesłanie, przesłanie ... matko jak czytam takie wypociny to mam ochotę sprzedać aparat i kupić wędkę ! Jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisze wcale ! Już wiem skąd się biorą 3k postów.

    Zdjęcia mz są bardzo dobre i nie w każdym chodzi o przesłanie 3 dno i co autor miał na myśli. Bardzo dobra obróbka. Jedynka do kosza reszta się broni. A niektórzy chyba nie wiedzą jak wygląda reportaż. Same zdjęcia reportażu nie zrobią potrzebny jest jeszcze TEKST w tym wypadku tytuł. Ehh... ręce opadają.
    Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety słabo, a nawet bardzo słabo. w zasadzie wszystko legło. Temat, kadry, obróbka jest tylko gwoździem do trumny. Powiem szczerze spodziewałem się portretów wojowników ŻEGOTY wyszło nijako. Ni smutek, ni duma, ni szacunek.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    Przeciez gdyby nie tytuł - nikt by sie nie domyślił, ze chodzi wlasnie o te uroczystośc.
    Dokładnie. Technicznie też słabo ...
    Nikon D5000 + Sigma 8mm f/3.5 EX DG Fisheye, N AF 50 mm f/1.8D, N AF-S 18-105 f/3.5-5.6 G DX ED VR
    www.studioreklam.com.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro wiesz, że słabo to po co wstawiasz, nieco samokrytyki...generalnie nieciekawe, nieprzemyślane kadry i niefortunna obróbka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucas Z Zobacz posta
    Skoro wiesz, że słabo to po co wstawiasz, nieco samokrytyki...
    A po to:
    Cytat Zamieszczone przez Cysiu Zobacz posta
    Ale mile poczytałbym rady na temat tego typu zdjęć w zamieszaniu
    lechupe, dajmy na to, że za tytuł dałbym "Zgadnij z jakiej to okazji". Zdjęcia byłyby takie, jakie sobie chcesz (takie, które Ci będą odpowiadały). Po czym byś poznał, że to rocznica powstania w getcie? Wykluczając oczywiście wszystko to, co widziałeś w telewizji, gazetach, Internecie itd. :]

    szymon708, dzięki za wsparcie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cysiu Zobacz posta
    A po to:


    lechupe, dajmy na to, że za tytuł dałbym "Zgadnij z jakiej to okazji". Zdjęcia byłyby takie, jakie sobie chcesz (takie, które Ci będą odpowiadały). Po czym byś poznał, że to rocznica powstania w getcie? Wykluczając oczywiście wszystko to, co widziałeś w telewizji, gazetach, Internecie itd. :]

    szymon708, dzięki za wsparcie
    Właśnie chcielibyśmy się dowiedzieć ze zdjęć co to za okazja.
    Pamiętaj, że to forum fotograficzne. Zdjęcia powinny same opowiadać historię. Zdjęcia, które wymagają podpisu można zamieszczać w gazetach to tzw fotografia prasowa. Tutaj lepiej by fotografie wynosić na piedestał ponad słowo pisane. No może nie dotyczy to Ekoneta
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ADAS Zobacz posta
    Właśnie chcielibyśmy się dowiedzieć ze zdjęć co to za okazja.
    Pamiętaj, że to forum fotograficzne. Zdjęcia powinny same opowiadać historię. Zdjęcia, które wymagają podpisu można zamieszczać w gazetach to tzw fotografia prasowa. Tutaj lepiej by fotografie wynosić na piedestał ponad słowo pisane. No może nie dotyczy to Ekoneta
    Mam zdjęcia ludzi spod pomniku powstańców etc. itd.
    Dodałem tu tylko zdjęcia pojedynczych ludzi. Stąd w tytule "Kilka <<portretów>>" :P
    Gdybym miał dać całą fotorelację, to po pierwsze dałbym zdjęcia, z których by to wynikało, a po drugie, dałbym to do reportaży.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymon708 Zobacz posta
    przesłanie, przesłanie ... matko jak czytam takie wypociny to mam ochotę sprzedać aparat i kupić wędkę !
    I tu kolego Szymonie wspieram kolegę z całego serca.
    Gotów jestem ci nawet do tej wędki dopłacic.

    Jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisze wcale ! Już wiem skąd się biorą 3k postów.
    Absolutnie sie zgadzam !
    Mało tego, dodam, ze jak sie nie rozumie tego co zostało napisane, nie powinno sie w ogóle czytać.
    Szkoda czasu. Jest przeciez tyle o niebo ciekawszych zajęc.
    Na przykład łowienie ryb - słowo honoru z tą wędką wcale nie żartuję.

    Zdjęcia mz są bardzo dobre i nie w każdym chodzi o przesłanie 3 dno i co autor miał na myśli. Bardzo dobra obróbka. Jedynka do kosza reszta się broni. A niektórzy chyba nie wiedzą jak wygląda reportaż. Same zdjęcia reportażu nie zrobią potrzebny jest jeszcze TEKST w tym wypadku tytuł. Ehh... ręce opadają.
    Widzisz, tu nawet nie chodzi o to, ze pleciesz kosmiczne dyrdymały.
    Każdy przeciez może i ma prawo.
    Problem w tym, ze krzywdzisz kolegę Cysia.

    Bo kolega Cysiu początkowo swiadom, ze nie dokonał dzieła życia, po twoim komentarzu zdaje sie uwazac, iz akcje jego dzieła idą w górę.
    I ze prawdziwy reportaż, relacja, impresja fotograficzna, nie polega na zrobienu dobrych zdjęć, tylko na skonstruowaniu własciwego opisu.

    Jednym słowem, nastepnym razem kolega Cysiu pokaże nam kilka zdjec krzeseł z baru mlecznego i bedzie ponownie zdumiony, ze nie odbieramy tego jak wnętrza sali Klementyńskiej w Watykanie
    I'm not always right, but I'm never wrong...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •